ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod bysťo » Štv 19. Nov 2015 12:50:11

ahojte,

riešim problém, ktorý som si spôsobil nesprávnym uvažovaním o kúrení kúpelne
mám v kúpeľni podlahovku + rebrík
problém však je, že som nedal 2 okruhy pre vodu, zdalo sa mi to kvôli jednému rebríku zbytočné
do podlahovky však mi stačí cca 30C voda, z čoho je rebrík len taký vlažný a uteráky mi to veľmi nestíha sušiť

napadla ma taká vec, ktorá by šla (ak také niečo sa nájde) to vyriešiť elegantne.
či nie je nejaký malý prietokový ohrievač, ktorý by som napojil na vetvu rebríka.
rozdeľovač mám v chodbe vo vstavanej skrini, je tam elektrika, tam by to prerobiť nebol problém

v kúpeľni už toho veľa neurobím, keby to šlo, dám tam elektrickú patrónu do rebríka, pritiahnuť tam však kábel by bol problém
aj keď ma tak teraz napadá, ak by som odpojil od centrálnej vody ten radiator, mohol by som ho potiahnuť cez trubku

v každom prípade to tu nechávam otvorené, pre prípadné rady

vďaka, Bysťo
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod _luky_ » Štv 19. Nov 2015 15:27:58

To na co se ptáš se jmenuje elektrický kotel. Potřebuješ totiž nádobu s elektrickou patronou, expanzku, čerpadlo...
Ale z finančních důvodů bych doporučoval přeci jen najít místo na kabel k patroně v žebříku.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod drepo » Štv 19. Nov 2015 16:45:53

sorry za off topic, ...ale presne kvoli tomuto pripadu a pripadnemu malemu vykonu okruhu podlahovky v kupelni som si pred omietkami natiahol hned dole v rohu u rebrika kabel na zasuvku 230 ;)
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod MartinH » Štv 19. Nov 2015 17:01:35

Prepacte vsuvku, ale kto prave riesi rebriky by mozno vedel poradit, kde sa v Bratislava daju pozriet rebrikove radiatory firmy PMH nazivo? Chceme kovovy matny strieborny odtien a podla obrazku na monitore sa tazko rozhoduje. Dakujem.

bysťo píše:aj keď ma tak teraz napadá, ak by som odpojil od centrálnej vody ten radiator, mohol by som ho potiahnuť cez trubku

:ano:
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod bladerunner » Štv 19. Nov 2015 22:39:36

bysťo píše:......aj keď ma tak teraz napadá, ak by som odpojil od centrálnej vody ten radiator, mohol by som ho potiahnuť cez trubku....

chcel by som vyzdvihnúť vynachádzavosť bysťa :ano:
asi to bude aj najlepšie riešenie

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
joko
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod bysťo » Pia 20. Nov 2015 10:55:47

bladerunner píše:
bysťo píše:......aj keď ma tak teraz napadá, ak by som odpojil od centrálnej vody ten radiator, mohol by som ho potiahnuť cez trubku....

chcel by som vyzdvihnúť vynachádzavosť bysťa :ano:
asi to bude aj najlepšie riešenie



Ďakujem. ale rozmýšľal som nad tým aj minulú zimu a v prechodnom období, ale ma nič nenapadlo
zaujímavé, že ako som písal túto požiadavku, tak ma napadlo toto riešenie
tak som si nakoniec poradil aj sám a možno sa niekomu hodí aj takéto riešenie :D
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Poslaťod bladerunner » Pia 20. Nov 2015 11:58:32

Len teraz rozmyslam,ze si pisal, ze v kupelni mas rebrik napojeny na okruh podlahovky. Ak je to len jeden okruh -podlaha + rebrik- tak potom po odpojeni vody ti nepojde podlaha, ci?

Píšem ťapkou.

S týmto príspevkom autora bladerunner súhlasil
emkac
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod sopecmario » Pia 20. Nov 2015 15:50:09

Ja mam rebrik napojeny tiez na jeden okruh podlahovky. Mam v nom aj el. patronu. Ventil do rebrika ma bypass, takze ked chcem kurit patronou zatvorim ventil aby mi horuca voda neunikala do podlahovky a podlahovka pojde cez bypass. Ten sa da tiez regulovat, je tam maly ventil s imbusovou hlavou.
Ten ventil s bypassom som si hladal sam, lebo kurenar mi tvrdil ze si vymyslam blbosti a nic take neexistuje.
sopecmario
 
Príspevky: 237
Registrovaný: Štv 13. Aug 2009 8:28:02
Bydlisko: PU
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod joko » Pia 20. Nov 2015 21:20:00

Bysťo: Tu skutočne ťažko radiť. ale nápad o rure ako cháničke, alebo prietokový ohrievač ma pobavil. :ano:
Seriózne: ak rebrík máš ako súčasť okruhu podlahovky v kúpeľne, tak máš šancu jedine prepojiť tie dve rúrky, a rebrík vyradiť zo systému. inak je to utópia. Manželke sa to však páčiť nebude.
Drhá alternatíva je dať ohrevné teleso do rebríka. ( :!: nebude to však riešiť Tvoj problém) Predom ťa však upozorňujem, že nebudú sedieť výšky pripojovacích rúr. Zas strácaš estetiku. Na ohrevné teleso musíš vsadiť pri spiatočke T-kus a to predlží dlžku pripojenia. Ak dáš adekvátne dlhé predlženie na stranu ventilu, tak Ti existujúce závesy nebudú sedieť na výšku. Jedine celé to dať vyššie o jednu "sprušlu" rebríka, a vzdialenosť doladiť chromovanými predlženiami. Ešte treba myslieť na to, že ohrevné teleso cez T-kus trochu obmedzí prietok v okruhu podlahy, ak je to jeden okruh. no pre Teba by to bol pomoc iba v prechodnom období, lebo ak kúri podlaha, tak nemôže prihrievať ohrevné teleso, inak by si musel odstaviť podlahovku kúpeľne kôli cirkulácii.

Sopecmario: prosím skús sem dať link na ten ventil s bypassom.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re:

Poslaťod bysťo » Pia 20. Nov 2015 23:47:37

bladerunner píše:Len teraz rozmyslam,ze si pisal, ze v kupelni mas rebrik napojeny na okruh podlahovky. Ak je to len jeden okruh -podlaha + rebrik- tak potom po odpojeni vody ti nepojde podlaha, ci?


joko píše:ak rebrík máš ako súčasť okruhu podlahovky v kúpeľne



zle som to napísal, mám len jedno zmiešavanie vody a to pre podlahovku. rebrík aj podlaha sú oddelené.
už stojí, ten náš domček vysnívaný...
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: Re:

Poslaťod joko » Sob 21. Nov 2015 15:53:06

bysťo píše:
bladerunner píše:Len teraz rozmyslam,ze si pisal, ze v kupelni mas rebrik napojeny na okruh podlahovky. Ak je to len jeden okruh -podlaha + rebrik- tak potom po odpojeni vody ti nepojde podlaha, ci?


joko píše:ak rebrík máš ako súčasť okruhu podlahovky v kúpeľne



zle som to napísal, mám len jedno zmiešavanie vody a to pre podlahovku. rebrík aj podlaha sú oddelené.


Ak máš extra okruh pre rebrík, tak vlož klasické výhrevné teleso do rebríka, a odpoj od rozdelovača. Ostanú Ti sice dve jazvy na obkladačkách po pripojovacích rúrach, ale je to najkrajšie, a plne funkčné riešenie v tomto prípade. Nemusíš riešiť pripájania cez T-kus, predlženia, výšky, ... a na rozdelovači miesto rúr dáš dve 3/4 " mosadzné viečka.
Výhrevné teleso môžeš mať s termostatom, a budeš mať úplný konfort. Materiál Ta vyjde cca 50 - 70 E v závyslosti na špirále, a práca je to na 1 hodinu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod TomasHo » Sob 21. Nov 2015 18:06:29

Ja som spravil rovnaku chybu a urobil som to, ako pise joko. Rebrik je uplne samostatny, naplnil som ho transformatorovym olejom, je tam ohrevna spirala s nastavitelnou teplotou pripojena na casovaciu zasuvku (teda spina ohrev len v urcitych casoch). Akurat mi zo zeme trci oranzova slucka podlahovky, ktoru budem musiet zakryt nejakou skrinkou.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod ice_age » Ned 22. Nov 2015 8:26:45

Transformatorovy olej sa ti kde podarilo kupit?
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod TomasHo » Pon 23. Nov 2015 8:13:27

Kupoval som 7 litrov oleja Paramo Trafo N-A, v eoil.sk, vyslo to asi 35 eur v roku 2013, ale pozeram, ze na stranke ho priamo nemaju, asi som to robil na objednavku. Chybaju mi v rebriku asi 2 deci, ked budes kupovat a zostane ti, zislo by sa mi : )
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: ohrev vody v rebríkovom radiátore v kúpeľni

Poslaťod bakula » Pon 23. Nov 2015 11:45:29

TomasHo píše:Kupoval som 7 litrov oleja Paramo Trafo N-A, v eoil.sk, vyslo to asi 35 eur v roku 2013, ale pozeram, ze na stranke ho priamo nemaju, asi som to robil na objednavku. Chybaju mi v rebriku asi 2 deci, ked budes kupovat a zostane ti, zislo by sa mi : )

A nebojis sa ten rebrik naplnit doplna olejom? Tusim olej ma vacsiu tepelnu roztaznost ako voda. Aby si nevyrobil doma bombu. Ak tu je niekto kto tomu rozumie, ze by to trochu vysvetlit ako je to teda s tym naplnenim radiatora.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Ďalší

Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť