individuálny projekt

Re: individuálny projekt

Poslaťod Ludo » Uto 09. Feb 2016 23:47:08

vidim ze je cas to tu zopakovat

" kazdy staly obyvatel noveho domu-si zasluzi mat v nom svoju vlastnu kupelnu"

za tym si prosto stojim.....

no, dobre, aspon umyvadlo a wecko vlastne
a kupelne rozdelit aspon ze na: chlapcenska-dievcenska, alebo dospelacka-decka....
minimalne teda spon dve
no ne
si date jednu prdimini kupelnicku aj s weckom rovno pred vanou
a za zbytok penazi si kupite zo tri telky a sampus na silvestra :lol:
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Str 10. Feb 2016 9:33:48

Ludo píše:"kazdy staly obyvatel noveho domu-si zasluzi mat v nom svoju vlastnu kupelnu"

Tak niektori ludia maju radi sado-maso, ale tak toto rozhodne nie. :) My sme doma 2+2, aby som mal 4 kupelne, tak to isto nie. Dve (na kazdom podlazi jedna) bohate stacia. Argumenty o navsteve a WC pre nu su tak isto "zaujimave". Neviem, ja som staval dom pre seba, nie pre navstevy. Mozno ak by som mal v dome navstevu denne, ok, ale to uz je asi uchylarna. WC na dolnom podlazi pouzivaju navstevy a je vybavene.

K projektu:
- my mame opacny pomery ploch izieb, cize spalna je najmensia (13m2), detska izba je vacsia (38m2 - neurobili sme priecku medzi dvomi projektovanymi 20 a 18 m2 detskymi izbami). Neviem kolko sa zdrzujes v spalni, my tam iba spime, cize manzelska postel, komody a skrina na celu stenu tam v pohode stacia .., satnik nemame,, skrine su v kazdej izbe
- oddelena kuchyna a obyvacka - toto zrovna nemusim, my sme za uplne otvoreny koncept (z komentarov co sledujem mam pocit ze je to vacsinovy nazor na tomto fore)
- urcite 2xWC, jedno pri dverach, aj ked to vacsina kritizuje - mame to tak, vyhovuje nam to tak - najrozumnejsi je 3 navrh, aj z pohladu dlzky rozvodov TUV, dolezite je mat kotol blizko najcastejsiej spotreby, cize kupelna, kuchyna je druhorada.
- urcite tam chyba spajza, my mame iba priestor pod schodami a je to jedna z veci, co by polovicka chcela (aj ked povodne tvrdila, ze nepotrebuje). Idealne mimo tepelnej obalky domu
- salava pec - osobne nemam rad bodove zdroje tepla, preto mame podlahovku. Krb bol v plane, zatial mame iba komin a nikomu zatial nechyba.
- bez okien a dveri je to take mlatenie slamy na prazdno
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod rumpcajs » Str 10. Feb 2016 11:11:28

to k+k
aj mne sa momentalne najviac pozdava 3 variant a taktiez si myslim, ze dom staviam pre nas a nie pre navstevy. 1,5m dvere, pripadne otvor medzi kuchynou a obyvackou dost prevzdusni a otvori priestor, ci? zaroven mas nejake sukromie pri jed.stole v kuchyni. co sa tyka salavej pece - urcite by sa ti pacila a tvojej polovicke este viac, ver mi, je to uplne ine teplo
to TomasHo
ako to myslis, ze o podrezavani priecky nemam uvazovat? ako inac zamaskujem rurky v stene? podla mojho laickeho pohladu sa to robi tak, ze zasekas do steny a tam usadis rurky (ale mozno pisem blud).
to MartinH
lakomy develomer – perfektna hlaska, urcite este pouzijem (ak sa na to nevztahuju autorske prava), dodnes sa na tom smejem

inac je to normalne, ze uz mi z toho prepina??? posledne dva dni napr. uz pokukujem aj po poschodovom... co dodat? zhorsi sa to este?
rumpcajs
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia 05. Feb 2016 19:12:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Str 10. Feb 2016 11:38:42

rumpcajs píše:to k+k
aj mne sa momentalne najviac pozdava 3 variant a taktiez si myslim, ze dom staviam pre nas a nie pre navstevy.

Pri velkosti tvojho pozemku by som osobne isiel do L-koveho bungalovu, ale to je moj nazor. Manzelka by uz do poschodoveho nesla, ja uplne jasno v tom nemam (teraz mame poschodovy). Ak ale bungalov, tak jedine na vacsom pozemku (teraz mam cca 30x20, ty mas dostatocny :)) a L-kovy tvar kvoli lepsiemu vyuzitiu obvodovych stien.
rumpcajs píše:1,5m dvere, pripadne otvor medzi kuchynou a obyvackou dost prevzdusni a otvori priestor, ci? zaroven mas nejake sukromie pri jed.stole v kuchyni

My mame teraz full otvoreny priestor 4.2x8.5 ako kuchyna, jedalen + obyvacka. Nam to tak vyhovuje. Jedavame spolu, takze sukromie neriesime. Na byte sme mali kuchynu na opacnom konci ako obyvacku a polovicku to zralo na byte asi najviac. Samozrejme, je tam rusenie TV povedze rychlovarnou kanvicou alebo umyvackou, ale da sa to vydrzat, resp pri tej kanvici na minutku zastavit sledovanie TV. :)
rumpcajs píše:co sa tyka salavej pece - urcite by sa ti pacila a tvojej polovicke este viac, ver mi, je to uplne ine teplo

Ja teplo nepotrebujem, mne to vadi :) Manzelka ma zase rada teplo a hlavne teplo od noh si nevie vynachvalit (aj ked na zaciatku moc s podlahovkou nesuhlasila). Teraz, po navrate domov v zime tvrdi, ze sa vzdy tesi na to teplo od noh. :) Ja odkedy byvame na dome takmer nepoznam co je to nadcha, na byte som bol celu zimu soplavy.
Naposledy upravil k+k dňa Str 10. Feb 2016 11:41:28, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod ... » Str 10. Feb 2016 11:40:31

rumpcajs píše:inac je to normalne, ze uz mi z toho prepina??? posledne dva dni napr. uz pokukujem aj po poschodovom... co dodat? zhorsi sa to este?


mozno... my tych podlazi mame viacej (okrem prizemia a poschodia je este pivnica a neobytne podkrovie), v kazdom pripade ak mas viac podlazi nieco z plochy ti zozeru schody, na druhej strane dostanes viac priestoru a mas lepsi (vyhodnejsi) pomer obostavaneho (a vykurovaneho) priestoru k ploche cez ktory sa ochladzuje (resp. v lete naopak)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Str 10. Feb 2016 11:58:17

prepinat ti este bude aj ja jaaaaaaaaaaaaaaj :) dilema ci poschodovy alebo bungalov bude len jedna z mnohych dilem pri stavbe domu
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Str 10. Feb 2016 12:12:21

Toto je priklad bungalovu, do ktoreho by som bol ochotny ist :D Len to chce iny pozemok, co v okoli BA moc nehrozi ... a rovno asi aj nejaku chyznu, lebo by nas z toho asi j... :dash
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod TomasHo » Str 10. Feb 2016 12:12:26

@ rumpcajs, zasekavanie vodorovnych rurok do steny nie je dobry napad. Urobili nam to tak majstri na dvoch domoch a bol to tragicky pohlad, ako 15cm priecka zrazu stala len na 5cm z jednej strany. Preto som sa oboznamil s nemeckou normou a urobil som na nasom dome vsetky vedenia v predstenovom vyhotoveni, teda ze v kupelniach je SDK "predmurovka". Zaroven tym vznikne rimsa, ktoru moze manzelka vyplnit kozmetikou.

Co sa tyka poschodoveho vs. jednopodlazneho domu, ja som spokojny s poschodovym. Sukromna cast (horne podlazie) je jasne oddelena a ked sa potrebujem zavriet, idem tam. Pri bungalove by ma skrelo plytvanie priestorom, lebo som clovek setrny : ) Urcite by som uvazoval aspon nad nejakym architektonicky hodnotnym riesenim, ze by napriklad obyvaci/denny priestor bol trocha vyssi a svetlejsi - napriklad svetla vyska 3,5 m, v porovnani s ostatnymi priestormi, ktore stacia pokojne aj 2,35m. Ten vyskovy rozdiel je podla mna prijemny.

Edit: @k+k, vidim, ze tam je tusim aj vana na umyvanie psa v technickej miestnosti : )
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Str 10. Feb 2016 12:46:31

TomasHo píše:Edit: @k+k, vidim, ze tam je tusim aj vana na umyvanie psa v technickej miestnosti : )

Ano, to je vychytavka co sa mi hrozne paci. Este by som dal dvere do tej technickej miestnosti z vonku :) Ak mas dvoch hunacov, tak je to velka vyhoda :) Ako ta kupelna pri dverach zo sprchovym kutom co mame teraz. :yahoo. Len ten bordel po icu kupani ... :(
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod MartinH » Str 10. Feb 2016 13:49:51

k+k píše:Toto je priklad bungalovu, do ktoreho by som bol ochotny ist :D Len to chce iny pozemok, co v okoli BA moc nehrozi ... a rovno asi aj nejaku chyznu, lebo by nas z toho asi j... :dash


Ja by som tu myslienku dotiahol do konca, a nerobil L-kovy, ale U-ckovy bungalow. V strede by bol chraneny dvor, ci zahradka. Chraneny pred vetrom, pred pohladmi susedov, pred hlukom z ulice. Lenze moj pozemok nemal dostatocne rozmery....
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Str 10. Feb 2016 18:07:49

No pre mna by asi U-cko nebolo dotiahnutie k dokonalosti. 3 zavrete strany nie je nic pre mna. Pred susedmi nemam co skryvat. Nechapem tu nutkavu potrebu sa na dome skryvat. Z dvoch stran (kde som robil plot ja) mame pletivovy plot, a vyhovuje to obom stranam. Z jednej strany mame 2.5m DTckovy plot. Ten som samozrejme ja nerobil. :D Cize urcite by som zaostal pri L-ku. Ale proti gustu ziaden disputat. :)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod MartinH » Str 10. Feb 2016 19:14:50

k+k píše:No pre mna by asi U-cko nebolo dotiahnutie k dokonalosti. 3 zavrete strany nie je nic pre mna. Pred susedmi nemam co skryvat. Nechapem tu nutkavu potrebu sa na dome skryvat. Z dvoch stran (kde som robil plot ja) mame pletivovy plot, a vyhovuje to obom stranam. Z jednej strany mame 2.5m DTckovy plot. Ten som samozrejme ja nerobil. :D Cize urcite by som zaostal pri L-ku. Ale proti gustu ziaden disputat. :)


Ak poznas ten pocit, ze ides po meste a prejdes pod branou do vnutrobloku a zrazu nepocujes ruch ulice, nefuka na teba, sadnes si pod strom a das si kavu alebo pivo .... tak take som myslel.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod k+k » Štv 11. Feb 2016 8:57:12

U rodicov som byval v 13 posch. panelaku, kde navokol bol otvoreny priestor. Tam sa ten hluk stracal. A na svojom byte sme byvali na kraji mesta, kde chodili iba domaci, takze taky ten typicky mestsky ruch som si neuzil :) A atmosferu tych klasickych vnutroblokov asi na dome nedosiahnes. Aj teraz na dome byvam na kraji mesta, cize opat ziaden ruch, preto mi tie volne ploty ziadnym sposobom nevadia a aj to Lko by mi stacilo. To Ucko mi pride uz prilis uzavrete.
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: individuálny projekt

Poslaťod ... » Štv 11. Feb 2016 10:31:20

MartinH píše:Ak poznas ten pocit, ze ides po meste a prejdes pod branou do vnutrobloku a zrazu nepocujes ruch ulice, nefuka na teba, sadnes si pod strom a das si kavu alebo pivo .... tak take som myslel.


byvam sice v meste (BA), ale takyto vnutroblok by ma chranil akurat tak pred pohladmi srn (chodia sa nam aj past pod okna) a bazantov ktorych je v nasom okoli nespocet a branil by mi vidiet zelen v okoli...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

najnovsia verzia

Poslaťod rumpcajs » Pia 12. Feb 2016 16:08:44

obvod 25cm asi ytong+20cm polystyren, priecky 15, stredova nosna 25 - neviem ci ju treba, na to je projektant
moze byt taka sirka dveri?
70cm – samostatne WC, tech. miestnost
80cm – kupelna, spalna, detska, detska
90cm – chodba ,chodba, vstup do domu
mam nechat taky 70 cm vyklenok pri vstupe do domu, alebo bez vyklenku, vsetko rovno?
muriky v kuchyni a v kupelni pri WC su iba cca 100cm
vymenit v samostatnom WC misu s umyvadlom?
nedat opacne dvere do kupelne?
co vsetko stratim, ked posuniem dom az k susedovi na zapad a pridem tak o celu zapadnu stranu domu (bude tam len male okienko do tech. a asi 60cm okno v kupelni)
Prílohy
rumpcajs
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia 05. Feb 2016 19:12:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia