Zazimovanie zavlah

Zazimovanie zavlah

Poslaťod user » Pon 23. Nov 2015 21:22:14

Aky tlak vzduchu by mal postacovat pre vypustenie zavlahoveho systemu tvoreneho cca. 70 m potrubia DN32. Skusal som kompresor s tlakom 4 at. ale vysledok takmer ziadny. Aky je spravny postup pre vytlacenie vody z okruhu?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod fabka2004 » Pon 23. Nov 2015 22:23:35

tlak volit nizsi ako maximalne pripustny ... to jest do 6 atm ... cize 4 atm (bohate) postacuje ...

najdolezitejsi parameter pri vypustani zavlah je ale prietok, a to cim vacsi tym lepsi, tazko Vam od stola poradit aky minimalny prietok potrebujete, kedze nevieme ake trysky (ich priepustnost) su na konci potrubia ... hladajte vykonny kompresor nie do tlaku, ale do prietoku ... aspon 200 L za min ... aj so 150 L/min to pojde ... cim mate nizsi vykon v prietoku, tym je lepsie mat velky vzdusnik ...

spravny postup sa lisi pripad od pripadu ... vseobecne vsak napojit kompresor na zavlahy, nastavit vypinaci tlak do 6 barov a spustit kazdu sekciu tak dlho az kym nepojde len vzduch, nasledne zopakovat 1 min na kazdu sekciu za sebou 2 az 3 krat ...

existuju aj vychytavky kde si pomozete aj ked mate velmi slaby kompresor, viete vyuzit napr tlak a velkost vzduchu z inej vetvy na vyfuknutie dalsej vetvy a domopoc kompresora, alebo si pomozete velkou expanzkou o objeme napr 200 L z vodarnicky v dome a pod
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod _luky_ » Pon 23. Nov 2015 22:26:13

4 bary musí stačit. To je 40m vodního sloupce!
Jaký byl objem vzdušníku? Alespoň 50l? Postup natlakovat vzdušník, prudce otevřít. Nechat otevřený vždy jen jeden ventil.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod fabka2004 » Pon 23. Nov 2015 22:42:21

_luky_ píše:4 bary musí stačit. To je 40m vodního sloupce!
Jaký byl objem vzdušníku? Alespoň 50l? Postup natlakovat vzdušník, prudce otevřít. Nechat otevřený vždy jen jeden ventil.

nemusi stacit, ak je kompresor slaby tak sice dosiahne tlak ale pri otvoreni moze ihned poklesnut az na nulu ...

tlak je irelevantny, prietok je dolezity, tlak postacuje aj 0,3 baru ak prietok bude obrovsky 3 kubiky za min
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod _luky_ » Uto 24. Nov 2015 8:48:42

fabka2004 píše:nemusi stacit, ak je kompresor slaby tak sice dosiahne tlak ale pri otvoreni moze ihned poklesnut az na nulu ...

tlak je irelevantny, prietok je dolezity, tlak postacuje aj 0,3 baru ak prietok bude obrovsky 3 kubiky za min

No a to se dá snadno obejít vzdušníkem. U rodičů jsme takto vyfoukávali přes 200m potrubí (ne v jednom kuse) s pomocí jednopístového kopresoru z V3S. Ale byly k tomu dva 25l vzdušníky.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod bigben » Uto 24. Nov 2015 12:35:39

Uz som to tu pisal, budem odporovat fabkovi (v teoretickej rovine ma samozrejme pravdu), ale co uz. Fungujem s malym kufrikovym kompresorom z neboheho Baumaxu, je to bez akehokolvek vzdusnika, objem produkovaneho vzduchu je smiesny, cize velmi maly. Napriek tomu vsetkemu mi za asi 6 rokov nic nezmrzlo. Podstatne je vyfuknut vodu, aby nebola plna hadica. Ked nebude plny prierez v hadici, voda sa ma kam pri zmrznuti roztiahnut a hadice su plastove, cize tiez su trocha pruzne - nieco znesu. Ale kludne fukajte (napriklad) aj s tymto: http://www.bestrent.sk/index/produkt-20 ... -PDP70.htm
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod MartinH » Uto 24. Nov 2015 13:10:29

user píše:Aky tlak vzduchu by mal postacovat pre vypustenie zavlahoveho systemu tvoreneho cca. 70 m potrubia DN32. Skusal som kompresor s tlakom 4 at. ale vysledok takmer ziadny. Aky je spravny postup pre vytlacenie vody z okruhu?


U mna najprv to iste. Ale potom som zavrel ten stupel dole na zasobniku, odkial vyteka kondenz. :oops:
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Zazimovanie zavlah

Poslaťod fabka2004 » Uto 24. Nov 2015 19:09:42

bigben píše:Uz som to tu pisal, budem odporovat fabkovi (v teoretickej rovine ma samozrejme pravdu), ale co uz. Fungujem s malym kufrikovym kompresorom z neboheho Baumaxu, je to bez akehokolvek vzdusnika, objem produkovaneho vzduchu je smiesny, cize velmi maly. Napriek tomu vsetkemu mi za asi 6 rokov nic nezmrzlo. Podstatne je vyfuknut vodu, aby nebola plna hadica. Ked nebude plny prierez v hadici, voda sa ma kam pri zmrznuti roztiahnut a hadice su plastove, cize tiez su trocha pruzne - nieco znesu. Ale kludne fukajte (napriklad) aj s tymto: http://www.bestrent.sk/index/produkt-20 ... -PDP70.htm

da sa vselico ked clovek vie ako na to ...
najpodstatnejsie je aby voda neostala tam kde po zmrznuti narobi problemy ... ciel nie je vypustit system do sucha ... takze neodporujete ... :drink

PS: ak sa bezny vodic pyta ako zvladnut pretacavy smyk, tak ho naucia bezpecny sposob zvladnutia smyku ubratim plynu a pod ... ale ak sa spytate profesionalneho sofera tak jednoznacne pod plynom ... ale nikto nebude vodicovi amaterovi ktory nevie ako zvladnut auto aby pri zastavke s detmi ked dostane smyk, aby pridal ... takze takto je to s radami ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron