Predpokladaný vývoj cien ?

Predpokladaný vývoj cien ?

Poslaťod 7milano7 » Str 18. Nov 2015 11:53:08

Zdravím ,
chcel by som vediet či máte prehľad o vývoji cien materialov . Alebo aký je podľa vás predpoklad nárastu cien. Ja momentálne nemám prehľad ako sa to pohybuje za posledne roky . Budú narastať ? Uvažujem preto nad tým, či sa oplatí kupovať už teraz ,alebo až priebehu stavby ktorú uvažujem začať na jar budúceho roku .
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Predpokladaný vývoj cien ?

Poslaťod edo1 » Štv 19. Nov 2015 10:12:31

Netrúfam si odhadnúť, aký bude vývoj cien, len môj postreh spred 6 rokov. Ja som staval podobne, stavebko som mal už v decembri, ale začal som až v marci. Preto som od októbra obchádzal stavebniny ohľadom cien. Čakal som až do februára s predpokladom, že ceny budú nižšie ako na jeseň. Moja skúsenosť je, že najlepšie ceny mali tesne pred koncom roka- 1/2 decembra- aby stavebniny naplnili kvôty, čo majú dohodnuté s dodávateľom a celkom dlho trvá, kým sa v januári až februári rozbehnú- dovolenky atd. Je to ale aj trochu individuálne, lebo tieto zľavy majú skôr lokálnejší predajcovia, veľkému distribútorovi pôsobiacemu celoslovensky to bude asi jedno. J
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron