Davat ochranne pasky okolo okien?

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod tienik » Uto 21. Aug 2012 9:28:43

no, ak Ta cas netlaci, tak povedz stavebnemu dozoru a firme co to robila, nech sa dohodnu kto opravu zaplati a pustia sa do toho. V principe, vsetko sa da opravit - nehovorim teraz za aku cenu, ale Tebe vznikla skoda a vinnik je znamy, takze ak su casove moznosti, hor sa do opravy. Zaujmave inac kolko omietkarov vidimv tych paskach posolstvo diabla pomaly. Som bol zvedavy ked prisli mne na obhliadku (strojove, sadrove) tak konkretne pri paskach ani len nepovzdychli.
Doniesli si potom daku penetraciu - nazov uz netusim, tym pretreli cele ostenia aj z paskami a hor sa do prace. Bol som tam casto a nikdy som si nevsimol ze by im tam omietka nechytala.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat




Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod yoyo » Štv 27. Sep 2012 15:33:46

u mna pre zmenu na tie pasky davali lepidlo StarContact a v pohode to vsetko drzalo.
3-podlazny/165m2 vykurovacia plocha/Ytong 30+20EPS/36 Nobasil MPN v streche/rekuperácia/trojskla
yoyo
 
Príspevky: 1090
Obrázky: 25
Registrovaný: Pon 24. Aug 2009 11:59:53
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod emkac » Ned 15. Mar 2015 20:36:23

no, preluskal som celu tuto temu a po troch rokoch nejake nove informacie...

samozrejme vsetky firmy uz ponukaju montaz okien s paskami, dokonca mi ich dali skoro do kazdej jednej cenovej ponuky, aj ked som vyslovene pisal, ze si ich budem lepit sam (lebo norma)....

pre vasu info, mam cca 60 beznych metrov pasok, mam to nacenene firmami naozaj rozne
272 - 484 EUR po zlavach a s DPH

cize este si to skusim z tych par ponuk vyhadzat a potom sa definitivne rozhodnem, ktore okna

ak tomu dobre rozumiem, pouzijem Allmediacke pasky s jednym lepiacim pasikom, na Ytong budem davat lepidlo
cenovo ma to vyjde cca 100 E za pasky (ak sa zmestim do 60m) plus za cca 11 lepidiel 60E plus monzno nejaka pistol na ten obal

a ak tomu stale dobre rozumiem, tak ma cakaj aj montaz parapetov, kedze montaz mi spravia budto pri osadeni okien alebo vobec, je tak?
je to nejaky problem osadit parapety? tusim som to uz robil na zahradnom domceku, ale nie som si isty... skor mi ich prisli namontovat vtedy dodatocne
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Somebody » Ned 15. Mar 2015 20:54:58

emkac

Keď budeš lepiť pásky na Ytong nezabudni na riadnu penetráciu, porobetón je sám o sebe dosť prašný, páska lepšie prilne k povrchu, prípadne môžeš ostenie okien upraviť stavebným lepidlom.
Vonkajší aj vnútorný parapet nie je problém osadiť, vonkajší sa spáduje cca. 5 - 7 stupňov, vnútorný do roviny alebo do min. spádu, pekne zapadne do rozširujúceho profilu pod oknom ak ho použiješ.
Somebody
 
Príspevky: 139
Registrovaný: Uto 10. Júl 2012 12:09:51
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod kriloter » Ned 15. Mar 2015 23:35:34

emkac otazka, ako si predstavujes svojpomocne lepenie pasok? Oknari pockaju kym si nalepis pasky az potom ich osadia? (no ...) Alebo planujes lepit pasky po osadeni okien? Vonkajsie nie su problem, ale co s vnutornymi?
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod emkac » Ned 15. Mar 2015 23:56:02

po osadeni.... nebudem lepit pasky na "bocny" ram, ale na vnutorny ( teda ten z pohladu zvnutra, z domu)
tak som to robil pred par rokmi na zahradnom domceku
aj vnutorne aj vonkajsie, rovnaky sposob
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod kriloter » Pon 16. Mar 2015 0:04:31

jo, tiez som to tak robil, po tom co majstri oknari nalepili vnutorne pasky na bocny ram tak ako nalepili ... no ale nezavidim ti :-)
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod emkac » Pon 16. Mar 2015 1:30:15

este mi napadlo... ja nebudem pasky lepit na Ytong, ale na EPS...
cize ziadne penetrovanie netreba ;)
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod tramo » Pon 16. Mar 2015 11:22:56

Emkac,
mam otazocky.
Tym ze cely okenny otvor najskor oblepis EPS 200 a potom vlozis okno, ako ti budu uchytavat okno do steny? Podla mna najlepsi sposob v tomto pripade su turbosroby.

Druha otazka, plastove okna vo vacsine maju podkladovy profil, ten tam nebudes mat? To je jeden z najvacsich tepelnych mostov.
Ak ho tam nebudes mat, tak potom parapety len pritlacis k ramu okna? Tym padom sa moze stat, ze voda z ramu okna stecie cez skaru medzi parapetom a okennym ramom na exterierovu pasku okna a drzat sa na eps 200ke.

Ak si to uz niekde pisal, prepac nevsimol som si.
Dakujem, len ma to zaujima :)
tramo
 
Príspevky: 109
Obrázky: 3
Registrovaný: Str 02. Mar 2011 15:01:43
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod koso » Pon 16. Mar 2015 15:01:20

emkac - ja som tiez robil parapety až po montaži ked som si okolo okna zateplil - vpohode... (namerat odrezat, dat koncovky, podpeniť ku polystyrenu, zaťažiť a po zaschnuti prišrobovať.) zaťažiť najlepšie tak, aby držala parapeta aj na spodu - niečím ju podložiť a na ňu potom položiť niečo ťažke (pripadne na vrch parapety dať dosku a na to až zaťažiť - je to potom rovnejšie)
inac moj postreh: mam slovaktual a bral som ho 3 roky po sebe a prvy rok bol spodny podkladovy profil 3cm hruby, druhy rok už 5cm hrubý a tretí rok (2014) už mali v 5cm podkladovom pasiku aj v 2 komorach nastriekanu pur penu. hmm postupne to zlepšujú škoda že nemam okna až od roku 2014... neviem ako je to u inych vyrobcov... (to len ako poznamka na eliminovanie tepelneho mostu cez parapetu)
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod emkac » Str 18. Mar 2015 1:43:22

tramo píše:Emkac,
mam otazocky.
Tym ze cely okenny otvor najskor oblepis EPS 200 a potom vlozis okno, ako ti budu uchytavat okno do steny? Podla mna najlepsi sposob v tomto pripade su turbosroby.

Druha otazka, plastove okna vo vacsine maju podkladovy profil, ten tam nebudes mat? To je jeden z najvacsich tepelnych mostov.
Ak ho tam nebudes mat, tak potom parapety len pritlacis k ramu okna? Tym padom sa moze stat, ze voda z ramu okna stecie cez skaru medzi parapetom a okennym ramom na exterierovu pasku okna a drzat sa na eps 200ke.

Ak si to uz niekde pisal, prepac nevsimol som si.
Dakujem, len ma to zaujima :)


uvidim, co este povie sefmontaznik, ale pravdepodobne to bude na turbosroby
predbezne je to dohodnute takto

a podkladovy profil tam bude, slovaktual ma nejaky izolacnejsi, cize ten tam bude.... tento detail asi nevyriesim nijako
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Igypop » Str 16. Sep 2015 20:42:07

Chcem dať do pozornosti jednu nízko expanznú PUR penu, keďže aktuálne pripravujem stavbu na zateplovanie, čo okrem iného obnáša odstránenie cca 2 roky dosť zdegradovanej PUR peny okolo okien z exteriéru (pásky si oknárska firma dosť draho nacenila, preto som ich nedával pri montáži). Ide o penu Ceresit WhiteTeq http://www.ceresit.sk/produkty/whiteteq-pistolova/. Bola mi odporučená ako náhrada za Makroflex Premium Flex/B1.
Urobil som s ňou zatiaľ dve okná a jedny dvere na terasu a oproti tomu, čo mi tam dali oknári to bude podľa mňa výrazne lepšie. Starú PUR penu vyberám cca do 1/2, ale niekde je pôvodná nízkoexpanzná pena úplne riedka - iba také pavučiny. Táto nová bobtná pomerne pomaly, celkom dobre sa s ňou teda robilo, vykypela mi iba na jednom mieste a aj to preto, lebo som vymýšľal. Keď som ju potom orezával, tak bola pekne hustá a pomerne homogénna.
Cena ma tiež prekvapila - cca 5,50 Eur za 750 ml. Hádam to niekomu pomôže.

S týmto príspevkom autora Igypop súhlasil
Jarka
Igypop
 
Príspevky: 18
Registrovaný: Štv 11. Okt 2012 21:21:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod TomasHo » Pia 18. Sep 2015 11:35:05

Igypop píše:Chcem dať do pozornosti jednu nízko expanznú PUR penu, keďže aktuálne pripravujem stavbu na zateplovanie, čo okrem iného obnáša odstránenie cca 2 roky dosť zdegradovanej PUR peny okolo okien z exteriéru (pásky si oknárska firma dosť draho nacenila, preto som ich nedával pri montáži). Ide o penu ...
Urobil som s ňou zatiaľ dve okná a jedny dvere na terasu a oproti tomu, čo mi tam dali oknári to bude podľa mňa výrazne lepšie. Starú PUR penu vyberám cca do 1/2, ale niekde je pôvodná nízkoexpanzná pena úplne riedka - iba také pavučiny. Táto nová bobtná pomerne pomaly, celkom dobre sa s ňou teda robilo, vykypela mi iba na jednom mieste a aj to preto, lebo som vymýšľal. Keď som ju potom orezával, tak bola pekne hustá a pomerne homogénna.
Cena ma tiež prekvapila - cca 5,50 Eur za 750 ml. Hádam to niekomu pomôže.


No, tak tu penu hodnot po troch rokoch na priamom slnku. To ziadna pena nevydrzi, ani ta, co ju tu predavas. Ak si bol skrob a skrblil na paskach, tak sa tym radsej moc nechval. Pena nema vlastnosti ekvivalentne paskam. Ze s tebou suhlasi uzivatel Jarka je priznacne. Vy ste z jednej firmy?


emkac: igypop prave zatepluje, nieco sme spolu riesili.... a kedze si kupoval na lepenie inu penu v stavebninach nejakych, tak asi predajca tejto peny nebude....
a jarka detto posobi na fore uz hooodne dlho.... tentoraz ste sa sekli pani, toto fakt nie je reklama ;)
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod Ludo » Pia 18. Sep 2015 12:11:41

mne bolo odporucane porsche 911 gt3 rs
namiesto mojej starej 911 carrera
je totiz vykonnejsie
velmo sa nam paci hlavne v bielej farbe, predajca bol velmo mili, dal nam tricko zadarmo a dokonca nam naho dali uzasnu zlavu
takze ho mame skoro zadarmo, kedze akcia je limitovana, rychlo si ho chodte objednat aj vy :mrgreen:

ku..a
este aj text- jak z ucebnice marketingu (zle napisanej)
ako, chapem, ze aj absolventi vs sa musia niekde zamestnat
a ze sa im celkom paci roboticka, kde cele dni len brouzdaju po webe a vypisuju chobotiny
ale
to akoze toto je buducnost? :netusim
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Davat ochranne pasky okolo okien?

Poslaťod TomasHo » Pon 21. Sep 2015 7:30:21


emkac: igypop prave zatepluje, nieco sme spolu riesili.... a kedze si kupoval na lepenie inu penu v stavebninach nejakych, tak asi predajca tejto peny nebude....
a jarka detto posobi na fore uz hooodne dlho.... tentoraz ste sa sekli pani, toto fakt nie je reklama ;)


Tak za tu jarku sa velmi ospravedlnujem, pomylil som si ju s tou pani, co sem obcas napise. Ale emkac, hodnotit penu podla toho, ako vyzera pol hodiny po naneseni je predsa nezmysel. O tri roky bude vyzerat rovnako, ak sa neprekryje fasadou. Aj preto si myslim, ze pasky su podstatne lepsie.

A Ludo ma tusim nejaky zly den.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron