Zvuková izolácia do izby v byte

Zvuková izolácia do izby v byte

Poslaťod sulino611 » Str 24. Feb 2016 16:57:19

Dobry den, mam problem s vysokou hlucnostou susedov a rozhodol som sa riesit to zvukovou izolaciu stien, podlahy a stropu. Bol by som velmi rad ak by mi niekto poradil. Potrebujem spolahlive a lacne riesenie ktore zvladnem realizovat aj sam bez pomoci stavebnej firmy. Jedna sa o izbu 4,47m x 2.85m. Izba obsahuje plastove okno a radiator. Potreboval by som odizolovat najma zvukove vibracie (dunenie) sposobene basami (subwooferu). Dakujem
sulino611
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 24. Feb 2016 16:46:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Zvuková izolácia do izby v byte

Poslaťod Ludo » Štv 25. Feb 2016 22:15:27

obávam se, ze zadara to nepude :roll:
aj ked
na zaciatok:
zavolaj si niekoho na zmeranie hluku aby bolo jasne o aky hluk presne ide (frekvencia,dlzka,vyska,hladina,zlozka,interval,atd...)
chlapikov co robia taketo merania je plno ( hladaj v gugli :meranie hluku v pracovnom prostredi)
za neakreditovane meranie bez vyslednej spravy a za jednu izbu by nemal pytat viac ako 50 e
a az potom sa da rozmyslat co presne na tuto frekvenciu pouzit ako ochranu - aj to by ti mal chlapik povedat po zamerani
a potom to uz len kupis a namontujes....
http://www.d2r.sk/texty/objektivizacia% ... ozkami.pdf
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Poslaťod bladerunner » Pia 26. Feb 2016 12:10:49

Ja by som najprv skúsil pohovoriť so susedmi.....

Píšem ťapkou.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Zvuková izolácia do izby v byte

Poslaťod mp1 » Pia 26. Feb 2016 17:32:22

ak by išlo o "odhlučnenie", tak iba VSTAVAŤ novú miestnosť v miestnosti, ktorá by PLÁVALA, t. j. nedotýkala by sa pôvodnej budovy. iba tak sa dá zabrániť PRECHODU vibrácií.
iná možnosť je ponúknuť "susedovi" odhlučnenie jeho POSLUCHOVEJ MIESTNOSTI, čo je určite menej nákladné.
a nie je nepoužiteľná aj rada PREHOVORIŤ SI so susedom, záleží na dôraznosti a spôsobe predkladania možných alternatív.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Zvuková izolácia do izby v byte

Poslaťod Ludo » Pia 26. Feb 2016 18:00:18

este je ti jedna moznost :lol:
v case, ked sused bude aspon tyzden na dovolenke
predaj svoj byt :yahoo

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
mp1
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Zvuková izolácia do izby v byte

Poslaťod sulino611 » Sob 27. Feb 2016 2:07:25

Ide o to ze ten hlucny sused je krcma podomnou. S majitelom som riesil tento problem no bezvysledne (necakane) on ziadne stavebne upravy robit nebude pretoze by to bolo pre neho nakladne. V podstate na prizemi ma zriadenu krcmu v nebytovych priestoroch a na prvom poschodi su pivnice. Ja byvam na druhom poschodi lenze hluk (resp. vybracie - basy) s tejto prevadzky sa dostanu aj ku mne do bytu. Nieje to nejake strasne ale proste som typ cloveka ktory potrebuje pre spanok uplny klud a sebemensie dunenie alebo zvuky ma vyrusuju, predsa nebyvam niekde na internate. Myslite ze by pomohlo zhrubsenie stien, stropu pomocou sadrokartonu? Podlahu by som riesil nejakym hrubsim profilom a tesniacou penou. Mate nejake tipy ?
sulino611
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 24. Feb 2016 16:46:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zvuková izolácia do izby v byte

Poslaťod Pat » Ned 28. Feb 2016 2:48:55

"Architektonicky" som bol v presne rovnakej situácii, až na to že hlučnosť bola len príležitostná a niekedy aj po oficiálnej otváracej dobe. Stačilo zbehnúť dolu a upozorniť ich na to. Teda až raz hluk pokračoval, tak to vyriešil telefonát na mestskú políciu. Potom som sa už z bytu neunúval :twisted:

Možno po čase aj ten Tvoj "sused" zistí, že tichšia hudba ho vyjde lacnejšie než pokuty ;-)
Pat
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Pon 25. Jan 2010 22:03:59
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia