Názor na pozemky

Názor na pozemky

Poslaťod Peter1007 » Štv 01. Okt 2015 9:56:44

Ahojte,

Dlhšiu dobu uvažujem o kúpe pozemku na výstavbu rodinného domu. Naskytla sa mi ponuka na dva pozemky v novej nezastavanej časti. Potreboval by som Váš názor ktorý pozemok by ste vybrali Vy a možno radu okolo orientáciu domu, tvaru domu,pozitíva, negatíva, atď.
Proste všetko čo Vás napadne. Cestu vybuduje majiteľ celého pozemku a o IS zatiaľ nič neviem ako budú riešené.

PS. ten potôčik ma pár cm šírku a za ním je obrovské pole. Pole je od pozemkov cca 20 - 40 m ďaleko.

Za každú radu ďakujem.



Peter1007
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 7:01:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Názor na pozemky

Poslaťod _luky_ » Štv 01. Okt 2015 15:11:56

menší pozemek: problematický tvar na rozumné využití plochy, navíc není dost velký na nějaké plýtvání plochou. Obávám se, že kromě domu a garáže už tam nebude na nic místo. Nejlepší je vzít do ruky tužku a zkusit si tam dokreslit dům, garáž, parkovací stání, pergolu na grilování, nějaké stromy, bazén, trampolínu... a jestli zbude něco na trávník.

větší pozemek: Vedle hlavní silnice do vsi bych nebydlel. Teď jsem "druhý" od přesně takové silnice a děkuji bohu.

Opravdu nejsou poblíž nějaké vhodnější pozemky (i třeba s ruinou na zbourání)?
http://podskalou.blogspot.cz

S týmto príspevkom autora _luky_ súhlasil
MartinH
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod Ludo » Štv 01. Okt 2015 15:25:45

ani sa nedivim ze tieto pozemky ostali
este chvilu ich ponatahuj a ponukni tak cca polovicnu cenu
mozno sa podari
za plnu cenu je to nepredajne, jedine zeby to niekto velmo chcel lebo chce stavat trojuholnikovy podorys domu
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod Peter1007 » Štv 01. Okt 2015 17:41:21

Ďakujem za názor.

Pozmeký sú to novo rozdelené, vlastni ich známy, ešte nie sú ani zapísané na katastri. Tie predné a bočné necháva pre svoje deti.
No dnes som prišiel na jednu zaujímavosť ktorá ma viac nadchla pre ten 9 árový pozemok. Myslel som si že pozemok siaha svojom rozlohou a tvarom k okraju potoka ale nesiaha. od hranice k potoku je to ešte dobrých cca 50 metrov. Daný pozemok patri pod ornu pôdu a zrejme pod družstvo keďže je ako súčasť niekoľkých hektárov. Ta časť je však oddelená tým potokom, tak tam nie je možné tu plochu využívať na pestovanie alebo dokonca nejakú stavbu keďže tam nieje prístup a bude mať veľa vlastníkov. (overím na katastri)

Takže ak uvažujem správne tak domom sa musím zmestiť na pozemok ale rozťahovať sa mám kam :) . Samozrejme tým že na cudzom postavím pevne stavby.
Možno rybník :-D

Podľa starostu pozemok nie je nijak limitovaný a môžem si tam postaviť aj kostolnú vežu.
Cesta 3m je dostačujúca ?
Čo je potrebné zistiť pred reálnym zvažovaním o kúpe ?

Peter1007
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 7:01:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod Ludo » Pia 02. Okt 2015 11:03:51

staci zbehnut na stavebny urad a zivotne a tetusiek sa povypytovat ci ti na danu parcelu vystavia stavebne povolenie este skor nez to budes oficialne ziadat
aby tam nahodou nehniezdili nejake "chranene chrobaky"

a tie pozemky k potoku prever ako to s nimi je, ci maju vlastnikov, alebo ci nie su v sprave resp. vlastnictve pozemkoveho fondu
ja odsobne by som sa to snazil odkupit, alebo sa snazil aspon oficialne dostat do "uzivania"
inak
sikovny starosta by mal vediet co a ako, mozno by si mal zacat unho
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod sigma » Sob 03. Okt 2015 19:52:48

Co to je v strede toho pola? Premostenia cez rieky davaju najavo smer potrubnych vedeni. Skontroluj si to, aby si nenarazil na nejaku ruru.
http://mapka.gku.sk
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod Peter1007 » Uto 06. Okt 2015 9:13:43

Rád by som sa opýtal skúsených ako to je keď cez pozemok ide telekomunikačný kábel. čo robiť ? Ako postupovať ? Čo ma to bude stáť ? Aké komplikácie mi to môže priniesť ?

Ďakujem.
Peter1007
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon 28. Sep 2015 7:01:32
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod bakula » Uto 06. Okt 2015 9:30:58

Peter1007 píše:Rád by som sa opýtal skúsených ako to je keď cez pozemok ide telekomunikačný kábel. čo robiť ? Ako postupovať ? Čo ma to bude stáť ? Aké komplikácie mi to môže priniesť ?

Vedenie verejnej telekomunikacnej siete je zakonne vecne bremeno. Ked sa projektuje/schvaluje nova stavba (napr. dom), mozu pri nej vzniknut tzv. vyvolane investicie (treba prelozit siete, ktore koliduju s miestom stavby). V takom pripade dotknuty vlastnik siete bud da negativne stanvisko (nedovoli stavat v ochrannom pasme svojej siete), alebo predpise dodatkovu ochranu (co ma stavebnik splnit aby bola zabezpecene ochrana vedenia), alebo odkaze na moznost vykonania prelozky. podla 351/2011, prelozku uhradza (v pripade nedohody) ten kto ju vyvolal (stavebnik), alebo v pripade, ze by pri prelozke doslo aj k modernizacii vedenia, tak ju uhradza podnik. V pripade poskodenia siete sa na nu vztahuje § 286 trestneho zakona.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod Ludo » Uto 06. Okt 2015 9:32:13

hlavne ho neposkodit :yahoo
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Názor na pozemky

Poslaťod emkac » Uto 06. Okt 2015 22:44:52

Peter1007 píše:Rád by som sa opýtal skúsených ako to je keď cez pozemok ide telekomunikačný kábel. čo robiť ? Ako postupovať ? Čo ma to bude stáť ? Aké komplikácie mi to môže priniesť ?

Ďakujem.


tu sa take riesilo co-robit-ked-opticky-kabel-krizuje-pozemok-t1159.html
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat





Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia