"nevhodna" roztec rur pre rebrikovy radiator

"nevhodna" roztec rur pre rebrikovy radiator

Poslaťod matthewcheck » Štv 08. Okt 2015 21:33:40

V jednej z kupeliek mi roztec plasthlinikovych rurok pre rebrikovy radiator vychadza na 49 cm ... Bezne rebrikove radiatory su v sirkach 450/500/600, pricom samotna roztec je spravidla o 4-5cm uzsia ... pre moju roztec teda bezny rebrikovy radiator nenajdem, co som videl v priblizne takej rozteci boli nejake dizajnove za 150+, co je pre mna uz vela ...

Rozmyslam teda ako to vyriesit ... jednou z moznosti by to mohlo byt nejako vykolienkovat (ako? aby to presne sadlo ...), druhou by mohlo byt pouzit nejaku esteticky vhodnu ruru (chrom) + kolienka (taky nieco chromove) a z oboch stran potiahnut rurky do stredu a napojit rebrikovy radiator cez stred ... ak by sa to esteticky dalo pekne spravit tak si myslim ze by to az tak nemuselo spatit ... navyse by to pri druhej moznosti nebolo tak narocne presne zamerat a zrealizovat ...

Zatial sa mi najviac asi pozdava druha moznost, samozrejme by som ale najprv potreboval vediet konkretne produkty, ktore na to pouzit ... Nejaky napad/tip/alternativa ako to spravit?
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: "nevhodna" roztec rur pre rebrikovy radiator

Poslaťod jezo » Pia 09. Okt 2015 8:51:51

Este je moznost pripajat dvojvyvodovy rebrik len do jednej strany. Ale ako tam dotiahnut druhu rurku neporadim :?
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: "nevhodna" roztec rur pre rebrikovy radiator

Poslaťod joko » Pia 09. Okt 2015 20:25:42

Mal by si mať pripojovací ventil aj spiatočku na 1/2" rúru, rohový - pravouhlý. Pripojovaciu armatúru z jednej strany - či už ventil, alebo spiatočku podľa estetiky - otočíš smerom ku stredu rebríka. Budeš tam mať 1/2" vnútorný závit. do nej natočíš chromovanú vsúvku 1/2" pokračuješ chomovaným kolenom 1/2" smerom ku stene. toto by Ti malo vydať tých rozdielnych 6 cm. Zo zadu redukcia na eurokonus adaptér - vsúvku 1/2" / 3/4", tuto redukciu nebudeš vidieť, lebo sa schová z oboch strán. Dokončíš Eurokonusom na 16 mm rúru.
Tú vsuvku a eurokonus budeš potrebovať aj na druhú stranu k druhej rúre, ak aj tá bude s 1/2" vnútorným závitom. To znamená, že na vyše pridáš iba 1 ks chromovanej vsúvky a 1 ks chomovaného kolena. Ventily a adaptéry s redukciou budeš potrebovať v každom prípade.
Bežne sa rúrky odstríhavajú cca 45 mm od steny, tu pri kolene to bude o cca 10 - 15 mm menej, ale v pohode by sa tam mala zmestiť matica na eurokonus. V každom prípade to bude treba najprv bez tesniacej nite poskladať , primerať rozteč, a podľa toho doťahovať závity na chromovanej vsúvke. Taktiež podľa skutočnosti odrezávať rúry zo steny. Tu je ešte malá možnosť celý rebrík na konzolách odtiahnúť od steny, ale to max 15 mm od dorazu.
Iné riešenie moc reálne ja osobne nevidím, ak nechceš siahať od obkladov.
P.S: Ak si však ochotný a schopný čiastočne zväčšiť otvory pri rúrach, tak ma ešte napadá rozšíriť oba otvory v obklade smerom ku stredu rebríka, aby sa rúry dopájali v 45st. uhle, a na vysekané otvory dať bielú krytku, prípadne pôvodnú skárovačku. Podľa môjho uváženia tá krytka by mala prekryť zvyčšenú dieru. Otázka je už iba tvrdosť obkladu, či je reálne zväčšenie diery.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: "nevhodna" roztec rur pre rebrikovy radiator

Poslaťod matthewcheck » Pon 02. Nov 2015 17:31:20

Nakoniec sme to vyriesili asi najpragmatickejsie, dali sme si vyrobit atypicky rebrik konkretne pre nasu roztec ...
skoda ze nam to napadlo az tak neskoro, nastastie ale este pred tym ako sme kupili nejaky iny a riesili kolienkovanie a nadpajanie ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat





Späť na Vykurovanie, ohrev vody, kotly

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia