zatekanie???

zatekanie???

Poslaťod martin.melisek » Ned 18. Okt 2015 20:26:46

DObrý den, chcel by som sa spytat. Moj brat stavia dom ako je na obrazku, v sučasnosti zateplený 20 cm EPS a lepidlo. Počas poslednych daždových dni sme si všimli zatekanie pod strechu v zavetri a garaži. Strecha je napojena na fasadu pomocou plechu, ktory je oprety o fasadu tak ako je na obrazku

Podla mna je to sposobene tym, ze kleber navlhol a po klebri sa dostala voda aj pod strechu, pretoze vizualne je ten plech urobeny dobre. Rovnaky problemje aj okolo komina, ktory je tiez iba oklebrovany. Podla mna, ak by sa na to dala fasada vodoodpudiva, problem zmizne. Este dodam ze okna na prednej fasade nemaju parapety, tak teoreticky by to mohlo tam natiect aj tade. Mate niekto podobne skusenosti???
Prílohy
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat




Re: zatekanie???

Poslaťod Wlado » Pon 19. Okt 2015 8:23:17

Ako je plech na fasade??? Iba pritlaceny ??? Ci aj nejaka tesniaca hmota??
Obrázok užívateľa
Wlado
 
Príspevky: 412
Obrázky: 23
Registrovaný: Ned 28. Dec 2008 21:08:20
Bydlisko: DS
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 26 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod theb » Pon 19. Okt 2015 10:26:39

Mal som rovnake problemy s kominom a zatekanim. Chybala tesniaca hmota, plech bol iba prilozeny ku kominu a pri lejakoch to riadne zatekalo.

Silikon pod plech to vsetko spravil.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod martin.melisek » Pon 19. Okt 2015 15:46:24

praveze ten plech je obsilikonovany, jednak ajten plech okolo komina a jednak aj ten plech na garazovej streche oprety o fasadu. jedine vysvetlenie ma napada ozaj iba to, ze ten kleber navlhne a potom to prostrednitvom neho steka nizsie pod strechu
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod _luky_ » Pon 19. Okt 2015 16:39:30

Obávám se, že silikon na střeše nemá co dělat. Nemá dost velkou pružnost. Patří tam butylenový tmel (medvědí hovno) a nebo bitumenový tmel (asfalt).

I když když teď podruhé koukám na fotky, mokré mapy věrně kopírují spoje desek - tedy voda teče spárami mezi deskami - tedy tam nateklo chybějícím parapetem. Je to pěkně vidět na štítě pod malým okénkem - tam nikde plech není a stejně je tam mokrý plech přesně pod oknem.
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod martin.melisek » Pon 19. Okt 2015 16:50:11

Tiez si myslim ze mohlo zatiect tadialmkde nie su parapety. Tiez si myslim ze ten tmel hadam taky dolezity nebude, ved volakedy tmely neboli a taketo oplechovanie sa robilo standardne a nic nezatekalo.... Tak neviem
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod TomasHo » Uto 20. Okt 2015 19:09:36

Mam podobne oplechovane pripojenie garaze, az na to, ze krytina je PVC, navarena na plechu. Plech je nanitovany do fasady (do klebrosietky) a zatmeleny sivym PU tmelom. Ked sa to prvykrat urobilo, po stene tiekli potoky vody. Pritom opticky vsetko tesne. Vyriesilo to druhykrat obidenie plechov PU tmelom.
Hoci to vyzera, ze voda tecie medzi doskami, ja by som v prvom rade pretmelil ten plech. Tiez by ma zaujimalo, ako vyzera ten parapet (bez parapetu). Ak tam slaha voda, a je odhalena skara medzi murivom a zateplenim, kde je normalne kleber, tak to stopercentne tecie aj tade.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod martin.melisek » Str 21. Okt 2015 6:53:24

EPS je lepený na PU penu, a skara medzi murivom a EPS je zapenená, avsak podla mna nie 100%, a práve na tieto okná šlahá.

TO pretmelenie, myslis pretmelit spoj muriva a plechu, alebo samostatne, jednotlive casti plechu, kedze to oplechovanie je zlozené zo 4 2 m plechov???

pripojenie plechu a muriva je natrete silikonom, opticky sa zda, ze to drzi

vies prosim konkretizovat, co treba pretmelit??? resp nejake foto by nebolo???
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod sigma » Str 21. Okt 2015 8:26:16

Medzi doskami EPS je kapilara, ktora taha vodu do vsetkych smerov. Vyzera to, ze na tie neexistujuce parapety vela naprsalo. Ako je EPS lepeny?
Orezali lepidlo medzi murom a EPS pod parapetom?
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod Majo 2 » Str 21. Okt 2015 8:33:30

Mam to tak isto.
Zateka mi tak dva krat za rok, pri intenzivnych dazdoch od vychodu.
Vtedy nefunguje presah strechy na dome, a voda stekajuca po fasade sa nestiha odvadzat oplechovanim.
Plechy som kupil narychlo v Baumaxe.
Problem je v tom ze zliabok v plechu pod skridlou je moc maly a preteka.
Maly je aj sklon strechy.
Pravdepodobne to budem riesit dalsim oplechovanim tvaru L nad skridlou.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod sigma » Str 21. Okt 2015 8:37:34

Asi folia pod skridlou nebude dobre pripnuta a zahnuta.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod Ludo » Str 21. Okt 2015 12:31:54

folia je jedna vec, zrejme....
ale podla mna
tam zjavne chyba tesniaci pas , ktory zabranuje napr. aby z uzlabneho plechu pri jeho naplneni voda pretiekla pod sklidlu, vlozit dodatocne by nemal byt veelky problem
ked som teda dobre pochopil posledne menovany problem, ci???
https://www.evoonline.sk/Tesniaci-pas-u ... escription
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod martin.melisek » Str 21. Okt 2015 14:56:10

to Sigma:

EPS je lepený PUR Penou

to All:

Presne to som este myslel, že nie je ten tesniaci pas na tom plechu, čo spominal ludo a prave tento piatok sa ho tam chystam dat. Osobne si myslim ze to najskorej zatieklo medzi parapety a este aj cez tento uzlabný plech, kedze tam nebol ten tesniaci pas, ale isty si nie som. Vyvstava este otazka, ze preco mi toto iste robi aj okolo komina. Mam kamarata, ktory ked dal fasadnu omietku, tak mu taketo zatekanie okolo komina prestalo, tak tam tiez idem natiahnut tu omietku.

myslim ze sa problem vyriesi az ked budu parapety, zatesni sa uzlabie a bude dalsi lejak. Dovtedy popri tej stene v garazi vynechám SDK, aby som to vedel odsledovat.

velmi pekne dakujem za rady, ak by boli dalsie namet, budem rad
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod martin.melisek » Str 21. Okt 2015 15:02:08

TomasHo píše:Mam podobne oplechovane pripojenie garaze, az na to, ze krytina je PVC, navarena na plechu. Plech je nanitovany do fasady (do klebrosietky) a zatmeleny sivym PU tmelom. Ked sa to prvykrat urobilo, po stene tiekli potoky vody. Pritom opticky vsetko tesne. Vyriesilo to druhykrat obidenie plechov PU tmelom.
Hoci to vyzera, ze voda tecie medzi doskami, ja by som v prvom rade pretmelil ten plech. Tiez by ma zaujimalo, ako vyzera ten parapet (bez parapetu). Ak tam slaha voda, a je odhalena skara medzi murivom a zateplenim, kde je normalne kleber, tak to stopercentne tecie aj tade.



to zatmelenie mas urobene pred konečnou fasadou, teda na kleber??? a potom na tom je natiahnuta fasada??? ci je to pretmelene zvrchu na konečnej fasade??. dakujem
martin.melisek
 
Príspevky: 299
Registrovaný: Sob 11. Sep 2010 17:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 9 krat

Re: zatekanie???

Poslaťod TomasHo » Štv 22. Okt 2015 20:03:17

martin.melisek, ja som robil najprv komplet fasadu na dome a potom dolepil garaz, takze tmel je na omietke, ale nevylucujem, ze dvojite zatmelenie (na kleber aj na omietku) moze byt dobre. Ja vsade propagujem ten sikatmel, lebo na rozdiel od asfaltu je trvale pruzny a na rozdiel od silikonu odolny voci poveternostnym podmienkam. Nemam s nim problem.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Ďalší

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia