Poznate riesenie stáleho merania tlaku vzduchu v expanzke?

Re: Poznate riesenie stáleho merania tlaku vzduchu v expanzk

Poslaťod TomasHo » Pon 21. Dec 2015 12:21:30

Stefan píše:Dostat take ventily na auta,ktrore signalizuju tlak. Ale dofukovat by sa to malo dusikom nie vzduchom.


Existuju ciapocky na ventily, ktore indikuju pokles tlaku. Ja som ich kupoval kedysi velmi davno na motorku, funguju samozrejme aj s beznym vzduchom - (http://www.sportsbikeshop.co.uk/motorcy ... prod/74242).

Ale ako pisal joko, tlak v nadobe je urceny tlakom vody, nie tlakom vzduchu.

S týmto príspevkom autora TomasHo súhlasil
joko
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Poznate riesenie stáleho merania tlaku vzduchu v expanzk

Poslaťod joko » Pon 21. Dec 2015 14:42:36

Presne tak, predsa membrána vyrovnáva tlak v celej nádobe, tak v tomto prípade by manometer ukazoval iba vtedy reálne, ak by si zastavil, a odpustil vodu. Vtedy by ukazoval tlak vzduchu. Počas plnej prevádzky to nemá zmysel, a ak už odpustíš vodu, tak sa tlak v nádobe sa dá namerať bez problémov.
Iba pre ilustráciu minúlý týždeň som bol na jednej zákazke, voda iba zo studne - vodárne. Pri pustení vody som si všimol že to pulzuje non - stop. Ked som išiel do šachty, tak tam expanzka 80 litrová, a na jedno zapnutie to pustilo cca 2 deci vody. Samozrejme údajne po 4 rokoch to nikto nekontroloval, neriešil. Čudoval som sa, že to čerpadlo vôbec fungovalo.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Poznate riesenie stáleho merania tlaku vzduchu v expanzk

Poslaťod marpo » Pon 21. Dec 2015 15:57:59

joko píše:Presne tak, predsa membrána vyrovnáva tlak v celej nádobe, tak v tomto prípade by manometer ukazoval iba vtedy reálne, ak by si zastavil, a odpustil vodu. Vtedy by ukazoval tlak vzduchu. Počas plnej prevádzky to nemá zmysel, a ak už odpustíš vodu, tak sa tlak v nádobe sa dá namerať bez problémov.
Iba pre ilustráciu minúlý týždeň som bol na jednej zákazke, voda iba zo studne - vodárne. Pri pustení vody som si všimol že to pulzuje non - stop. Ked som išiel do šachty, tak tam expanzka 80 litrová, a na jedno zapnutie to pustilo cca 2 deci vody. Samozrejme údajne po 4 rokoch to nikto nekontroloval, neriešil. Čudoval som sa, že to čerpadlo vôbec fungovalo.


:lol: :lol: :D :D ja sa hlavne cudujem ze ten tlakovy spinac este funguje...a celkovo ze ta nezavolali uz k zhorenemu motoru :D
Toto bolo asi ozaj ako sa hovori za 5 minut 12 :ano:
marpo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Pia 15. Jún 2012 16:02:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Poznate riesenie stáleho merania tlaku vzduchu v expanzk

Poslaťod joko » Pon 21. Dec 2015 23:52:42

marpo píše:
joko píše:Presne tak, predsa membrána vyrovnáva tlak v celej nádobe, tak v tomto prípade by manometer ukazoval iba vtedy reálne, ak by si zastavil, a odpustil vodu. Vtedy by ukazoval tlak vzduchu. Počas plnej prevádzky to nemá zmysel, a ak už odpustíš vodu, tak sa tlak v nádobe sa dá namerať bez problémov.
Iba pre ilustráciu minúlý týždeň som bol na jednej zákazke, voda iba zo studne - vodárne. Pri pustení vody som si všimol že to pulzuje non - stop. Ked som išiel do šachty, tak tam expanzka 80 litrová, a na jedno zapnutie to pustilo cca 2 deci vody. Samozrejme údajne po 4 rokoch to nikto nekontroloval, neriešil. Čudoval som sa, že to čerpadlo vôbec fungovalo.


:lol: :lol: :D :D ja sa hlavne cudujem ze ten tlakovy spinac este funguje...a celkovo ze ta nezavolali uz k zhorenemu motoru :D
Toto bolo asi ozaj ako sa hovori za 5 minut 12 :ano:

Pointa je v tom, že ja som to ani neopravil, lebo nebolo čím to nafúkať.
Ja som tam bol opraviť Geberit, a keď som to pustil, tak voda pulzovala každé 3 sekundy. :dash
Majiteľ dostal inštrukcie, a tvrdil, že to zvládne sám. :netusim
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Poznate riesenie stáleho merania tlaku vzduchu v expanzk

Poslaťod TomasHo » Uto 22. Dec 2015 8:41:51

Ano, podla toho poznam aj ja, ze je cas vliezt do sachty so slimakmi a pavukmi s kompresorom.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Predchádzajúci

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron