Projekt domu Jana

Projekt domu Jana

Poslaťod emkac » Ned 18. Okt 2015 10:39:26

Prosim o posudenie projektu pre moju ex

ja sa zatial k projektu nebudem vyjadrovat, ale vy prosim take zabrany nemajte a sem sa s kritikou, tipmi, napadmi, pripomienkami a pod.


Pokial viem, ciastocne vychadzal z ineho projektu, ciastocne z nasho starsieho domu, chcela to mat dobre orientovane na svetove strany a brala do uvahy aj feng suej


Jedinu taku komplikaciu sme uz riesili, kupelne su "vpravo vzadu", cize rozvody vody a kanalizacie budu daleke.... skor sa asi s kanalizaciou v doske ci pod nou, ale uvazuje sa s tahanim kanalizacie akokeby okolo domu.... ale o tomto sa vie, je to tak schvalne kvoli svetovym stranam, cize toto sa moc upravovat nebude


Vdaka za konstruktivne napady
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Projekt domu Jana

Poslaťod tienik » Ned 18. Okt 2015 11:54:37

Mne tam na prvy pohlad jednozancne chyba zadverie. Kedze priestor chodba-obyvacka-kuchyna je prakticky jednoliaty, tak podla mna tam bude v zime citit kazde otvorenie vchodovych dveri.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod emkac » Ned 18. Okt 2015 12:18:02

teraz v prvom dome je chodba 2,5x2, pricom su tam posuvne dvere.... tie sa nikdy nezatvarali, ak sa teda nerata vyvretie psa z nejakych dovodov :)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod ... » Ned 18. Okt 2015 13:30:19

ja len ked uvazuje nad niecim takym ako feng shuei, tak co si spominam tak sa neodporucalo mat vonkajsie dvere priamo oproti schodom, co na prizemi v tychto nacrtkoch tak nejak vychadza :-P
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod tienik » Ned 18. Okt 2015 17:14:32

emkac píše:teraz v prvom dome je chodba 2,5x2, pricom su tam posuvne dvere.... tie sa nikdy nezatvarali, ak sa teda nerata vyvretie psa z nejakych dovodov :)


no vidis, v tom su tie rozdiely - u nas zas dvere do zadveria byvaju pernamentne zavrete. Naozaj zvyky velmi tazko odhadnut a tabulkovat :-)
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod joko » Ned 18. Okt 2015 18:33:48

Možno špajza by mala byť na strane kuchyne.
No na poschodí jedna vaňa a jedno umývadlo pre 4 - 5 osôb nie je veľa. Na tak veľký dom by som možno apoň hore navrhol samostatné WC kvôli ranným rituálom.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod emkac » Ned 18. Okt 2015 19:00:20

... píše:ja len ked uvazuje nad niecim takym ako feng shuei, tak co si spominam tak sa neodporucalo mat vonkajsie dvere priamo oproti schodom, co na prizemi v tychto nacrtkoch tak nejak vychadza :-P


vchod nie je oproti dveram ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod emkac » Pon 19. Okt 2015 10:09:16

spajza je mimo kuchyne z dovodu svetovych stran..... nech tam je chlad, je to SZ, cize pri kuchyni by bola na slnku

zmena na dve umyvadla hore je vraj mozna
samostatne WC hore je teraz na prvom dome, tak to vsak v novom dome nechce, lebo teraz to dobre nie je*

* moj koment k samostatnemu WC - v prvom dome je dole WC v kupelni, hore samostatne WC bez okna, planovala sa tam rekuperacia.... toto sa uz nedokoncilo, a po mojom odstahovani to ex dokoncit nechcela
ona je otvaravookenny typ cloveka, rekuperacku nechce a neplanuje ani v novom dome.... cize dnesny horny samostatny nevetrany zachod je z jej pohladu zlo, takze v novom dome to spravi rovnako, ako je teraz na dolnom poschodi - v kupelni s otvaranim okna
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod bladerunner » Pon 19. Okt 2015 10:58:15

Podľa mňa je samostatné WC lepšie na prízemí- tam predpokladám, že pôjde aj niekto "cudzí" , kto je na návšteve, a nemusí očumovať celú kúpeľňu, prípadne pri nejakých prácach vonku tam "špinavý" narýchlo vbehnem a nemusím "špiniť" kúpeľňu. Samozrejme umývadlo vo WC :!:
Poschodie je viac súkromná časť, tam WC v kúpeľni nepovažujem za problém, skôr za výhodu /ale jasne, že nie každý tak uvažuje/.

ad projekt- ešte by som popracoval na kuchyni-jedálni-obývačke
- možno prehodiť kuchyňu s obývačkou, tak by bola obývačka na čistom juhu/ale zrejme to bude tak kvôli umiestneniu na pozemku, že?/
- na jedálenský stôl tam podľa mňa je málo miesta, resp. problematický prístup k miestam pri okne a stene, trocha by pomohlo zrušiť jedno rameno kuch. linky, stačí aj do L
- všetky dvere v rohoch izieb / aj ja mám niekoľko :| /
- 2x pracovňa na prízemí /je to nutné?- stačí áno alebo nie, nepotrebujeme vedieť detaily/
- na prízemí by som riešil samostatné WC - viď dôvod vyššie
- špajz dosť úzky, otázna využiteľnosť - podľa mňa len nejaký úzky regálik na jednej strane
-
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod emkac » Pon 19. Okt 2015 13:23:26

ad dvere v rohoch: niektore sa daju posunut, niektore nie, ale to az tak nevadi

ad spajza: aj teraz je uzka, vobec to nevadi

ad jedalen: mozno sa rozsiri, opat sa vychadzalo z aktualnej

ad pracovne: nie su nutne... ten priestor tam proste vznikol, tak je to jedna izba navyse, je sice nazvana pracovna, ale je to kvazi volna izba

ad kupelna hore: asi sa da este srpchac aj hore do rohu k oknu



a mimochodom, toto je aktualny dom, ktory je uz cca & rokov obyvany, cize jeho plusy a minusy boli pri tvorbe noveho projektu brane do uvahy
projekt-domu-emkac-t403.html
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod bladerunner » Pon 19. Okt 2015 15:45:19

ad dvere- posunúť sa dajú max dvoje
ad pracovňa- čo tak jednu zrušiť a úplne "prekopať" prízemie vrátane rozšírenia špajze, samostatného WC na prízemí, oddelenia zádveria,......
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod janka21 » Štv 22. Okt 2015 14:34:51

Co by ste povedali na prehodenie prizemia nasledovne: obyvacka - juh (tam kde je teraz kuchyna a jedalen), vstupna chodba ostava a na vychod by som dala kuchynu a jedalen (tam kde je teraz pracovna - ta by sla na zapad). Mate niekto skusenosti s tym, ked obyvacka a kuchyna nie su hned vedla seba? Nie je to neprakticke?
A este jedna otazka: je lepsie mat terasu na JV alebo JZ?

Dakujem za vsetky komentare.
emkacova ex :)
janka21
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv 22. Okt 2015 14:30:25
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod theb » Pia 23. Okt 2015 14:00:24

Spajza by sla spolu s kuchyno-jedalnou, alebo by ostala na povodnom mieste? Ak na povodnom, tak zrejme toto bude dost neprakticke. Teda aspon u nas doma beham do spajze castejsie ako mi je mile a to mame vchod rovno z kuchyne.

Obyvacku a kuchyno-jedalen -> nevidim ziadny spolocny suvis. Mame to od seba, nie spojene, ziadny prakticky problem som zatial nezaznamenal.

Terasa: krasnu JZ terasu vyuzivame okrem susenia siat aj na sedenie a to v aprili, potazmo v maji a potom v od polovice septembra+kusok oktobra.

Toho roku jesenne vyuzivanie JZ terasy zial nevyslo. Bud bola velka zima, alebo este velke teplo.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod k+k » Pia 23. Okt 2015 17:06:38

pre nas oddelena kuchyna a obyvacka by bola neprakticka, mame to v podstate ako jeden priestor.
co sa terasy tyka, taka JZ a leto je tazka kombinacia.:) my mame vychodnu 36m2, v lete po 13:00 sa tam uz da aspon jest :)
a potom este juznu 16m2, ta bola povodne planovana na jar a jesen ... teraz su tam ale dve budy a dve lehna, takze terasu nepouzivame my, ale psiska. ale na jar a jesen je tam prijemne (na tej vychodnej je zima, kedze tam nesvieti slnko)
Obrázok užívateľa
k+k
 
Príspevky: 1184
Registrovaný: Uto 17. Feb 2009 21:31:42
Dal súhlas: 63 krat
Dostal súhlas: 81 krat

Re: Projekt domu Jana

Poslaťod TonyT » Pon 26. Okt 2015 12:38:42

My máme niečo medzi Vašimi dvoma možnosťami - tento projekt domu Takže keď sa neviete rozhodnúť, odporúčame tento variant. Kuchyňa je v podstate súčasťou jedálensko-obývačkovej časti domu, ale nie je priamo v tej istej miestnosti. Keď sme si vyberali projekt, povedali nám, že kuchyňa sa dá ľahko stavebne oddeliť od obývačky, ale nám to práve takto vyhovovalo.


emkac: vyhodeny odkaz na stranku s projektom, vkladam sem vsak podorys, pre ucely diskusie plne postacujuci
Prílohy
TonyT
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Uto 06. Okt 2015 13:47:10
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Posudzovanie návrhov domov

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron