Soft na navrh schodiska

Soft na navrh schodiska

Poslaťod Thorius » Str 07. Jan 2009 15:36:54

Zdravim vas,

hlasi sa dalsi "odrodilec" filipa... :-)
Prosim Vas o radu chcem zmenit schodisko v katalogovom dome ARD Klasik (je tam nemozne tocite schodisko - uz som to videl aj postavene) len by som chcel poprosit ci neexistuje nejaky soft na navrh, vypocet schdiska - chcel by som to schodisko "obratit" cize zacat na dlhsej stene, cim by som ziskal viac stupnov schodiska a mozno by sa dala spravit aj plosinka (ide mi o pohodlne schody - nie ten krkolomny nevyuzitelny zabijak v projekte)
Nechcem sa spolahnut iba na "mojich majstrov murarov" a ich vyroky typu - takto sa to robi a toto bude dobre....
Pripadne na koho z odbornych profesii sa obratit ? Architekt, projektant, statik?

podorys suterenu:
Obrázok

vopred vrela vdaka
Thorius
 
Príspevky: 20
Obrázky: 2
Registrovaný: Str 07. Jan 2009 15:15:16
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Jecko » Str 07. Jan 2009 16:03:42

Skus StairDesigner, demo verzia by ti mala stacit, mozes stiahnut tu: http://boole.club.fr/english/stairdesigner_eng.php
Obrázok užívateľa
Jecko
 
Príspevky: 234
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:03:46
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Miro Ke » Str 07. Jan 2009 16:17:46

alebo ti mozna pomoze http://forum.living.cz/viewtopic.php?f= ... 756bf47674 ja som tam riesil mensiu upravu schodista, a bolo to OK
Obrázok užívateľa
Miro Ke
 
Príspevky: 719
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 7:48:29
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 53 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Ferdo » Str 07. Jan 2009 16:28:59

Skús TrepCad. Pred časom mi tu poradili a idem podľa neho robiť schody.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Thorius » Str 07. Jan 2009 20:47:55

hosi vdaka ten TrepCad vyzera viac nez slubne, doteraz som sa s nim hral teraz idem vytiahnut projekt a nahadzat realne hodnoty , super!!!
Thorius
 
Príspevky: 20
Obrázky: 2
Registrovaný: Str 07. Jan 2009 15:15:16
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Ferdo » Štv 08. Jan 2009 9:35:32

Aj ja som bol s ním veľmi spokojný. Je jednoduchý na používanie. Najprv som sa s ním hral a až nejaký siedmy návrh bolo to pravé, čo som chcel. Je to však trial verzia a nie je z nej možné tlačiť výkresy. Dá sa však použiť PrintScreen, alebo si to odkresliť. Pozor však ešte na to, že rozmery z projektu budú asi iné ako reálne rozmery (omietka, odchýlka pri výstavbe). Treba to zmerať, lebo to nebude pasovať.
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod sigma » Štv 08. Jan 2009 10:52:05

Dajte sem hotovy (aj pracovnu verziu) navrh. Ja som si navrhoval nasledovne: hlbka schodu v strede min 28cm, vyska schodov okolo 16, najuzsia sirka 1m. Omietky z toho nieco ubrali, ale inak som rad, ze som si urobil "relativne pohodlne schody" v porovnani s trojuholnikovymi schodami, co sa tocia okolo jedneho bodu...
Schodisko.gif
Schodisko.gif (9.72 KiB) Zobrazené 6290 krát

Pod schodami je spajza. Prvy schod (ten s tym oblucikom) trci zo steny (nie je zobrazena). Stena ide az 1m nad hornu podlahu (murovane zabradlie).
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod jagen » Pia 16. Jan 2009 0:51:44

to thorius mame rovnaky projekt (zrkadlový )chcem schodisko riesit inak.ak môzes tak porad. ako si to riesil stým schodiskom da sa tam dosiahnut aj ta plosinka.bude možne dat pod schody aj dvere do garáze alebo len akysi otvor,,pod shodiskom chcem mat prístup k zadnej strane krbu a ku kontrolnému orvoru na komine,,
jagen
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 16. Jan 2009 0:35:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod opek » Pia 16. Jan 2009 10:25:32

Urcite by som pouzil (ako som uz pred casom radil) na navrh schodov TrepCad. Zbytocne popisovat vsetky jeho moznosti, ale verte mi, ziaden iny (ani plateny) soft nie je tak jednoduchy a s tolkymi moznostami. Mne uz samonosne drevene schody stoja a nebyt toho softu, asi by nestali (mal som specificku poziadavku, ze vstup na schodisko je sirky 90 cm a vystup 120 cm, otocenie o 90° (stvrtkruh) ) Celkovy navrh , pokial sa uz viete zorientovat v softe trva asi 10 minut, este si aj mozete vybrat podla akej normy chcete schodisko otestovat. A tak jednoduche ovladanie, hmm hmm..Radost pracovat.
Kurna, asi napisem Nemcurom, nech mi platia za reklamu ;-)
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Bororo » Pia 16. Jan 2009 16:50:20

opek píše:Urcite by som pouzil (ako som uz pred casom radil) na navrh schodov TrepCad. Zbytocne popisovat vsetky jeho moznosti, ale verte mi, ziaden iny (ani plateny) soft nie je tak jednoduchy a s tolkymi moznostami. Mne uz samonosne drevene schody stoja a nebyt toho softu, asi by nestali (mal som specificku poziadavku, ze vstup na schodisko je sirky 90 cm a vystup 120 cm, otocenie o 90° (stvrtkruh) ) Celkovy navrh , pokial sa uz viete zorientovat v softe trva asi 10 minut, este si aj mozete vybrat podla akej normy chcete schodisko otestovat. A tak jednoduche ovladanie, hmm hmm..Radost pracovat.
Kurna, asi napisem Nemcurom, nech mi platia za reklamu ;-)


musim len suhlasit, je to dobry soft. ja som vsak nepochodil, lebo som chcel vtesnat schodisko do U na sirku 1,7m co podla normy asi nejde...
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Ferdo » Pia 06. Feb 2009 19:30:29

TrepCad so mnou vybabral. Mal som navrhnuté schody, chcel som dnes urobiť nejaké zmeny a poukladať si to vo forme obrázkov. No a Trepcad mi po spustení napísal že trial verzia sa skončila a môžem si zakúpiť ostrú verziu za 1500 Eur :oops:
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod opek » Pon 09. Feb 2009 9:29:00

Ferdo píše:TrepCad so mnou vybabral. Mal som navrhnuté schody, chcel som dnes urobiť nejaké zmeny a poukladať si to vo forme obrázkov. No a Trepcad mi po spustení napísal že trial verzia sa skončila a môžem si zakúpiť ostrú verziu za 1500 Eur :oops:

Posielam ti SS na link na Trepcad full trial verziou (nie je to plna verzia, ale "nekonecny" trial), nakolko warez tu asi nie je podporovany. ;)
Pri tlaceni vykresov sa stava ze jeden vykres nie je okotovany. Moja finta: Nakresli si schody aj zrkadlovo otocene, tym padom sa dostanes aj k zakotovanemu chybajucemu vykresu, len bude zrkadlovo zobrazeny. Vela stastia!!! :drink
Obrázok užívateľa
opek
 
Príspevky: 356
Obrázky: 1
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 9:08:15
Dal súhlas: 18 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Ferdo » Str 11. Feb 2009 8:36:38

Opek dík. Teraz chodím takto :D a ak pôjdeš niekedy cez Zvolen, tak sa ozvi a pôjdeme na :drink
Ferdo
 
Príspevky: 180
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:34:38
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod Thorius » Uto 17. Feb 2009 18:18:19

jagen píše:to thorius mame rovnaky projekt (zrkadlový )chcem schodisko riesit inak.ak môzes tak porad. ako si to riesil stým schodiskom da sa tam dosiahnut aj ta plosinka.bude možne dat pod schody aj dvere do garáze alebo len akysi otvor,,pod shodiskom chcem mat prístup k zadnej strane krbu a ku kontrolnému orvoru na komine,,


hmm konecne sa ozval niekto, kto tento "domcek " momentalne stavia. Ja som uz bol aj v postavenom a strasne mi tam vadili tie schody. Hral som sa s tym TrepCad , ale v tomto dome je strane limitujuca sirka otvoru na schodiste (1800 mm), cize aj ked som otocil rameno, nic podla mojich predstav tam nevychadzalo - mal som najprv predstavu o dvoch stvorcovych platformach v kazdom rohu vyskovo od seba odsadenych, ale...

Zatial by som sa asi priklonil k tomuto rieseniu:
http://www.ostavbe.sk/gallery/image.php?album_id=5&image_id=40

Dlzka schodu v strede 27,5 cm celkova vyska schodu 18,3 cm

Spekuloval som aj nad tymto, ale tu vychadza dlzka schodu len 25,7 cm:

http://www.ostavbe.sk/gallery/image.php?album_id=5&image_id=41
Prisiel si na nieco rozumnejsie? Kde stavias? Ja som zo ZA
Thorius
 
Príspevky: 20
Obrázky: 2
Registrovaný: Str 07. Jan 2009 15:15:16
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Soft na navrh schodiska

Poslaťod jagen » Pon 23. Feb 2009 19:10:52

pre Thorius.Staviam v okr.PE.Zatial sme len na ,,zaciatku".Tie schody asi nebudu take ake chcem ale nech sú pohodlné.Ako si daleko?Maš aj nejaké zmeny v projekte.
jagen
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 16. Jan 2009 0:35:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Odkazy na pdf, doc, knihy, xls, SW

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia