zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod _luky_ » Štv 29. Okt 2015 16:53:21

Zdravím,
máte někdo zkušenosti se zalíváním výztuže na komínu Schiedel uni advanced? Kvůli vysoké nadstřešní části mám 6m výztuž. Podle návodu se zdá, že se výztuž má vsunout do otvoru až na konec a zalít v jednom kroku. Vzhledem k tomu, že do 30mm otvoru přijde cca 16mm roxor, tak si neumím představit, že zálivková směs zateče 6m hluboko.
Stejnou otázku jsem položil zastoupení Schiedelu, odpověď zveřejním :-)

Radši bych výztuž vkládal a zaléval postupně po menších úsecích, ale nerad bych si přidělával práci.

Na druhou stranu mám jen jeden pokus...
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat




Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod bladerunner » Štv 29. Okt 2015 18:17:04

zalievať postupne.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod krtho » Štv 29. Okt 2015 19:45:16

Cim sa to vlastne zalieva?
krtho
 
Príspevky: 50
Registrovaný: Sob 22. Nov 2008 20:13:06
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod _luky_ » Štv 29. Okt 2015 20:57:02

Zalévá se to stejnym tenkovrstvým lepidlem, jakým se to zdí. Jen se víc naředí. Na 4x6m výztuže mám 10kg suché směsi.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod theb » Pia 30. Okt 2015 9:36:56

6 metrove roxory su naozaj dlhe. Ak si spominam na svoju stavbu, tak som narezal 4 rozne dlhe roxory, najkratsi bol 3 m.
Zalieval som ich, ked roxor trcal z tvarnice tolko, ze by ho dalsia kominova tvarnica zakryla.

4 rozne dlhe roxory preto, aby nebol "spoj" viacerych roxorov na jednej urovni.
Ci je to spravne neviem, viem ze komin zatial vydrzal :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod _luky_ » Pia 30. Okt 2015 11:40:45

Já jsem pro jistotu vzal tu jejich sadu - jsou to 1m části spojované dlouhou matkou se zajištěním. Cena cca 3000Kč, materiálu je tam za cca 1200Kč.

V mezičase se mi podařilo získat vyjádření od Schiedelu. Volná citace: 6m je už hodně. Doporučujeme zalévat po 2-3m úsecích.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod raven » Uto 03. Nov 2015 19:41:50

Ja mám 8m komín(tiež Schiedel, ale Absolut), ale o tom, že sa výstuž zalieva, som sa nedočítal nikde.
Nadstrešná časť má len 1,5m, ale nemám zaliate nič. Po bokoch mám 4x 16mm roxory bez zaliatia, len tak "voľne pohodené v tých otvoroch" a drží to tam, ako židovská viera... :lol:
Na jar asi dám dole kalap z neho a idem zalievať... :)
Vy čo máte Schiedel Absolut to máte ako?
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod _luky_ » Uto 03. Nov 2015 21:09:14

Nejdřív jsem se divil, ale v návodu na absolut o tom fakt není ani slovo. V návodu k uni advanced je to jen krok. Ale v letáku u výztuže taky nic. A na kyblíku s maltou je napsané množství vody pro lepení tvárnic a pro zalévání výztuže. Ale jak tě mohlo napadnout to tam jen vložit...
No prostě ten návod není úplně dokonalej. Ale to by se dalo říct o více věcech na tom komíně - o tom ale jindy.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod ice_age » Str 04. Nov 2015 8:57:02

Ja mam Schiedel Absolut, zo strechy dost trci (nepamatam si presne cislo, ale 3m urcite , samotny komin ma asi 10m). Roxory isli do kazdeho rohu, zalievali sa tou lepiacou hmotou, viac rozriedenou. Roxory sme strihali na kratsie a zasuvali ich po par ulozenych tvarniciach (presne si to uz nepamatam), s presahom na dalsi roxor. Zaliat to urcite treba, inak nema zmysel tam to zelezo pchat.
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod bladerunner » Str 04. Nov 2015 9:59:35

Ja mám tiež Absolut, staval som sám, výstuž som tiež zalieval, určite to bolo v návode ku komínu resp. na stránke Schiedel-u - odkiaľ by som ináč o tom vedel?. Tiež som robil po menších úsekoch, ale už nepamätám presne po akých :| Tiež si nepamätám, aký priemer výstuže som použil, ale 16-ka to /takmer/ určite nebola, to sa mi zdá "troška" predimenzované.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: zalití výztuže komína (Schiedel uni advanced)

Poslaťod _luky_ » Pia 20. Nov 2015 9:50:38

Takže komín stojí.
Nakonec jsem zvolil tento postup:
- komín postaven do výšky o 2m vyšší než začátek výztuže
- v místě začátku výztuže jsem vyvrtal díru do rohového otvoru a vložil hřebík
- vložil jsem 2m smontované výztuže (na konci mají gumovou podložku, která ti utěsní)
- otvor jsem navlhčil zahradním postřikovačem
- pomocí uříznuté PET lahve jsem výztuž zalil (hrdlo PETky tam pasuje akorát). Závit jsem chránil olepením maskovací páskou.
- dále vždy matka, jedna tvárnice, metr výztuže, druhá a třetí tvárnice, matka, další tvárnice, ...
- zaléval jsem to celkem na třikrát a bylo to bez (větších) problémů

Nějaké rady pro další stavebníky:
- směs musí být fakt tekutá
- otvory je potřeba čistit, aby do nich nebyla vytlačená malta (před vložením třeba tím roxorem s podložkami, později drátem podle roxoru)
- tvárnice musí být pečlivě namazané maltou kolem otvoru - jinak vám to poteče ven.
- broušené tvárnice jsou broušené jen z jedné strany a tolerance je +/-3mm. Tedy připravte si klínky.
- lepší řešení by bylo v místě začátku výztuže vložit plechovou záslepku otvoru - tak jak to dělá např. Heluz.
- dá se ušetřit - na místo výztuže od Schiedelu koupit černé závitové tyče M12 + dlouhé matky na spojení + 1m nerez tyče (rozřezat na 4 kusy na konec na kotvení vrchní desky + 4 nerezové podložky + 4 nerez křídlové matky + jeden pytel lepidla pro tenkovrstvé zdění
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat





Späť na Komín, krb

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron