Zámková dlažba - terasa

Re: Zámková dlažba - terasa

Poslaťod TomasHo » Štv 15. Okt 2015 9:34:20

milosino, tu textiliu davas az na hruby makadam (frakciu 16-32), ktory je platnou zavibrovany do peknej roviny. Videl si niekedy 500gr geotextiliu? Tu je takmer nemozne rozrezat nozikom, nieto este prepichnut makadamom. Aj ked nesluzi ani tak na to, aby zabranila prerastaniu korenov, ako skor na to, aby sa do podkladoveho makadamu nedostaval prach a ziviny, a aby tam nevznikala poda vhodna pre rastliny. Tiez ma udajne nejaku spevnujucu funkciu - ja som pouzil geotextiliu pod pojazdove plochy (pred garazou), ale na terase uz nie (tam je vrstva makadamov asi 30cm).
Ked odrezes drny travy, tak pod nimi by nemala byt v pode velka zasoba aktivnych semien, takze nie je dovod davat pod makadam nejaku membranu - nic by tam nemalo klicit. Ovsem, pokial to nenechas odkryte dlhsiu dobu, ze ti tam vietor nejake semena nafuka.

S týmto príspevkom autora TomasHo súhlasil
Ludo
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




Re: Zámková dlažba - terasa

Poslaťod mp1 » Ned 17. Feb 2019 14:22:23

zaujímavý efekt vplyvu destilovanej vody zo snehu - za ten cca mesiac pôsobenia (pomalé roztápanie) sa významne "pieskovaná" betónová dlažba zbavila špiny a najmä rozpustila usadeniny z tvrdej vody.
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat




Predchádzajúci

Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron