Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod pretorianm » Str 18. Feb 2009 10:33:34

Ivan píše:neviem to na 100% ale ten GP je normálne v 4 vyhotoveniach a mne za príplatok 500 sk spravil ďalšie dve,aby som nemusel pri kolaudácii platiť 5000Sk za další GP,ale vybavil to s týmto GP.
či má GP obmedzenú platnosť netuším,ale keď už raz zamerá rozostavanú stavbu ťažko sa s nou pohneš :D
jedine že časom niečo pristaviaš.


Mno prave som dovolal s NZ katastrom a ak by som si dal spravit teraz GP na rozostavanu stavbu tak pri kolaudacii by som si mal dat spravit novy GP
alebo minimalne neake vyjadrenie geodeta ze sucasny stav (po dokonceni) sedi s povodnym GP

takze nemam sajn, ze ak by som to teraz dal spravit a potom pouzil pri kolaudacii povodny GP ci by mi to uznali....
ach yo... :?
Obrázok užívateľa
pretorianm
 
Príspevky: 972
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 8:02:41
Bydlisko: NZ
Dal súhlas: 7 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod tomaskoj » Str 18. Feb 2009 10:35:36

NR-3 500sk ak maš znameho
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod emkac » Str 18. Feb 2009 12:59:22

Kataster nebude kolaudovat.
Cize to je otazka na obec.
Ale je to kravina, X ludi pouzilo jeden GP na zakreslenie aj rozostavanej stavby aj hotoveho domu.
Ked to teraz potrebujes, tak si to daj spravit.
A potom ked budu neskor robit problemy (aj ked podla mna nebudu), tak nech ti dozor alebo geodet za par korun podpise, ze dalsou stavbou sa nezmenili hranice domu.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod Majo 2 » Str 18. Feb 2009 17:12:10

Mne tiež povedali že zameranie sa použije aj pri pôžičke aj pri kolaudácii tak neviem. :?
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod ado » Pon 23. Feb 2009 12:50:35

to emkac.
Ta banka ziadala novy list vlastnictva este pred schvalenim uveru? alebo sa zmena podla noveho geomtrickeho planu robila zaroven pri zapise vlastnickych prav pre banku.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod emkac » Pon 23. Feb 2009 14:22:44

Uf, normalne som nepochopil otazku. :cry:

Ale. Banka chcela LV na pozemok. Na ten mi dala prvy uver. Na kupu pozemku. Potom som staval a staval, az som potreboval peniaze na dokoncenie. Tak som zaziadal o uver na stavbu (ci jak sa to oficialne vola). Na to banka chcela LV s vyznacenou stavbou, geometricky plan, znalecky posudok. Cize som si musel dat spravit GP. A aj keby som od banky dalsie prachy nechcel, tak v zmluve je uvedene, ze musim banke nosit priebezne LVcka. Cize oficialne podla zmluvy som hned po rozostavani mal priniest banke LV so stavbou a po dokonceni priniest LV s domom. A tak ci tak by som musel davat GP.
Skratka GP sa nevyhnete. A je jedno, kedy si ho date spravit. ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod quark » Pon 23. Feb 2009 14:37:07

ado sa pýtal či si robil viac úkonov na jeden zápis........a ty si ich podľa tvojho vyjadrenia robil.....
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod emkac » Pon 23. Feb 2009 14:45:16

Ak je to tak, potom pri ziadani druheho uveru som spravil toto:

naklusal som do katastra, a dal dve ziadosti, hned za sebou
prvu som dal zrychlene za 8K, druhu obycajne za 2K
prva bola o zapis zalozneho prava za druhy uver
druha bola o zapis rozostavanej stavby podla GP

hned ako kataster zapisal prvu ziadost (zrychlene), utekal som s kufrikom do banky pre prachy :mrgreen:
a ked za nejaky mesiac dva prisiel LV so stavbou, odniesol som ju do banky, pre pokoj v dusi :D

@quark: dik za preklad, nejako mi to v toto skore pondelkove rano nezaplo :nie:
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod ado » Pon 23. Feb 2009 17:16:44

To iste ma caka tento mesiac tak ma zaujimalo ci banka ziadala cerstvy LV na zaklade noveho Geometraku alebo suhlasila a spravilo sa to v jednom ukone.
Akurat ma prekvapil ten zapis, obycajne sa dava plomba, ktora je na druhy den spracovana, kde banka zablokuje narabanie s nehnut az do riadneho zapisu. Peniaze by mala banka uvolnit teda hned po plombe.
Mozno bude problem v splatkach, pokial nieje uver riadne na LV tak to nieje hypo uver a splacaju sa tusim len uroky a nie istina. ktora zostava nezmenena az do zapisu, to si musim este zistit ako to vlastne je.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod ado » Str 25. Feb 2009 15:32:27

To Emkac.
Trochu mimo topic ale predsa.
Ste pisali ze geometrak ste potrebovali pri druhom uvere pre banku. Ziadala banka pri tom aj podrobny rozpocet stavby?
Mam len taky odlahceny projekt pre Stavebne Povolenie a nechcem ich v banke moc drazdit otazkami ci im mam dosniest este aj toto alebo ono, urcite povedia ano doneste, zatial ho ale nikto nechcel. Aku mate skusenost? Ak, v akom rozsahu to chceli? Potrebne aj s gulatou peciatkou Ing rozpoctara?
Dik.
ado
 
Príspevky: 101
Registrovaný: Pon 16. Feb 2009 20:25:31
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod emkac » Str 25. Feb 2009 18:41:50

Ak sa dobre pamatam, tak som ziadny rozpocet nepotreboval.
Ale musel som danu sumu vydokladovat.
A nejaku sumu navyse som musel napisat.

Napriklad ked som chcel 500K, tak som doniesol doklady na 500K, a do papierov som napisal priblizny rozpocet na 700K. Cize nejakych 200K som pouzil z bezneho (myslene projektoveho) rozpoctu.
Banka mala na rozpocet totiz vlastny papier. A do neho som tych 700K rozpisal. (ale iba 500K bolo vydokladovanych, 200 som mohol vycucat z prsta)

A hovorim o Ludovej banke aka Volksbank, keby nieco. ;-)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod mareknino » Štv 26. Feb 2009 21:39:51

Geometrický plán 5500 Sk, pre potreby kolaudácie. Po skolaudovaní som dostal 3 výtlačky, jeden pre OcÚ, jeden mi zostal a jeden pre Katastrálny úrad, aby pridelil číslo domu. Asi po troch mesiacoch (keď mi nechodila z KÚ žiadna odpoveď) som tam išiel znovu a vypísal som tlačivo o prednostné vybavenie mojej veci, z dôvodu pre potreby banky.. Potom mi prišiel list aj s číslom domu po asi 2 týždňoch, ale už som nič neplatil. Kataster by to mal vybaviť do 30 dní pri výnimočných udalostiach do 60 dní, ale musí Vás o tom informovať.. V Galante to asi neplatí.. Mali nový program, véééééľa roboty a málo ľudí...
Obrázok užívateľa
mareknino
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Štv 19. Feb 2009 21:58:39
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod kriloter » Ned 17. Nov 2013 20:49:54

Zdravim, zneuzijem tuto temu ...
Riesim akurat zapis rozostavanej stavby do katastra, geometrak mam, znalkyna riesi posudok, ale ...
Ako bola nafotit stavbu, mi volala, ze kde su priecky.
Mam v plane totizto robit vnutorne priecky z SDK, tym padom mam vytiahnute len obvodove mury po veniec.
No a znalkyna vravela, ze to moze byt problem na katastri, ze je celkom mozne, ze to ako rozostavanu stavbu nebudu chciet zapisat.
Vraj ma byt jasna vnutorna dispozicia a ucel vyuzitia ...
Zavisi mi na tom samozrejme hypo, ak by to na katastri odmietli zapisat som v prdeli ... potrebujem peniazky na dalsiu stavbu.
Stretli ste sa s tym niekto? Mam si to hodit uz teraz alebo pockam na kataster? :-D
Vopred vdaka
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod kriloter » Ned 17. Nov 2013 21:08:18

Este doplnim, co mi znalkyna citovala zo zakona.

Rozostavaná stavba na evidovanie v katastri je stavba, na ktorú nebolo vydané kolaudačné rozhodnutie a pridelené súpisné číslo a je aspoň v takom stupni rozostavanosti, že už z predloženého znaleckého posudku je zrejmé stavebnotechnické a funkčné usporiadanie jej prvého nadzemného podlažia.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Zakreslenie domu do katastralnej mapy

Poslaťod Maxo » Pon 18. Nov 2013 0:06:57

Zeby na uver bol potrebny detailnejsi geometricky plan(GP) ako na kolaudaciu ? Pred dvoma tyzdnami mi robil geodet GP na kolaudaciu a vnutri ani nebol. Okrem toho ze ma to vyslo trocha draho 250e ( vzdy ked nieco robim akoze po znamosti), zatial nie je problem. Neskor som sa dozvedel ze cena sa pohybuje vraj od 150 do 200. Myslim ze by som si to este nehadzal a pockal na ten kataster. Kvoli nejakej peciatke si to hadzat je hazard so zdravim.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron