nakupy z ciny

nakupy z ciny

Poslaťod Ludo » Pon 14. Sep 2015 13:24:50

nechcem sa velmo vypytovat
ale moj mlady chce, no taky akokeby segway - teda samobalancny skuter bez riaditok
aj by som objednal z ciny, kde je takych srandiciek plno a lacne /cca 100-200e za ks/

preto sa pytam, kedze tu uz prebehlo zopar tem, kde mnohi pisali o nakupoch z ciny
troska ma zorientujte ak mate chut a cas
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat




Re: nakupy z ciny

Poslaťod tomas g » Pon 14. Sep 2015 14:38:25

Z Ciny ti neporadim, ale jeden moj "obchodny znamy" riesi podobne veci v Cechach. Je do tychto jednostopovych gyroskopickych elektrovozitiek blazon, stale sa na niektorom z nich vozi, aj je to jedna z jeho oblasti podnikania. Netusim, ako maju nastavene ceny, ale mozno to bude akceptovatelne. Toto je kontakt cez LinkedIn: https://goo.gl/XL0azp
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: nakupy z ciny

Poslaťod emkac » Pon 14. Sep 2015 15:06:52

nakup z ciny je na 90% bezpecny, pokial nakupis od firmy, ktora ma dobre hodnotenia zakaznikov, tak je nakup 99% bezpecny

a) cinska vlada dotuje postovne do zahranicia, takze skoro vzdy je postovne na SK 0 USD
b) plat vzdy cez paypal, nijako inak
c) je zbytocne sa pokusat oznacovat balicek ako GIFT, DEMO, SAMPLE a pod... nasi colnici na take daco kaslu a skoro vzdy to skontroluju
d) vynimocne sa da s firmou dohodnut na rozdeleni platby na 2 casti.... obe zaplatis paypalom, pricom na colnicu prides v pripade vyziadanie ukazat iba jednu uhradu, aby si sa akoze vyzul z povinnosti platit clo resp. dph... ale ako pisem, uz to cinania moc robit nechcu... dokonca podla nejakeho zakona (ako ma presviedcali), ci pravidla musia dovnutra bailka dat fakturu na celu sumu (doprava? poistne? netusim..), takze sa priprav na to, ze zaplatis clo a dph
e) ocakavaj dodaciu dobu 1 mesiac cca
f) reklamacia je mozna, ale neverim, ze budes posielat nieco do ciny, ak sa to do roka pokazi... ak vsak posles, je vysoko pravdepodobne, ze ti to vymenia (opat pozeraj hodnotenia nakupujucich a chod len do dobre ohodnotenych firiem)

howgh
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: nakupy z ciny

Poslaťod Bororo » Pon 14. Sep 2015 17:42:46

pozri tu: http://www.inchina.sk/clo-a-dph-1/
ak ich presvedcis, ze vo vnutri bude FA do 150EUR, tak platis len clo.
uprimne - nikdy by som neplatil inak ako paypal a spol, preto napr. nepouzivam aliexpress, co chce cislo karty aj s kontrolnym kodom.
inak kvalita velkej vacsiny tovaru z PRC je taka, ze by nam mali platit poplatky za dovoz odpadu. (dx.com; banggood.com; focalprice.com atd.)
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: nakupy z ciny

Poslaťod bakula » Pon 14. Sep 2015 18:28:41

Bororo píše:pozri tu: http://www.inchina.sk/clo-a-dph-1/
ak ich presvedcis, ze vo vnutri bude FA do 150EUR, tak platis len clo.

DPH sa vymeriava u zásielok nad 22 Euro
Clo sa vymeriava u zásielok nad 150 Euro
Mas to na tom linku co si poslal. Nad 22 Eur platis DPH, nad 150 DPH+clo
bakula
 
Príspevky: 98
Registrovaný: Uto 19. Mar 2013 10:21:05
Bydlisko: SSR
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: nakupy z ciny

Poslaťod Bororo » Pon 14. Sep 2015 19:12:16

jasne, zle som sa vyjadril, pravdu mas, takto je to spravne. ani som neuvazoval o neplateni DPH, ked vravi,ze to stoji 100-200 penazi, tak som odporucal zjednat cenu do 150 penazi, nech neplati clo.
Bororo
 
Príspevky: 607
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 9:48:19
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron