zmena dodavatela plynu

zmena dodavatela plynu

Poslaťod Zdenik » Štv 12. Nov 2015 11:27:38

Ahoj chcel som sa opýtať či niekto vykuruje plynom a má Slovakia Energy, mňa chodí už niekoľko rokov nedoplatky a momentálne sa ma Slovakia Energy snaží prehovoriť, aby som k nim prešiel, ale vzhľadov k rôznym názorom aké som sa dočítal si nie som istý, preto by som bol rád za vaše všetky skúsenosti aké s firmou máte...



emkac: vyhodil som z nazvu temy nazov firmy, nie je na to dovod ;)
Naposledy upravil emkac dňa Štv 12. Nov 2015 12:48:17, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy z "Slovakia Energy"
Zdenik
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 24. Sep 2015 8:58:08
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod MartinH » Štv 12. Nov 2015 15:08:32

Zdenik píše:mňa chodí už niekoľko rokov nedoplatky


Normalne by ste mali svoju spotrebu zaplatit uz v zalohach, ale takto to dodavatel niekolko mesiacov zatiahne za vas a celkovy ucet platite s oneskorenim a bez akychkolvek urokov. Vlastne vam kratkodobo poziciava peniaze. A tu istu chybu vo vas prospech robi opakovane znova a znova niekolko rokov. No nie je to super?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod jojkoz » Štv 12. Nov 2015 15:52:45

Tiez nechapem ako sa niekto moze riadit nedoplatkami-preplatkami ....
Ved si daj mesacne zalohove platby 500 EUR a budes mat po roku taky preplatok ze AZ :)

Treba udavat a pripadne porovnavat celkovu sumu ktoru za rok zaplatis - je uplne jedno ake mas zalohove platby a nasledne vyuctovanie - zmysel ma len celkova konecna suma.
jojkoz
 
Príspevky: 159
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod ivvan » Štv 12. Nov 2015 16:30:44

ak ti chodia vyúčtovania s nedoplatkami už niekolko rokov, tak sa ti musí zvyšovať každoročne aj spotreba nie?
mne to triafajú plynári aj elektrikári veľmi presne so zálohami, pričom spotreba elektriny mi každoročne pomaličky stúpa, plyn stagnuje na plus mínus tom istom.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod deko » Štv 12. Nov 2015 20:45:28

Zdenik píše:Ahoj chcel som sa opýtať či niekto vykuruje plynom a má Slovakia Energy

no to uz je len vyber - kupili Energeticke centrum, ktore dostalo za svoje odrby od URSO ako prva energofirma v historii milionovu pokutu :nie:
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod Ludo » Štv 12. Nov 2015 23:29:03

kvoli nedoplatkom ist inam?
hmmm
mozno od spp k slovakiaenergy, to sa oplati, totizto
pri rovnakej mesacnej platbe tam nebudes mat nedoplatok/a mnohi maju dokonca aj preplatky
ako to je mozne?
jednoducho:
spp uctuje rocne 11 zalohovych platieb
slovakia uctuje rocne 12 zalohovych platieb

:lol: (volá sa to marketing a výborne to ucinkuje na minimalne 40% obyvatelov Sk)

tvoja spotreba ta nezaujima? len nedoplatok ta zaujima?
lebo
svoju spotrebu zmenou dodavatela nezmenis....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod pepa » Sob 14. Nov 2015 7:57:15

Zdenik píše:Ahoj chcel som sa opýtať či niekto vykuruje plynom a má Slovakia Energy, mňa chodí už niekoľko rokov nedoplatky a momentálne sa ma Slovakia Energy snaží prehovoriť, aby som k nim prešiel, ale vzhľadov k rôznym názorom aké som sa dočítal si nie som istý, preto by som bol rád za vaše všetky skúsenosti aké s firmou máte...

emkac: vyhodil som z nazvu temy nazov firmy, nie je na to dovod ;)


Preco pises len o nedoplatkoch ? Preco nenapises svoju spotrebu za posledne 3 roky ? Jak si na to mame urobit nejaky nazor ?
Inak posledne zimy boli pomerne teple, cize spotreba by ti nemala narastat, inak je problem asi u teba.
Rovnako aj stale klesaju ceny energii. Na narast nakladov nie je ziaden rozumny dovod ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod emkac » Sob 14. Nov 2015 12:53:53

ja mam pocit, ze som pochopil tuto temu jedine ja :D :D
vsetci ste to zobrali seriozne a idete naozaj k jadru problemu a poukazujete na nelogickost, ktora v tej otazke je
ale to hlavne reklamne motto: "mate nedoplatky na plyne? to znaci, ze platite vela! to znaci, ze mate vysoku jednotkovu cenu! to znaci, ze podte k nam, u nas budete platit menej!" podla mna z tej otazky siri na vsetky strany...
ale pravda je, ze ja som paranoidny schizofrenik a reklamu vidim vsade
takze mozno sa mylim a naozaj nie je tento prispevok urceny vyssie spomenutm x% obyvatelstva, ale Zdenik to naozj mysli vazne

koniec paranoidnej vsuvky ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod MartinH » Sob 14. Nov 2015 16:02:27

emkac píše:ja mam pocit, ze som pochopil tuto temu jedine ja :D :D

Detektiv Oriesok, lahky zavan ironie v prvej reakcii si nepostrehol !?
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod Ludo » Ned 15. Nov 2015 0:36:29

a mnou uvedenych 11 vs 12
je logicke vysvetlenie
preco ak tam pojdes tak budes mat mensie mesacne platby/resp. ziadne nedoplatky

ano, urcite cista reklamka
chalanov co vypisuju taketo chobotiny
pre chobotsku firmu akou je slovakiaen....y
mam chut bejzbalkou trafit rovno, ale rovno do kolena
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod sigma » Ned 15. Nov 2015 8:29:14

Prečo tak nízko?
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod theb » Pon 16. Nov 2015 19:52:40

Presne, treba mierit vyssie, nech sa taketo individua nerozmnozuju... ;)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod mp1 » Pon 26. Dec 2016 11:26:31

aktualizujem:
Informácia o cene za dodávku plynu pre domácnosti a malé podniky (zraniteľní odberatelia) s účinnosťou od 1. januára 2017
Spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (ďalej len „Spoločnosť“) bolo dňa 28. novembra 2016 doručené rozhodnutie č. 0041/2017/P zo 16. novembra 2016 (ďalej len „Rozhodnutie“), ktorým Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ďalej len „ÚRSO“) určil na obdobie
od 1. januára 2017 do 31. decembra 2017 nasledovné maximálne ceny za dodávku plynu a podmienky ich uplatnenia zraniteľným odberateľom:
Fixná mesačná sadzba (euro/mesiac) 0,18 / 1,00
Sadzba za odobratý plyn (euro/kWh) 0,0199 / 0,0212
(do 200m3 / do 1700m3)

Vyššie uvedené ceny sú bez dane z pridanej hodnoty a bude k nim pripočítaná cena za služby súvisiace s distribúciou a cena za služby súvisiace s prepravou plynu .

potom je cena "za plynomer" 10.66 + cena za kWh 0.0348 pre sadzbu D2. to SPP uvádza na svojej stránke.
ak sa pozriete na porovnávače, vyskočí plyn so zárukou A, kde je tabuľka s cenami BEZ PRIPOČÍTANÝCH SLUŽIEB!
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: zmena dodavatela plynu

Poslaťod Martin21 » Str 04. Jan 2017 11:41:42

Pracoval som v čase, keď SPP začala ponúkať aj elektrinu a tradiční dodávatelia elektriny zase plyn, pre jednu z tradičných dodávateľských spoločností, momentálne platí, že čo sa týka elektriny, má možnosť poskytnúť lepšiu cenu SPP a zase čo sa týka plynu klasickí dodávatelia elektriny, je to vtipné, ale je to tak, SPP nemá možnosť poskytnúť také zľavy na plyn ako elektrárne a naopak. Preto by som odporúčal, ak zmenu dodávateľa tak takým štýlom, že s plynom prejsť ku tradičnému dodávateľovi elektriny a s elektrinou k SPP. Slovakia energy by som po skúsenostiach reálne vypočutých od rôznych zákazníkov, ktorí sa hneď ako im to zmluva umožňovala chceli vrátiť späť rozhodne neodporúčal. Taktiež ak napríklad môžem odporučiť, väčšina dodávateľov sa vyhýba tomu, aby dávali podpísať zmluvu na dobu neurčitú (máte možnosť ju ľahšie vypovedať, keby ste chceli odísť), ale ak o to požiadate sú povinní vám dať formulár na uzatvorenie zmluvy nie na 1-2 roky ako štandardne ponúkajú, ale na dobu neurčitú, túto zmluvu viete kedykoľvek vypovedať a prejsť k inému dodávateľovi (výpovedná doba 2 mesiace), pričom zmluvu na dobu určitú, je možné vypovedať len ku dátumu viazanosti, výpoveď (žiadosť o zmenu dodávateľa) musí byť doručená najneskôr mesiac pred daným dátumom, inak sa zmluva automaticky prolonguje na ďalší rok.
Martin21
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Uto 03. Jan 2017 13:15:07
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron