Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou maticou

Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou maticou

Poslaťod mlaco » Štv 29. Okt 2015 10:02:19

Ahojte!

Vyrabam detsku preliezku a drevene hranoly budu spojene zavitovou tycou, matice a podlozky budu zapustene v dreve.

Kvoli ochrane dreva pred vodou aj kvoli ochrane prstov deti chcem tieto diery niecim vyplnit. Rozmyslam ze cim. Napada ma pouzit vosk zo sviecky, alebo taviacu tycinku. Ale nemam skusenosti s tymito materialmi. Malo by to byt rozoberatelne.

Viete mi nieco poradit na tento ucel?

Pripadne silikon?

Diky za rady!
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat




Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod edo1 » Štv 29. Okt 2015 10:24:52

Ahoj. Ja som kúpil origoš hojdačku s domčekom a sú tam takéto krytky a vyzerá to celkom dobre- Je to z tvrdého plastu a nemusí sa zapúšťať- http://www.bppshop.sk/detske-ihriska/pl ... eco-ruzova.
edo
edo1
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 13. Apr 2010 12:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod mlaco » Štv 29. Okt 2015 11:30:11

Som rozhodnuty zapustat a hladam cim zaliat dieru.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod bigben » Štv 29. Okt 2015 13:41:40

Potom su este stuple na plotove koliky a podobne. Nevytrcaju velmi nad "teren". Je to jednoduchsie ako zalievanie.... Podla mna. Aky priemer bude mat vyvrtana diera? Ak pouzijes velkoplosne podlozky a skrutku M10, tak to moze byt 3cm. Hlbka dajme tomu 2cm, to silikon nemusi zvladnut a odlupne sa od dreva..... Dalej diery ktore budu vo zvyslej polohe nepojdu zaliat niecim tekutym, co dodatocne tvrdne. Este ma napadla PUR pena, teda ak nebude vadit jej vyzaz po odrezani.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod mlaco » Štv 29. Okt 2015 13:58:20

PURpena by sa dala zatriet PU tmelom.

Hm, mozno piliny z hoblovania zmiesane s duvilaxom.
Štádium: tmelenie, upratovanie, police. Inak hotovka (44+15eps, strecha 48, sikminy 36, inels)
Obrázok užívateľa
mlaco
 
Príspevky: 1091
Obrázky: 0
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 0:24:13
Dal súhlas: 36 krat
Dostal súhlas: 58 krat

Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod sigma » Štv 29. Okt 2015 14:23:40

Duvilax obsahuje vela vody - piliny napucia a potom sa zosusia. Chces to mat rozoberatelne, ale v tom pripade to, ze je to rozoberatelne deti objavia skor, ako to vytvrdne. Tmely na drevo popraskaju a vypadaju. Nieco na sposob tekutej gumy by som skusil. 11FC je aj v "drevenej" farbe. Akurat, ze hruba vrstva tvrdne mesiace.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod Mirek z Ke » Pia 30. Okt 2015 20:57:32

Ja som kedysi použil také zátky, a dajú sa v pohode vylúpnuť, napr. http://www.acomponents.cz/Dokoncovaci-prvky/Zaslepky/ ,kupoval som v železiarstve. Ten odkaz je len informatívny.

S týmto príspevkom autora Mirek z Ke súhlasil
MartinH
Mirek z Ke
 
Príspevky: 73
Registrovaný: Str 29. Apr 2009 17:57:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 7 krat

Re: Cim zaliat dieru? Drevene hranoly spojene zapustenou mat

Poslaťod TomasHo » Sob 31. Okt 2015 14:26:02

No neviem, to je teda majstrovanie, silikon, PUR pena. Ved to je drevo, aky problem je dat tam zatku z dreva? Len namatkou, ze ako to vyzera: http://www.drevoostrava.cz/cz/ostatni/1 ... fliky.html.

Pouzil by som z rovnakeho dreva. Neodvazim sa dufat, ze na Slovensku zvolil niekto do exterieru drevo, ktore sa tam naozaj hodi, napriklad agat alebo dub, ale zatka by mala mat aspon podobne vlastnosti pri zosychani.

Popri tom vsetkom ale nevidim dovod na co tie diery zakryvat, ak tam das slepu maticu (http://www.navtikasport.com/products_pi ... 0138B2.jpg) tak detske prsty nijako neutrpia.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť