Cim vyplnit dieru v dreve?

Cim vyplnit dieru v dreve?

Poslaťod MartinH » Ned 11. Okt 2015 17:04:40

Opravujem nabytok. Mam listu, ktoru potrebujem priskrutkovat. Lista bude vpredu, skrutka bude zozadu a nebude ju vidiet.

Lenze presne na tom jedinom mieste, kde mozem skrutkovat, je v liste diera. Pekna presne vyvrtana. Asi priprava na nieco. Priemer asi 1cm, hlbka tiez asi 1cm, co je skoro cela hrubka listy.

Akou hmotou mozem zaliat alebo inak vyplnit tu dieru, aby som do toho mohol skrutkovat a ako-tak to drzalo?

Este musim po sebe opravit, ze je to drevotrieska s dyhou. Nie drevo.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Cim vyplnit dieru v dreve?

Poslaťod tompap » Ned 11. Okt 2015 18:30:57

Riesil som nieco obdobne. Drevotrieskove interierove dvere, kde som mal priskrutkovany okruhly vesiacik na uteraky. Decka chceli zvesit uterak, nedociahli, potiahli uterak a vytrhli vesiacik aj so srobom. Samozrejme diera ako svet a vesiacik uz nedrzal. Tak som zobral dreveny nabytkovy kolik (tusim priemer 0,7 ale su aj 1,0cm). Vyvrtal dieru vrtakom 0,7. Kolik som skratil na pozadovanu dlzku, natrel duvilaxom a vtlacil dovnutra. Na druhy den som do kolika predvrtal dieru pre srob co drzal vesiacik a vesiacik drzal ako hrom. :ano:

S týmto príspevkom autora tompap súhlasil
mp1
tompap
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pia 06. Aug 2010 13:47:00
Bydlisko: Bratislava vidiek
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Cim vyplnit dieru v dreve?

Poslaťod ... » Pon 12. Okt 2015 7:31:23

pokial ti je to co je na druhej strane jedno, tak by som tam asi za tu dieru vlozil kusok plechu a stiahol to metrickou skrutkou (zavit mozes narezat but priamo do plechu alebo ho pouzit ako podlozku a dat tam maticku; pripadne riesenim je este aj velka podlozka)
zivotnost takehoto uchytenia je vyrazne vacsia ako ked tam das samorezku do dreva....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Cim vyplnit dieru v dreve?

Poslaťod sigma » Pon 12. Okt 2015 8:45:10

Bohuzial, ti predo mnou to nejako nespravne pochopili:
  • do 1cm hlbokej diery kolik nezatlcies
  • plech zvonku: nic moc :nie:
1cm je dost velka diera. Velmi je dolezite, schopnost uchytit zavit zavisi od toho ci je to LDF, MDF, HDF, alebo DTD. A nie je drevotrieska ako drevotrieska.
Mozno su aj plastove "hmozdinky", len tak narychlo som nasiel toto:
Obrázok
http://shop.simaf.cz/shop-simaf-cz/esho ... typ-TRB-M8
Su aj bez hlavicky. Nevedel som ako sa to vola, ale skus hladat "zavitove vlozky".
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Cim vyplnit dieru v dreve?

Poslaťod MartinH » Uto 20. Okt 2015 16:24:31

Dakujem za rady. @sigma: pekne, ale musle musel by som mat diery presne osovo v strede, co nie je moj pripad.

Ako to dopadlo? Kupil som v nemenovanom obchode (vraj donho hrom bachol) gulatu dubovu palicku presne rovnakeho priemeru, narezal zetoniky, kvapol lepidlo naspodok a zatlkol som ich tam.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
sigma
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Osvedčené postupy, pracovné náradie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron