hnojivo na travnik

Re: hnojivo na travnik

Poslaťod drepo » Str 21. Okt 2015 14:55:00

pred vysadbou som neaplikoval ziadne hnojivo :dash
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Re: hnojivo na travnik

Poslaťod theb » Str 21. Okt 2015 17:36:51

Na to ze si nic nehnojil ti vcelku pekne vyrasil :ano:

Nechaj ho tak, nedavaj jesenne hnojivo vobec, alebo si najdi nejake bezdusikate. Dusik totiz bude v tvojom pripade posobit kontraproduktivne na tvoj ciel.

Ak bude este nejaky ten cas bez mrazov, tak travnik ti zakoreni aj tak, prezimuje a na jar uz iba kosis, polievas, hnojis...Popripade odplevelujes, podla situacie :)
Daj si skor pozor na to, aby pocas mrazovych dni bez pokryvky snehu nik/nic nebehalo po travniku. Ten je este slaby a rychlo si ho znicis.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: hnojivo na travnik

Poslaťod pepa » Štv 22. Okt 2015 7:05:21

Ja som prvykrat hnojil az v druhom roku na konci leta, ked sa mi zdalo, ze uz travnik nema tu farbu a silu ako predtym. Nemyslim, si ze je nutne za kazdu cenu tlacit do zeme chemiu. Na tvojom mieste by som pockal tak do maja 2016 a podla kondicie travnika bud prihnojil, alebo este pockal. A staci to najobycajnejsie a najlacnejsie hnojivo na travnik (napriklad moutfield 10kg za 6.70). Dva trikrat do roka trochu posypat a zavlazit. Alebo aj castejsie ale v mensich davkach ak sa ti chce s tym babrat. Ale hnojit treba ked travnik rastie, aby hnojivo vytiahol. Inak nam len prehnojujes spodne vody a potom to vsetci pijeme ...
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: hnojivo na travnik

Poslaťod theb » Štv 22. Okt 2015 13:49:30

Trosku teraz nesuhlasim, vsetko zavisi od zasoby zivin v pode. Ja som mal zem vyslovene vytahanu (kedze tu pred tym boli polia, ktore bolo treba najprv poriadne znicit a nebolo treba investovat do hnojiva, ved sa aj tak tu bude stavat). Tento rok som nestacil hnojit. Kusok zahradky, na ktory mi nevystalo na jar hnojivo by si rozpoznal zo 100 m.

A co sa tyka znecistovania vod, tak ak ma pamat neklame, z hnojiva sa ti straca akurat tak N, ktory sa z pody vyplavuje, P a K tam ostavaju, takze spodne vody nim nezamori. :)

Ale s tym jesennym hnojenim by som to nateraz, vzhladom na mlady travnik a pokrocilu dobu (ved uz je koniec oktobra), nechal tak.
A startovacia davka by sa travniku mala dat skor ako v maji.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: hnojivo na travnik

Poslaťod drepo » Štv 22. Okt 2015 14:18:14

diky theb za odporucania, tak teda zrobim nieco az na jar 2016 ;)
... vdaka Bohu a moderatorom za toto forum ...
Obrázok užívateľa
drepo
 
Príspevky: 257
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:07:48
Bydlisko: okres Skalica
Dal súhlas: 103 krat
Dostal súhlas: 17 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť