keramické montované domy

keramické montované domy

Poslaťod 7milano7 » Pia 18. Sep 2015 22:40:00

Zdravím , uvažujem aj nad stavbou montovaného domu ,ale po všetkých možnostiach aké som našiel na nete ma zaujalo jedine
toto http://zdravydom.eu/index/keramicke_domy/0-45
nechcem aby to bral niekto ako reklamu ale ak potrebujem názor tak to tu musím dať .
Aký máte na to názor ?
Rozhodujem sa medzi murovanou Ytong alebo táto keramika . V oboch prípadoch to bude robiť firma a len hrubú stavbu zakrytú . Potom uvidím.
Z môjho pohľadu hlavná výhoda je rýchlosť a hrúbka obvodovej steny , že možem dať viac cm eps .
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: keramické montované domy

Poslaťod Ludo » Pia 18. Sep 2015 23:04:58

nehnevaj sa, ale kolko mas rokov?
ja len ze:
minule si tu uz riesil ze budes davat zakladovu dosku namiesto pasov-a ze montovanu stavbu
chvilu na to si uz do novostavby riesil krb a tvoja zena chcela nerezovu kuchynsku zastenu ako u kordiaka
ja teda - ze uz byvas a ideme riesit altanok :ano:
a bum
riesime naspat projekt
ako to teda je naozaj???
ozaj
nie, odkaz na tu firmu tu byt nemusel, lebo ak sa pytas priamo na ten odkaz, odpoved je jednoducha:"predrazena p.covina ako mraky"
pytam sa ze preco prave rychlost a hrubka su pre teba dolezite ? lebo podla mna to VOBEC nie je dolezite pre dom a pre jeho stavbu
a uz len tak na koniec:
ako vazne chces hrubu stavbu nechat stavat firme?
a dokoncovacky uz si len tak sam dobrnkas? (za par drobnych asi-na viac nezostane, lebo vsetky prachy zaplatis firme za hrubu stavbu - co je inak jedina vec na stavbe ktoru zvladne a totalny neschopak)
cital si tu aspon nejake prispevky ? lebo keby ano, tak toto nedas....
ak ozaj chces stavat dom - tak sadni a citaj co sa da vsetko zaradom a budes v obraze ak nemas IQ nizsie ako 50

[color=#FFBFFF][color=#FF80BF](a ak tu ide o nieco celkom INE nez o stavbu domu, tak terazky ti ja osobne a slusne radim, ze PAL STADIALTO skor nez to zacnem riesit inak ako od pc)
p.s.
v pripade ze ste dlznu sumu uz uhradili povazujte toto upozornenie za zmatocne
[/color][/color]
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: keramické montované domy

Poslaťod MartinH » Sob 19. Sep 2015 5:43:05

7milano7 píše:nechcem aby to bral niekto ako reklamu ale ak potrebujem názor tak to tu musím dať .
Aký máte na to názor ?


Dal si sem odkaz na formou aj obsahom az podozrivo ubohu stranku niekoho, kto nezverejnil svoje meno a sidlo, a tvrdi, ze ponuka hypoteky a zivotne a nezivotne poistenie. No a po jej zhliadnuti chces stavat z keramiky. To nie je v poriadku.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: keramické montované domy

Poslaťod pepa » Sob 19. Sep 2015 18:57:09

Ten odkaz je nejaka blbost. Dom s uzitkovou plochou plochou asi 140m2 by stal viac ako 84tisic. A pritom tepelny odpor steny je len R=4.5 ??? To je nejake slabe na dnesnu dobu a celkovo dost predrazene, nie ???
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: keramické montované domy

Poslaťod 7milano7 » Ned 20. Sep 2015 14:28:07

Ludo : pozrel si aj dátum príspevkov ? rok 2008 ten som dokončil ale musel som ho predať ,lebo som veľa precestoval kôli práci .
Teraz riešim ako stavať druhý . Chcel som len názor na ten material čo sa týka keramiky, drevodom nechcem .Ten odkaz je ilustračný neriešil by som to cez toho dodávateľa . Bral by som to priamo od výrobcu čo to vyrába aj pre nich. Hrubu stavbu chcem riešiť firmou preto že mám skúsenosti s prvého domu a momentálne nemám tolko času ani chuť ísť zas od základu, lebo pre mňa to boli najhoršie roboty .Nemám teraz na to ani vhodných ľudi ani techniku a čas aby som sa tomu venoval dostatočne. Hlavne čas na to aby som to stihol v nejakom rozumnom čase . Cena hrubej stavby je do 30000e.
Prečo riešim hrubku obvodovej steny ? Kôli hrúbke EPS predsa, že dať na to 30cm eps a plus viac podlahovej plochy .
Prečo riešim základovu dosku ? lebo pozemok bude rovina a ja nemám skúsenosti s doskou, staval som na pásoch a chcel som o tom vedieť viac . Ak je to lepšie riešenie, tak to budem riešiť s projektantom , lebo každý rieši zakladanie na pásoch .
7milano7
 
Príspevky: 106
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 23:22:34
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: keramické montované domy

Poslaťod Ludo » Ned 20. Sep 2015 16:25:34

doska alebo pasy je jedno-podla toho na co vies zohnat lacno material (nie kazdy vie splasit penosklo za babku)
potom to vymuruj s najlacnejsich tvarnic alebo tehal ake zozenies v okoli 20 alebo 25 cm hrubych
udri na to 30 cisle eps
strechu sprav pultovu
a este ti z rozpoctu aj ostane
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Montované stavby a stavby na kľúč

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia