Veľkosť presklenia v NED ?

Veľkosť presklenia v NED ?

Poslaťod 7milano7 » Ned 15. Nov 2015 20:05:27

Zdravím ,
aký je váš názor na veľké presklené plochy v obývacej miestnosti ?
Projektant navrhuje na môj fkus až príliš veľa presklenia , celú jednú stenu . Aj ked je orientovaná na JZ tak s môjho pohľadu sú to straty tepla naviac .
A samozrejme aj finančne nákladnejšie . On tvrdí že že na m2 to až také navýšenie nie je .Ja som mal predstavu tak 3x2 na jednej s východom na terasu a 2x2 na druhej stene . Čo vy na to ?
Naposledy upravil emkac dňa Pon 16. Nov 2015 14:46:55, celkovo upravené 1
Dôvod: oprava preklepu v nazve temy
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Veľkosť preslenia v NED ?

Poslaťod tienik » Ned 15. Nov 2015 20:13:49

Tak ciste technicky vzate, urcite tam budu vzdy vacsie straty oproti stene.
Dalsia vec co by som bral do uvahy je "tecenie" studeneho vzduchu z takejto steny.
Ale urcite by som nezanedbal aj fakt, ci ste s tym stotozneni dusevne. Napriklad ja osobne som uz v obchode z vykladom robil, takze domov by som to nechcel :-)
Ja tu okolo sledujem jednoznacny trend - najprv hura kopu skla vsade. Potom po nastahovani riesenie "rycho rychlo zavesy, vsak nam vsetko vidiet". A najneskor dalsi rok exterierove zaluzie co uz prakticky potom clovek ani nevidi ze by ich vytahovali.
Takze ja by som si najskor premyslel ucel a az nasledne riesil nazor projektanta.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Veľkosť preslenia v NED ?

Poslaťod ivvan » Ned 15. Nov 2015 21:23:23

to s tým súkromím ako spomínal tienik tak tiež mám nedaleko taký prípad, celý roh obývačky majú presklený, bohužial sú pod úrovňou ulice a vidno im tam. po nasťahovaní to dopadlo tak, že som závesy ešte odhrnuté nevidel.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: Veľkosť preslenia v NED ?

Poslaťod MartinH » Ned 15. Nov 2015 21:56:28

Pridam sa k predrecnikom. Straty neriesit NED ci ne-NED. Dat si tak vela alebo tak malo skla, kolko chcem. Prakticka stranka je prvorada - odkial mam pekny vyhlad? Kde budem musiet tienit a kde nie? Budem mat dost svetla a odkial? Ostane mi kus steny na pekne obrazy alebo nabytok?

tienik píše:A najneskor dalsi rok exterierove zaluzie co uz prakticky potom clovek ani nevidi ze by ich vytahovali.

Zaluzie jedine na elektriku a automat. Vsetko ostatne je o niekolko tried horsie.

A este pridam, ze zaclony a zavesy v interieri mozu byt krasne.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Veľkosť preslenia v NED ?

Poslaťod mp1 » Štv 19. Nov 2015 19:35:14

tienik píše:Tak ciste technicky vzate, urcite tam budu vzdy vacsie straty oproti stene.
Dalsia vec co by som bral do uvahy je "tecenie" studeneho vzduchu z takejto steny.
Ale urcite by som nezanedbal aj fakt, ci ste s tym stotozneni dusevne. Napriklad ja osobne som uz v obchode z vykladom robil, takze domov by som to nechcel :-)


v "skleníku" som už pracoval, dokonca aj v hale, kde boli jediné otvory dvere a "garážová" brána. doma som si želal plné presklenie, spomienka na verandu z detstva. straty sú evidentne nižšie, ako keby tam bola pôvodná stena s betónovým parapetom a podkladom pod dvermi.
a to "tečenie" je eliminované tým, že polmetrový priestor sú rastliny a až za nimi mám "obývačku".
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: Veľkosť preslenia v NED ?

Poslaťod tienik » Štv 19. Nov 2015 23:38:28

mp1 píše:v "skleníku" som už pracoval, dokonca aj v hale, kde boli jediné otvory dvere a "garážová" brána. doma som si želal plné presklenie, spomienka na verandu z detstva. straty sú evidentne nižšie, ako keby tam bola pôvodná stena s betónovým parapetom a podkladom pod dvermi.
a to "tečenie" je eliminované tým, že polmetrový priestor sú rastliny a až za nimi mám "obývačku".



takto je to OK, ak si to tak chcel a vyhovuje Ti to - nech sa paci. Je to presne to co som tu uz vela krat pisal - ze dom musi byt 100% prisposobeny Tvojim potrebam.
Ale u 7milano7 badam problem v tom, ze to nie je jeho vola, ale natlak od projektanta. To je uz ina vec.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron