lacne rozvadzacove skrine

lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod matthewcheck » Str 30. Sep 2015 7:08:45

Momentalne sme v stadiu pripravy elektrorozvadzacov a obzeram sa po rozvadzacovych skriniach. Dost ma ale zaskocili ceny za vacsie rozvadzacove skrine (cca 200 modulov) na urovni stovak eur. Viete poradit nejakeho vyrobcu (pripadne aj typ) lacnych (a zaroven kvalitnych) rozvadzacovych skrin?
Naposledy upravil matthewcheck dňa Str 30. Sep 2015 10:37:44, celkovo upravené 1
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod _luky_ » Str 30. Sep 2015 8:15:54

Laciné jsou 48 modulové oceloplastové domovní rozvaděče. Všechno větší už je oceloplechové a tedy s patřičnou cenovkou. Já jsem před pár měsíci kupoval Noark 96 modulů za cca 3000Kč. Tenhle: http://www.elima.cz/obchod/105561-p-24335.html
Podobné dělá i Eaton (Moeller).
Jestli máš dost místa, dají se ty plastové 48 modulové skládat vedle/nad sebe. Existuje k tomu spojovací sada. Díky nízké ceně se to vyplatí. Já jsem ale zápasil s místem a zároveň jsem chtěl mít rezervu ve skříni...
http://podskalou.blogspot.cz
_luky_
 
Príspevky: 350
Registrovaný: Uto 08. Feb 2011 12:47:24
Dal súhlas: 80 krat
Dostal súhlas: 56 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod Ludo » Str 30. Sep 2015 8:26:11

ides stavat dom takze nakupovat budes vaacej...
skus v nejakom velkosklade pokecat so sefom pobocky ako by si sa dopracoval k vacsej zlave,
ci uz na zaklade tvojich odberov,
alebo kebyze kupujes za hotove zeby ti to predali na niekoho kto u nich ma zlavu najvacsiu

pripadne sa este s tou firmou co ma tu najvacsiu zlavu este dohodnut na :
kupis nanho, ty to zaplatis
teda : ty mas velku zlavu, on ma velky odber v sklade (ma nakladovu polozku, pripadne obratovy bonus)
a este nam tu vyskakuje dph, z ktorej by ti mohol minimalne polovicu dane vratit :lol:
suma sumarum- tymto modelom nakupovania sa oproti cennikovym cenam da usetrit cca 50 % bez akcie 8-)
ano, nie je to bezny sposob a nie s kazdym sa to dohodnut da, ale skusit to mozes....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod tienik » Str 30. Sep 2015 10:24:39

No, skusme to ujasnit:

1) lacne a dobre rozvadzace nepoznam - a to mi ich uz co to preslo rukami.
2) ak mam byt tradicne presny, rozvadzac je vyrobok podliehajuci dost prisnej legislative, takze koniec koncov by sa mal po nom obzerat zamestanec odbornej firmy, ktoru si si na tieto prace zazmluvnil.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod matthewcheck » Str 30. Sep 2015 10:35:03

tienik píše:No, skusme to ujasnit:

1) lacne a dobre rozvadzace nepoznam - a to mi ich uz co to preslo rukami.
2) ak mam byt tradicne presny, rozvadzac je vyrobok podliehajuci dost prisnej legislative, takze koniec koncov by sa mal po nom obzerat zamestanec odbornej firmy, ktoru si si na tieto prace zazmluvnil.


ad 1) nejaky hint na najlepsi pomer cena/kvalita?
ad 2) ano, som si toho vedomy (presiel som snad vsetkymi temami na tuto temu na fore), avsak v tomto pripade som ochotny touto cinnostou nepoverit zamestnanca odbornej firmy (revizny technik je s tym ok)
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod tienik » Str 30. Sep 2015 11:00:45

matthewcheck píše:ad 1) nejaky hint na najlepsi pomer cena/kvalita?
ad 2) ano, som si toho vedomy (presiel som snad vsetkymi temami na tuto temu na fore), avsak v tomto pripade som ochotny touto cinnostou nepoverit zamestnanca odbornej firmy (revizny technik je s tym ok)


v pohode, je to Tvoj dom. Ale ber to tak, ze skutocny revizny technik s tym nikdy OK byt nemoze. To samozrejme nehovorim ze sa nenajdu aj "revizny technici"

Ak necham legislativu tak (pre spravnost veci si nikdy neodpustim ju nespomenut) tak ja mam najradsej skrine takychto vacsich rozmerov od Schneidru. Maju velmi dobre riesenu konstrukciu (nekrutia sa ako paragraf) a hlavne maju dost priestoru vzadu za isticmi - co je dolezite pre rozumne vedenie kablov. Tak isto pouzivam aj Schrack, ten je v tychto rozmeroch lacnejsi, ale stale dobry. AJ ked ten vzhlad nie kazdemu sadne. Takze treba to zvazit.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod matthewcheck » Str 30. Sep 2015 11:15:23

tienik píše:v pohode, je to Tvoj dom. Ale ber to tak, ze skutocny revizny technik s tym nikdy OK byt nemoze. To samozrejme nehovorim ze sa nenajdu aj "revizny technici"


Ano, ale zaroven to neznamena ze to bude zle/horsie spravene ... chapem a ocenujem vsak ze to z hladiska spravnosti stale povies :drink
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod tienik » Str 30. Sep 2015 11:22:46

matthewcheck píše:Ano, ale zaroven to neznamena ze to bude zle/horsie spravene ... chapem a ocenujem vsak ze to z hladiska spravnosti stale povies :drink



to mas sice pravdu, ale ja to ako nezainteresovany clovek priduci len na kontrolu nemam ako z fleku zistit. Preto pozadujem papier od vyrobcu kde mam namerane hodnoty a jeho vyhlasenie ze je to v sulade atd....
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod bakula » Str 30. Sep 2015 15:01:33

tienik píše:Preto pozadujem papier od vyrobcu kde mam namerane hodnoty a jeho vyhlasenie ze je to v sulade atd....

V suvislosti s kauzou Volkswagenu ma nenapada nic ine iba sa nad tym pousmiat :)
Najlepsie urobis ak si ju pojdes pozriet priamo sam. Na "odmeranie" si zober zo sebou meter :) Na prevedeni (pouzite materialy,opracovanie) zbadas ze ci je ta skrina kvalitna alebo je to nejaky smejd. Hlavne nehladaj to najlacnejsie. Ja osobne pouzivam niektore skrine od Schrack.
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod tienik » Str 30. Sep 2015 15:28:24

bakula píše:V suvislosti s kauzou Volkswagenu ma nenapada nic ine iba sa nad tym pousmiat :)


Prave si myslim ze teraz sa len potvrdila dolezitost takehoto pristupu. Co myslis, je teraz v s.... VW ako vyrobca, alebo ludia co tie auta v servisoch kontrolovali a opravovali?
Analogicky je to rovnake aj pre vztah vyroca rozvadzaca - revizak (elektrikar) . Ja prosto odmietam brat zodpovednost niekoho ineho na svoje plecia. Preco by som to robil?
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: lacne rozvadzacove skrine

Poslaťod bladerunner » Str 30. Sep 2015 23:50:26

Mám rozvádzače /hlavný 3x24 na prízemí aj podružný na poschodí/ značky Schrack. Dodávateľom je osoba, ktorá je právne spôsobilá na výrobu rozvádzača ;)
Takže asi to bude obľúbená značka ako vidím.
Ad vzhľad rozvádzača - viditeľný dizajn asi bude veľmi podobný, či?
Existujú aj nejaké "dizajnové" rozvádzače? :mrgreen:
Ja osobne so vzhľadom nemám žiadny problém
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron