nastavenie Honeywell FK-06

nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod matthewcheck » Pon 18. Jan 2016 11:48:33

nechcel som zasahovat do pribuznej diskusie, kde bol tento redukcny ventil spominany, tak radsej takto samostatne ...
otazka spociva v tom ze aku hodnotu ma ukazovat manometer a stupnica na filtri pocas beznej prevadzky ... ide o to ze som pri cisteni filtra (nie samotnej mriezky, ale celeho filtra od omietky) uplne vyskrutkoval nastavovaciu skrutku a tym som si zrejme rozhasil cele nastavenie ... pri snahe to nahodit naspat som sa snazil postupovat podla navodu:

1) uzatvoril som privod
2) odtlakoval vystup
3) uzatvoril vystup
4) pomaly uplne otvoril privod - tu som mal na zaklade rozneho nastavenia ventilu rozne vysledky na manometri, cielom bolo prednastavit nastavenie na hodnotu 3.5 bar, teda
a) otvoril som uplne privod, dostal som na manometri 6bar
b) uzatvoril som privod, otvoril vystup aby som sa zbavil tlaku medzi filtrom a vystupnym ventilom, hned na to klesol tlak na manometri na 0 a uzatvoril som vystup
c) upravil som nastavenie na redukcnom ventile a opakoval znova, az kym som sa nedostal pri otvoreni vstupneho ventilu presne na hodnotu 3,5bar
5) nastavil som na stupnici ventilu hodnotu 3,5 a pritiahol nastavovaciu skrutku
6) otvoril som vystup -> tlak na manometri mi klesol na cca 2,5bar a vyssie sa nedostal (bolo pocut ze prebieha dopustanie-dotlakovanie systemu, avsak maximalne k hodnote 2,5bar)

otazka teda je co konkretne manometer ukazuje a ci ma aj realne ukazovat pozadovanych 3,5 baru ... k tejto hodnote som sa vsak ziadnym nastavenim nedostal ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod TomasHo » Pon 18. Jan 2016 16:09:21

a nemoze byt zle nakalibrovane nastavovacie koliesko? ved si daj druhy manometer niekam do rozvodu a toc kolieskom. Ci nemozes menit tlak pri otvorenom vystupe?
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod joko » Pon 18. Jan 2016 19:01:17

Ventil sa nastavuje otáčaním hriadeľa a stláčaním pružiny. To je nám všetkým jasné. Čím viac pritiahneš hriadeľ v smere hodinových ručičiek, tým menší tlak ti prepustí cez membránu. Teda v Tvojom pípade otoč nastavovací hriadel o dve otáčky - 720 st. proti smere hodinových ručiciek a manometer by mal ukazovať 3,5 barov.
Manometer ukazuje tlak po regulácii t.z. stav v dome. Jedna otočka hriadeľom je cca 0,5 barov. Ak točí v protismere hodinových ručičiek tlak po regulácii zvyšuješ, ak to točíš v smere ručičiek tak tlak v dome znižiješ. ( tlak pružiny tlačí proti smeru vody z ulice, a čím viac stlačíš pružinu, tak menej vody prepustí a menší tlak pustí do domu.)
Inak + , - a smer toženia máš na čiernom viečku. Ak ti nekorešponduje číslo pod viečkom a číslom na manometri, tak možno si pootočil bielé koliesko s číslamy pod čierným viečkom na hriadeli. Rozhodujúci je stav na dobrom manometri. Ak Ti nie je jasné, tak mi volaj. :drink

Skús na stránkach Honeywell-u zadať hladať " FK 06 - Katalógový list " mne to natiahlo komplet 4 strany s návodom, konštrukciou ... len to sem neviedel prekopírovať, lebo sa dá jedine stiahnút .
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod matthewcheck » Pon 18. Jan 2016 20:53:13

dik joko ... ja som aj podla toho navodu prave postupoval, ten postup co som napisal by mal byt totozny s tym co je tam ...
cize podla vsetkeho by som mal na manometri pri postupnom otvarani fk-06 (a otvorenom vystupe) dostat prave hodnotu 3.5 baru? toto este skusim raz preverit, ale pri poslednom skusani som tym nastavovacim kolieskom krutil omnoho viac ako 2 otocky, ale viac ako 2.5 baru som na manometri nikdy nedostal ... jedine kedy som dostal vyssie hodnoty bolo pri uzatvorenom vystupnom ventile ...
skusim este to ze uplne ventil uzavriem (pri uzatvorenom vystupe) a postupne budem otvarat fk-06 a uvidim na aku najvyssiu hodnotu sa dostanem ... teoreticky by som mal dojst na maximum toho co mi dava verejna siet, predpokladam ze by to malo byt viac ako 2.5 bar ... potom to este raz skusim pri otvorenom vystupnom ventile ... ak tomu spravne rozumiem tak spravanie by malo byt totozne ci uz pri otvorenom alebo uzatvorenom vystupnom ventile ...
stupnicu na fk-06 budem zatial ignorovat, kedze je dost pravdepodobne ze neukazuje presne, budem sa riadit iba manometrom ... napisem ake vysledky som dostal
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod TomasHo » Uto 19. Jan 2016 9:22:21

Mozno mas niekde taky obrovsky unik, ze viac ako 2,5 baru z tych siestich nikdy nedosiahnes : ) Nemate blizko nejake jazero s podozrivo cistou vodou? : )
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod matthewcheck » Uto 19. Jan 2016 9:27:14

prave preto chcem skusit ako sa to bude spravat pri otvorenom a zatvorenom vystupe ... ak teda teoria hovori to ze by sa to malo spravat rovnako, neviem ci by to nemohlo byt aj nejakym unikom ... no predpokladam ze to by sa asi ukazalo ... zatial este nebyvame, budem ale musiet ist skontrolovat vodomer :)
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod joko » Uto 19. Jan 2016 17:52:51

TomasHo píše:Mozno mas niekde taky obrovsky unik, ze viac ako 2,5 baru z tych siestich nikdy nedosiahnes : ) Nemate blizko nejake jazero s podozrivo cistou vodou? : )

Dom má natlakované už dva roky. Okrem toho v priesvitnom filtri by videl prúdenie vody.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod matthewcheck » Uto 19. Jan 2016 17:57:04

no jo, ale baterie som montoval cca 2 mesiace dozadu a pripojku na verejny vodovod pred mesiacom :)
skusim pozriet ci prudenie vody je viditelne (pre istotu pustim aj vodu z baterie), dobry postreh :ano:
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod TomasHo » Str 20. Jan 2016 12:35:49

Ja by som to tipol na zaseknuty mechanizmus v regulatore tlaku. Alebo zle nakalibrovane koliesko. S tym unikom som zartoval.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod matthewcheck » Str 27. Jan 2016 12:41:50

tak hral som sa s tym ventilom, po zatvoreni vystupneho gulaku a uplnom zatvoreni ventilu som ho postupne otvaral, po niekolkych otoceniach som sa dostal na 3.5 baru (riadil som sa manometrom) ... avsak ked som otvoril vystupny gulak, na viac ako 2.9 - 3 bary som sa nedostal ...
indikuje to chybu vo ventile? neviem ako si to inak vysvetlit ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod tienik » Str 27. Jan 2016 16:06:21

ja is myslím že ventil bude OK, ale zlá bude vydatnosť prívodu. DOsiahneš proste taký odber že nie je možné udržať prevádzkový tlak na požadovanej hodnote.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod joko » Str 27. Jan 2016 20:16:46

tienik píše:ja is myslím že ventil bude OK, ale zlá bude vydatnosť prívodu. DOsiahneš proste taký odber že nie je možné udržať prevádzkový tlak na požadovanej hodnote.

Iba výnimočne mám iný názor ako Ty, no teraz je to aktuálne. Zle je na tom je aj to, že ani ja netuším v čom môže byť príčina. :oops: :oops:
Prípojku má cca 15 m, HDPE 32, dom je cca 300 m od sídliska s vežiakmi.
Ak mu ulica pri uzatvorenom ventile dá 3,5 b, tak po otvorení ventilu, a po vyrovnaní tlakov v dome by malo znovu dať na manometer 3,5. Pravdou je aj to, že manometer ukazuje najvyšší dosiahnutý tlak po regulácii, pokiaľ nepripustíme netesnosť.
Preto neviem vysvetliť stav, že pri uzatvorenom ventile je tlak 3,5, a pri otvorenom ventile a uzatvorenom dome iba 2,9. Taký unik v dome však nemôže byť aby o 0,6 b. ovplyvnil manometer, a pri tom nevidel prúdenie vo filtri. Nenachádzam vysvetlenie.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod tienik » Str 27. Jan 2016 21:27:12

Možno to ja zle chápem, ale ja som to bral tak, že ked ma zatovrený ventil = dom bez odberu, v podstate staticky stav tak vsetko je OK. Otvoreny ventil som bral tak, ze proste niekam pusta vodu a vtedy tam ten tlak jednoducho nie je.Vtedy by platilo co som pisal, hadam. Matthewcheck skus prosim Ta upresnit ako to je nech sa posunieme niekam dalej.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod matthewcheck » Štv 28. Jan 2016 8:34:32

nie, otvoreny vystupny ventil znamena otvoreny gulovy ventil za filtrami, ktory napaja samotny dom ... v dome nikde nedochadza k odberu, preto aj ja si myslim ze tlak by sa mal vyrovnat ...
v podstate este ako pise joko, aj ked otvorim niekde bateriu, taky velky pokles tlaku o 0.6 baru nedosiahnem ...
rozmyslam ze niekde inde (zahradny ventil na druhom konci domu?) este skusim umiestnit dalsi manometer, uvidime co bude ukazovat ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: nastavenie Honeywell FK-06

Poslaťod tienik » Štv 28. Jan 2016 11:10:35

tak osm to ja zle pochopil, sory.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Ďalší

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron