Co okolo vyrivky v exterieri

Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod embe » Str 22. Júl 2015 23:16:06

Riesim dilemu, v prvej polke augusta mi dovezu vyrivku, ktora bude umiestnena na betonovej ploche v exterieri. Neviem ale, co dat na ten beton ako povrch, ci uz drevoplastove dosky, nejaku dlazbu, alebo zamkovku, alebo drevenu podlahu...alebo....neviem.

Co som pocul od vela ludi, drevoplast, nech je akykolvek, tak je nahouby. Aj pri dobrej starostlivosti to po 2 rokoch vyzera zle/hrozne. Zamkovka...podla mna sa nehodi k vyrivke, ktora ma kabinet z dreva (termowood spracovany a uplne vysuseny a chraneny pred poveternostnymi vplyvmi - v prilohe ako to bude vyzerat)

Tiez mi nie je moc po srsti nejaka dlazba, hlavne v zime sa clovek lahko smykne...a bosi v zime ked vybehneme von z vyrivky tak to bude este aj studene. To iste asi aj plati pre betonovu zamkovku.

Mate niekto nejaky tip? Asi skoncim pri drevoplaste alebo dreve, ze ano :) A ak ano, mate niekto nejaky fakt dobry tip na kvalitne dosky? Ta vyrivka vazi naplnena vodou 1460kg a ked k tomu priratam 400kg pri 5tich ludoch...to su skoro 2 tony vahy na 4,557 m2 co znamena 408kg na m2. Tot moja otazka ci taku zataz vydrzia drevoplastove dosky alebo vyrivku radsej iba oblozim?
Prílohy
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod Ludo » Štv 23. Júl 2015 7:47:03

vraj to najlepsie na eu trhu co sa tyka nejakych drevo-plastovych dosiek
skus kontaktovat nech ti povie viac, mne to slo jednym uchom dnu a druhym von, ale vraj ide o to najlepsie co existuje
nech ti povie presne o co ide, z coho to je atd....
je to obchodny riaditel na sk - koncernu co to v europe predava
a pod jacuzzi to urcite davaju, resp. dodavaju pre montaznikov
p.Pivarnik 0905 282 535

S týmto príspevkom autora Ludo súhlasil
embe
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod M0f0 » Štv 23. Júl 2015 11:00:24

urcite oblozit, nepokladat na drevoplast (ani nic podobne), ktory sa samotny uchytava na hranoly. ked uz to ma obklad z dreva, pouzil by som tiez drevo. kvalitny drevoplast stoji tolko co kvalitne (exoticke) drevo. preto som (pri vybere terasy) isiel radsej do tej dlazby :D v zime ta ani to drevo hriat nebude
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod embe » Štv 23. Júl 2015 22:30:34

Ludo, volakde si tu pisal na fore o dreve IPE, pozeral som to a pozdava sami to. Kedze to bude nejakych 6m2 tak cena ma nezabije. Bude to lepsie ako drevoplast?
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod Ludo » Pia 24. Júl 2015 8:03:55

och, ano drevo IPE, zvané aj LAPACHO
s prezývkou "železné drevo"
odolnosť voči ohňu A1- asi ako oceľ

kto bol v Atlantic City - všade, hlavne v kasinach su tam podlahy z ipe

resume:
ipe je podla mna urcite lepsie ako drevo-plast
odhadovana zivotnost pre ipe je min.30 rokov, huby a plesne ho nenapadaju, nehori, voda mu neskodi,hmotnost na cca 1,2t- na kubik
priam sa pyta k virivke...
cena nie je samovrazedna, pokila si pamatam tak v cesku to stalo cca 2500 ck za stvorec-aj ked uz neviem ci s danou....

ale ako som spominal,ja by som predsa brnkol tomu chlapikovi nech ti aspon posle technicke parametre, kedze tie ich dosky nie su zmesi drevo-plasty
ale ciste plne systeticke dosky, teda tiez vodeodolne, uv stabilne atd...
teda moze aj nemusi mat lepsie vlastnosti ako ipe
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod embe » Ned 26. Júl 2015 22:08:08

Dik Ludo! Asi pojdem teda do toho IPE lebo sak to je nejakych smiecnych 6m2 mozno aj menej, horsie bude ked budem rozsirovat tu plochu v buducnosti so trochu planujem alebo skor rozmyslam. Ujovi s IPE som uz volal, mam nafotit a poslat co a ako...
Ale ujovi Pivarnikovi zavolam :) Ved za to nic nedam....

Maros
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod embe » Štv 17. Sep 2015 22:11:02

Tak vyrivka je uz doma, osadena, nakoniec to vyslo tak ze z povodnych cca 12m2 budem potrebovat cca 4-5m2 nejakeho terasoveho materialu, kedze z jednej strany vyrivky k plotu absolutne nema vyznam davat nic, bol tam cca 30cm uzky prechod popri plote kde je nasadena hned vedla taka ta vysoka trava husta, takze tam som to dosypal rulou frakcia 11-22 tak ako je to vsade inde na pozemku kde su kamene. Zozadu vyrivky cca 50cm siroky pas kde su potom tiez tie travy a zahon s nejakymi kvetinami a kanadskym javorom mladym, na tu stranu sa aj odkryva ten madrac co je kryt na vyrivke, cize absolutny nezmysel tam davat cokolvek s hodnotou viac ako 1 EUR/m2 :) Takze tam som tiez plynule zo zahonu dosypal rulu 11-22. No a zboku druheho, ktory uz teda je viac pohladovy je vyvyseny zahon a chodit sa tam nebude stejne kvoli vyrivke ale kvoli zahonu len a zberu zeleniny nejakej, tak tam som pouzil 60x30x6 cm betonovu dlazbu odstupmi cca 6.5cm a medzery vysypal tiez rulou 11-22. Zostava mi vyriesit predok vyrivky siroky cca 2,8m a dlhy 2m.

Rozhodol som sa ze by som skusil agat. Preto by som sa chcel spytat, ci je to blbost, a ak nie, tak tych co dosky z agatu kupovali, kde kupovali niekde na zapadnom SK najlepsie, a akou farbou ho natierali pripadne (konkretna znacka) a akym olejom to treba natierat kazdu sezonu? Nechcem traposit s IPE na tak malom kusku, stejne tam bude ten velky natacaci a naklapaci slnecnik z Ikei a ten ma hooodne velku zakladnu (inak je to super slnecnik, da sa naklapat, je to asi ten co ma Pepa, ale okrem otho ze sa da naklapat tak sa da este okolo svojej osi otacat 360 stupnov takze uplna bomba, cenovo upln eneporovantelne s podobnymi velkostne cca 130 EUR alebo 150 nech nezerem + sme kupili tie plastove vyplne do zakladne do ktorych sa davaju kamene alebo piseok a pod a drzi jak slak na zemi), takze by to bolo asi aj zbytocne. Pri tak malom mnozstve si to aspon otestujem ten agat hlavne ked po nom budem obcas presuvat ten slnecnik, a ak by to bolo nahouby ten agat, tak to za 3-4 roky vyhodim a dam tam to IPE. Chcel by som to okrem toho robit svojpomocne, a bal by som sa 100EURove drevo samozrjeme pokazit..
Vdaka bohu za toto forum!!!
Obrázok užívateľa
embe
 
Príspevky: 575
Obrázky: 11
Registrovaný: Štv 29. Júl 2010 22:51:20
Bydlisko: Nova Dedinka
Dal súhlas: 51 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod Ludo » Pia 18. Sep 2015 7:41:26

nebudem ta odhovarat, ale mam osobnu skusenost
lebo sme zahradu dorabali a jeden taky mostik este trebalo a za exotiku plnu palbu platit sa mi velmo nechcelo
tak som napoly zadara dostal od firmy co dodava kadetade a su dost velki a vraj najlepsia kvalita (zena vybavila, lebo kamosi od kamosov) :dash
avsak
po 3 rokoch letel agat z domu az sa zaprasilo a prisiel ako vsade bangkirai
ten agat: vlnil sa, praskal,cernal, v spojoch cinkovanych sa rozsypali dosky,lak popraskal fuuujjj...

lakoval a farbil som to tak ako vsetko drevo (aj okna su od vyroby tymto lakovane) SIGMA lakmi urcenymi na okna kvoli jednotnej farebnosti a dizajnu, vsade je to o.k. len na agate to zliezlo takze v laku problem nevidim
srackove tie farby asi nie su, za liter farebneho moridla a 5 litrovku krycieho laku som platil asi 150 e a ako vravim drzi vsade okrem agatu
keby zisla ci popraskala len farba - by som rozchodil ale ako som pisal, agatove dosky sa povlnili a rozsypali na spojoch, co sa inde nedeje ani nahodou
a podla mna hlavne preto ze to " inde" nie je agat ale bangkirai
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Co okolo vyrivky v exterieri

Poslaťod tienik » Pia 18. Sep 2015 9:04:05

Tak z agatom to nie je tak jednoduche. Mam dake info od kamarata stolara:
1) Agat je "mastny" neda sa teda lepit hocijakym lepidlom.
2) z bodom 1) suvisi aj cinkovanie, nie je mozne pouzit to "kratke" ako na oknach - kvoli ploche spoja. Proste na spojenie agatu je ina cinkovacia freza.
3) Bod 1) vplyva aj na lakovanie - je nutne pouzit rozpustadlove laky, aj to nie vsetky maju pozadovanu vydrz.

Pisem to co som sa dozvedel, berte to len ako posunutie info - nemam to vyskusane.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat





Späť na Exteriér, bazén, záhrada, terasa

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron