nastavenie Honeywell FK-06

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod joko » Štv 28. Jan 2016 17:48:08

tienik píše:tak osm to ja zle pochopil, sory.

Veď nemáš čo sa ospravedlnovať. Som rád, že sa do toho zapájaš, ledo každá nová myšlienka to niekam posúva. Ja som ten ventil osádzal, tak poznám miestne pomery. Napriek tomu "ani ťuk". Veď to nemá logiku.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat




Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod mico » Štv 28. Jan 2016 19:30:32

Ahojte,

u nás máme na vstupe tlak 7bar. regulátor mám nastavený na 4bar. bez odberu. Nech je akýkoľvek odber, tlak klesne na cca. 3,3 baru. Tiež som pátral o čo ide. Je to dané konštrukciou regulátora, niečo ako "hysterézia tlaku".
Nedá sa s tým nič robiť.
Neviem ako sa správa Honeywell, ale predpokladám že pri tak nízkom vstupnom tlaku to bude niečo podobné ako u nás.
mico
 
Príspevky: 111
Registrovaný: Pon 02. Feb 2009 13:27:13
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod theb » Štv 28. Jan 2016 23:44:01

Mna iba napadol nejaky okruh (napr. cirkulacka TUV), ktora je zavzdusnena a tak znizuje tlak v systeme, aj ked uplne mi to logiku nedava, preco by mal tlak klesnut o 0.6 bar.
Mozno este pre istotu, vo filtri ak je komplet odvzdusneny, tak to vidiet nemusi, ale na hodinach by sa mal tocit cifernik pri akejkolvek spotrebe. A tu by to malo vidiet do niekolko minut. Ak ani tu problem nebude, tak potom ostava uz iba "inak funkcny" redukcny ventil. Ktovie co vsetko je v tom kove zaliate.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron