pomozte mi vybrat projektor

pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod Ludo » Ned 03. Jan 2016 20:29:03

poprosim kto toho vie viac ako ja
potrebujem novy projektor
ten stary bol len sem tam na rozpravky deckam v herni-davam ho prec
neviem o nich dokopy nic, na nete su ich mraky od lacnoty po dost drahe
chcem kupit novy
bude sluzit v podstate ako telka,
a nerad by som platil za samotny stroj viac ako 1200 euro
poradite?
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod bladerunner » Pon 04. Jan 2016 1:04:38

Neviem, či je to také jednoduché, len tak poradiť nejaký projektor.
Kde ho chceš prevádzkovať, aká vzdialenosť, na čo budeš premietať, bude to na filmy, šport, hracie konzoly,....???
Obávam sa, že takto "z brucha" ti nikto nedá správnu radu, a jediná možnosť je si sám niečo o tom počítať, naštudovať a potom sa rozhodnúť.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod Ludo » Pon 04. Jan 2016 10:51:27

o.k.
1.rusim telku - teda pobezi miesto nej-teda viac nez obcasne pouzitie, aj ked telka sa u nas nediva kazdy den
2.kedze mam doma tinedzerov - urcite aj na hry-konzolu,aj na filmy, 3D urcite potesi a bolo by mozno fajn aj prepojenie s tabletmi ci telefonmi-android
3.priestor na to vyhradeny je cca 2,2 m siroky a cca 5 m dlhy -projektor chcem umiestit nad hlavami pod strop-idealne umiestnenie kvoli kablovackam cca 2 m od platna(moze byt az cca 5m-kablovacky prerobim)-divat sa teda na platno budeme z cca 3,5-4 metrov
4.zatemnit to sice dokazem -ale pomohlo by ak by projektor nepozadoval "absolutnu" tmu
5.nastudovat to dokazem, aj tak by som privital budto prakticke skusenosti uzivatela, alebo pomoc pri zorientovani v parametroch, aby som potom pre istotu nekupil zbytocne nieco za 5 tisic :shock:
6.pripadne ake platno je naj - moja poziadavky je aby bolo v kazete pod stropom a vysuvacie -velkost s ohladom na priestor kde limitom bude sirka 2.2 m

7.neriesim vyhody ci nevyhody projektor vs tv : faktom je ze bude terazky projektor - at to stoji co to stoji :lol:
(aj ked ja osobne by som nerad vycaloval viac nez 1,2 litra - takze pripadne v tejto ci nizssej cenovej urovni ak existuje nieco zodpovedajuce mojim poziadavkam,
tak pekne poprisim - sup s tym sem)
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod Branulo » Pon 04. Jan 2016 14:40:46

Ahoj vsetci, pridavam sa k Ludovej prosbe. Moja specifikacia je rovnaka ako Ludova (plus/ minus). ;)

Ludo, urcite mas aspon zlahka co to o projektoroch nastudovane a kedze aktualne aj jeden prevadzkujes, vies, co mozes od projektora ocakavat. Ak ho chces pouzivat ako telku, uved, nie pre mna, ale pre tych, co sa tomu rozumeju, kolko cca hodin denne bude ten novy projektor u teba v prevadzke? U mna TV je cca 4-5 hodin/ cez prac. dni/. Bude to dolezity parameter kvoli vyberu zivotnosti ziarovky (si myslim). Dalej, aku kabelaz mas (resp. vies nainstalovat) medzi projektorom a zdrojom signalu? Napriklad ja mam urobenu predpripravu k stropnemu projektoru taku, ze mam k miestu privedeny iba ETH kabel (Cat6) a prazdnu trubicku pre pripad, ze by som musel pouzit HDMI kabel...
Ja mam taku predstvavu na projektor, ze by uz dokazal spracovavat DLNA protokol, aby som ho vedel pripojit cez dany ETH kabel priamo na Media Server.
Branulo
 
Príspevky: 59
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 8:01:11
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod bakula » Pon 04. Jan 2016 15:13:13

No ked si pozries tak naozaj je tych projektorov obrovske mnoztvo ale skus zacat triedit:
1. kedze to bude pouzite ako telka tak predpokladam ze rozlisenie bude min. Full HD 1920x1080
2. dalsi parameter bude pocet a druhy vstupov. (ethernet/wifi/hdmi/displayPort/USB/vga atd...)
3. technologia DLP vs LCD viac napr.tu: http://avmania.e15.cz/televizor-nebo-pr ... em/ch-2623
4. svietivost, zivotnost vs. cena lampy a cena projektora
ked to vsetko prejdes tak uvidis ze ich az tolko nie je :)
to Branulo:
DLNA je len sposob prenosu medzi TV a Media servrom. Treba potom pozerat aby ten projektor vedel aj vsetky dostupne video formaty, inak budes musiet najskor prekodovat a az potom si to pozries.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod bakula » Pon 04. Jan 2016 15:18:59

Branulo píše:Napriklad ja mam urobenu predpripravu k stropnemu projektoru taku, ze mam k miestu privedeny iba ETH kabel (Cat6) a prazdnu trubicku pre pripad, ze by som musel pouzit HDMI kabel...

No a aky priemer trubky tam mas lebo HDMI len tak do hocicoho nevopchas? Ano konektor sa da aj spajkovat, ale nieviem ci si to uz niekedy videl ja by som to uz nerobil.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod matthewcheck » Pon 04. Jan 2016 15:45:09

mozno ti co uz nieco mate tak sa mozte podelit o skusenosti, ja mam zalusk na nieco taketo: Benq W1300: http://www.benq.sk/product/projector/w1300/
vo vseobecnosti velmi dobre hodnoteny projektor, mini-prieskum som si robil uz davnejsie, pokial si ale dobre pamatam tak vychadza z typu W1100, ktory bol velmi pozitivne hodnoteny a prijaty projektor ...
cena cca 800, to ti "jeste nejakych 50 zbude ..."

ps: ja osobne som si dal pripravu Eth Cat6 + HDMI 2.0, verim ze na zopar rokov to vystaci ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod Ludo » Pon 04. Jan 2016 17:53:35

ak by som to spriemeroval,
tak ako telka pojde denne tak 2 hodiny
cez tyzden podstatne menej-cez vikendy aj viac
skoro som zabudol - zatial mam zdroj tv - skylink, kedze ine moznosti su v mojej oblasti obmedzene este tak cca rok-potom pride optika
ten W1300 vyzera dobre, cena je o.k., ale recenzie vravia o prilisnej hlucnosti-parametre pisu o 33db
com som pozeral ine-tak hlucnost vie byt aj niekde 26 db - co je slusny rozdiel aj ked sa to nezda :roll:
aj ked ano, su aj 2 tisicove s hlucnostou 45 db

a napr. pri takomto parametri ako je hlucnost ventilatora je "skusenost" neocenitelna.....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod Ludo » Pon 04. Jan 2016 23:20:36

zatial som si vybral t ale ci je to dobra volba som si nie celkom isty
http://www.epson.sk/sk/sk/viewcon/corpo ... view/17799
alebo toto
http://www.epson.sk/sk/sk/viewcon/corpo ... view/12137
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod jablonko » Uto 05. Jan 2016 1:47:20

Ak chces mat elektricky ovladane platno, tak je dobre hladat projektor s 12V trigerom. Ten ti po zapnuti projektora zopne rele, ktore ti platno vysunie. Po vypnuti sa platno zasunie.
Da sa to automatizovat aj bez trigera, ale to byva drahsie a komplikovanejsie.
Nedavno som zapustne platno siroke 2m montoval. Trochu ma sokovala cena - cca 950 eur. Aj ked to bolo asi jedno z tych lepsich..
Obrázok užívateľa
jablonko
 
Príspevky: 79
Obrázky: 1
Registrovaný: Pia 13. Apr 2012 14:30:32
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod ... » Uto 05. Jan 2016 9:34:20

jablonko píše:Ak chces mat elektricky ovladane platno, tak je dobre hladat projektor s 12V trigerom. Ten ti po zapnuti projektora zopne rele, ktore ti platno vysunie. Po vypnuti sa platno zasunie.
Da sa to automatizovat aj bez trigera, ale to byva drahsie a komplikovanejsie.
Nedavno som zapustne platno siroke 2m montoval. Trochu ma sokovala cena - cca 950 eur. Aj ked to bolo asi jedno z tych lepsich..


ja ked som v minulosti pouzival projektor, tak som to premietal na cistu bielu stenu a nepamatam si zeby mi to sposobovalo nejake nepohodlie, takze ak by som chcel doma projektor, tak by som ho opat pustal voci bielej stene...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod steve33 » Uto 05. Jan 2016 9:37:26

Ahojte,nechcem sa miesat do vlakna ale nikto neriesil alebo nema skusenosti s LG Hecto Laser TV?
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod raven » Uto 05. Jan 2016 12:19:33

Na stránke výrobcu píše - 25000h životnosť laseru.
100 palcové plátno.
Vyzerá to super a bral by som do obývačky... :).
Cena - 10000Usd...
Už sa len oženiť s bankárovou dcérou... :lol:
(keď bude mať sestry dám vedieť... :D )
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod steve33 » Uto 05. Jan 2016 12:39:01

Ale uz som niekde na nete videl cenu 2-3tis EUR
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat

Re: pomozte mi vybrat projektor

Poslaťod embe » Ned 10. Jan 2016 1:40:42

Tymto celym som si presiel pred cca 2 rokmi. Vybrat dobry projetkor, platno, receiver, repraky a pod...nastudoval som toho kopec a musim povedat ze nelutujem moje rozhodnutie ze som do toho siel. Mame teraz doma staru (ale dobru) HD ready plazmu panasonic pre blbosti ako spravy a pre deti a na filmy, sport a pod platno/projektor.
Vsetko som riesil na americkom a UK fore lebo tiez som nechcel slapnut vedla. Obzvlast preto, lebo nas trh je strasne maly a vela veci sa tu neda zohnat. Ani v Rakusku resp komplikovane. Tak som si vsetko najprv nastudoval, a potom sa rozhodol. Bohuzial u nas nie je moc demo miestnosti, ktore v civilizovanej EU su bezne a clovek si moze vec najpr omakat, pozret a potom sa rozhodnut. Oslovil som aj nejake SK firmy kvoli platnu, ale aj tie naj firmy co som zohnal ponukali bud velmi priemerne platna alebo take co sa o nich nedalo na nete najst nic. (projektor nie je problem zohnat pripadne aj dat poslat z Amazonu a pod, platno je problem, lebo je dlhe a neviem si predstavit nejaku pripadnu reklamaciu - vratenie a pod..) Do US platien, ktore su niektore fakt super, som radsej nesiel. To uz by v pripade reklamacie bol ozaj problem. Skusim co najstrucnejsie napisat to najdolezitejsie, len neviem ci sa mi vsetko podari ci si spomeniem. Neda sa vsetko co je na stovkach for a webstranok zhrnut do jedneho prispevku, ale skusim to najdolezitejsie.

- platno sa kupuje raz, poriadne, meni sa ked tak projektor. Toto bol zaklad ktory sa spominal prakticky vsade. A aj ja som podla toho isiel.
- Biele platno do temnej miestnosti, pivnice, proste kde nie je ziadne rusive svetlo. Do obyvacky sede.
- Dolezite pre projektor je aka je vzdialenost projektoru od platna, ked budes mat vybrate, tu je kalkulator: http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm aby si nekupil projektor, ktory nebude vhodny na tvoju vzdialenost. Su projektory na kratku vzdialenost, tzv ST (Short throw) ak si dobre pamatam tvoje vzdialnosti, aj toto bude tvoj pripad. 2m je velmi malo, HDMI kabel co mam ja k projektoru ma 10 alebo 15m a v pohode. Bludy co sa pisu na webe ze HDMI moze mat pri takej dlzke zly signal necitaj, HDMI bud ide alebo nejde. A kedze sa taky dlhy kabel predavaju, tak bud to ide alebo je vadny kabel.
- DLP vs LED - po vsetkom citani som sa rozhodol pre DLP. Ako vsetky technologie kazda ma nevyhody, ale riziko ze by som ja alebo moja zena pozorovala nejake neziaduce efekty (rainbow efekt) som podstupil, a nic take nikto kto u nas cokolvek pozeral nic nespozoroval. Bol to problem starsich DLP projektorov a hlavne je to subjektivne a tyka sa to ludi nejako s citlivymi ocami. Kazdopadne nelutujem. Ale rozhodnutie je na tebe.
- Lens shift - dolezite aby mal projektor aspon vertikalny, ale myslim ze to maju vsetky, len som si po tych 2 rokoch nie isty, lebo som riesil hlavne horizontalny shift. Tam je uz ale ina cena...pre teba bude vertikalny dolezity aby si nadstavil po zaveseni spravne obraz - vysku a spodok.
- Digital keynote - akykolvek ci uz horizontalny alebo vertikalny - nepouzivat!
- Hluk - moj projektor ma 33dB a mam ho nad hlavou. Ziadny problem ani ho nevnimam. Tusim sa tam da aj nadstavit rychlost vetraku a mozno som to nadstavenie aj pozeral a menil ale nepamatam sa proste v pohode.
- Svietivost - nase zname lm. Cim vyssia tym lepsia. Ja mam 2000 alebo 2200 tusim, nepamatam sa, ale da sa pozerat aj cez den aj ked jasne ze to neni ono ale da sa. V najhorsom zatiahneme zaluzie vonkajsie.
- povodne som uvazoval o DLNA ale nakoniec som od toho upustil (chaba ak vobec nejaka podpora titulkov vtedy, mozno sa to uz zlepsilo, neviem). Prestal som riesit akukolvek sietarinu k nemu alebo Wifi lebo repraciky v akemkolvek projektore stoja za velke kulove. Postavil som si server ktory bezi na FreeNas-e a je spojeny GB sietou samozrejme s HTPC v obyvacke, ktore som si tiez postavil. Vsetko prepojene cez receiver a pouzivam byvaly Media Browser, teraz je to Emby (https://emby.media/ - je to fakt vymakane, ale samozrjme ze mi to dalo zabrat chvilu casu kym som to cele dal do dnesneho plne funknceho stavu. Len na okraj - do HTPC a vlastneho servra som isiel preto, lebo ziadny hotovy vyrobok co sa da zohnat nesplnal to co som po nom chcel ci uz po suciastkovej stranke alebo funkcnej. Ale to som trochu odbocil....

U mna vysledok pre projektor bol Benq W1070, normalne som ho kupil v Alze kde mali vynimocne dobru cenu aj ked vo vseobecnosti je to cenovo drahsi shop, bolo k nemu este nejake manualne platno co som za 50 EUR strelil na bazosi. Projektor stal tusim 700 EUR +/-. Bol/je velmi popularny a ja som maximalne spokojny. Je to moj prvy projektor tak som nechcel hned kupovat Panasonic za 5000 EUR a podobne. Preto co sa tyka projektora, poradim len tolko - kupi projektor na spravnu vzdialenost od platna. Vela lumenov, FHD pripadne mozno uz aj 4K, ale to vobec netusim ako sa pohubyju ceny, ked som ja vybral tak tusim len zacinali sa predavat. 3D pokial aj platno zvladne 3D. Wifi a LAN by som neriesil z uz vyssie spominanych dovodov. Ked pustis daco z telefonu/tabletu do PJ (projektora), tak rozmyslam tak narychlo, zvuk ti pojde len z PJ co je o hovne...Ked sietovy tak jedine mozno na nejake updaty firmware.

Snad som na nic dolezite nezabudol...

A teraz platno. Tu je to tazsie. Pises ze elektricke spustacie. Super. Ale este aby sa ti nevlnilo, tak by malo byt natahovacie (Tension). Po stranach platna su lanka ktore sponuju platno aby bolo rovne. Ako da sa prezit aj s manualnym, da sa prezit aj bez natahovania, ale....ked uz ides do toho vrazit prachy tak chci to naj lebo to kupujes raz. Menit budes ked tak PJ.

- kedze ide do obyvacky, tak sede. Neboj sa toho aj ked clovek ma pred ocami stale biele platno, lebo kino, lebo prezentacie v praci, lebo kamarati....
- Europske znacky, alebo kludne aj americke ak je niekde navokol, co moc teda neni (zastupenie, predaj, servis). Lahsie posles/odvezes do Nemecka/Anglicka a pod ako do USA.
- 16:9, aj ked ja som chvilu uvazoval na 2:35:1 lebo drviva vacsina filmov sa toci v tomto formate, ale tym padom by sa mi zmensil obraz pri premietani 16:9 filmov resp tych zopar 4:3> Formatov filmov je strasne vela dokonca niektori reziseri maju svoje specificke formaty, achjo....proste som skoncil na kompromisnom 16:9
- Chcel som platno s ciernym okrajom, lebo....ani neviem, zvyk? Tiez to ze lebo kino, kamarati a pod, mozno, neviem, ale predajca ma presvedcil nakoniec ze sa nemam bat bezokrajoveho platna a nelutujem!! Po stranach by sice tie okraje este mozno mali nejaky vyznam ale co dole a hore ked film je v inom rozliseni ako 16:9, co vacsinou je? A este k tomu na sedom platne? Takze ma presvedcil a dobre urobil.
- K mojmu platnu som sa prepracoval po naozaj dlhych mesiacoch...prostrednictvom anglickeho fora som nadabil na svedske platna Draper, ktore su naozaj velmi velmi pozitivne hodnotene uzivatelmi, a aj ja som nadseny. Vsetko som pred objednavkou prekonzultoval s pankom z obchodu Ideal AV (este teraz si pamatam ze sa volal Alan), bol velmi ochotny, vsetko vysvetlil, ked som potvrdil objednavku, poslal cislo uctu, poslal som prachy, prislo po preratani kurzu menej tak som doposlal, akonahle dolsi vsetky, poslal platno. Platno sa kazde vyraba na objednavku, cize uz len vybrat uhlopriecku. Vybral som Draper Euroscreen Diplomat Tab Tension a spolu s control boxom, co je krabicka na ovladanie s IR prijimacom a s dopravou ma to vyslo ak si dobre pamatam na 2100 EUR. Nelutujem ani jeden cent.

- Tu je link na platno: http://www.euroscreens.se/home-3/products-2/grupp/tab.aspx?pid=427
- Control box kde je k tomu este aj nahradny dlhy kabel - otvoris control box a vymenis kabel pokial potrebujes dlhsi: http://www.euroscreens.se/home-3/products-2/grupp/tab.aspx?pid=427&aid=694 Vysielac dialkoveho som nechcel lebo pouzivam dialkove ovladanie Logitech Harmony One, super dialkove ktore naprogramujes cez PC - vyberes znacku, typ a je to + tam mozes naprogramovat aktivity, cize ides kukat film, stalcis tlacitko a spusti sa ti platno, zapne HTPC, tlmene osvetlenie, receiver, vsetko sa nadstavy na potrebne vstupy vystupy, povypina vsetko ostatne...skoda ze uz ho nevyrabaju...uz je novsie a to vie uz aj RF ovladat veci. Len tam dali dostredu dotykovy diplej co neni uplne OK, na Harmony One je hore cize len tak omylom nieco nezmacknes na dotykovom....
- povrch platna, lebo sa da vybrat, kedze to je len kasna, motor a serepeticky - takze povrch platna React 2.1 ale pozeram teraz ze uz je aj React 3 tak to bude zase este lepsie asi.

Este pridam par foto na obraz, fotene bohuzial telefonom, cize kvalita neni uplne super :( Ale aspn daco:

1) Pri zapnutom svetle:
Obrázok
2) Film pri zapnutom svetle:
Obrázok
3) Film pri tlmenom svetle a slabom svetle z boku z pracovne:
Obrázok

A este link na vystavu kde ukazovali toto platno resp povrch:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=68g5swhit4w[/youtube]

Tak snad pomohlo...;)
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Ďalší

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť