Stavba rodinného domu

Stavba rodinného domu

Poslaťod brusic82 » Uto 23. Jún 2015 23:38:18

Moja švagriná dostala od svokrovcov pozemok v intraviláne obce, nie je síce stavebný, ale zisťoval som u starostu, hovoril, že nebude s tým žiaden problém, takže u nás veľké "fofry" a začína sa uvažovať nad stavbou. :mrgreen: Keďže nikto z rodiny nemurárči, ja by som tiež asi nevyhral žiadnu stavebnú súťaž :D , potrebujem na to stavebnú firmu, ale keďže nemám čas na to, aby som riešil kadejakých robotníkov, čo každý by robil niečo iné, s tým sú len problémy... Keďže sa do stavby nevyznám, potreboval by som radu, ako nájsť serióznu firmu a nepopáliť sa? Predsa len ide o dosť veľa prachov, podľa čoho vyberať? :shock: :o
brusic82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 24. Feb 2015 2:49:15
Bydlisko: Šaca
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod emkac » Str 24. Jún 2015 11:44:29

a) mas vela penazi a vieru v boha - najmi si firmu na kluc, zaplat im a kazdy den sa poriadne modli.... ak budes mat stastie, dostanes na konci kvalitny dom

b) mas vela penazi a vieru v cloveka - najmi si firmu na stavbu a nezavisly stavebny dozor (vypytaj si od roznych ludi kontakty, s kazdym dozorom sa porozpravaj a zisti jeho nazory na detaily (tepelne mosty napr.) a podla jeho vedomosti a za pomoci niekoho skuseneho sa rozhodni)

pri tejto moznosti tvoje vedomosti mozu byt relativne chabe, NIEKTO MUDRY ti vsak musi pomoct vybrat stavebny dozor, a tomu budes musiet potom uz ty doverovat


c) mas stredne penazi - najimaj si na jednotlive stavebne cinnosti rozne partie, dozor si zavolaj len na niektore cinnosti, kde je velke riziko (stavba zakladov, nosne mury, veniec, strop), zvysne veci dozoruj sam

pri tejto moznosti musis ale studovat.... otvor si toto forum zacni si citat VSETKY temy, ktore maju viac ako 3 prispevky a casom sa do toho dostanes
najprv musis tak si tak zacat projektom, takze sup sa preluskat naozaj VSETKY temy posudzovanie-navrhov-domov-f39.html
a potom skor vsetky zvysne temy vo fore

d) mas pomenej penazi - co nezvladnes, najmi si partiu, co zvladnes, sprav sam..... aj lavoruke nemehla su schopne na stavbe kadeco postavit, spravit, upravit (sam som toho dokazom :mrgreen: )
zaklady partia, izolacia svojpomoc, mury svojpomoc, veniec partia, strecha partia, priecky svojpomoc a pod......

okrem studovania (vid bod c)) potrebujes este ziskat prax...... ponukni sa na jeden den zadarmo niekomu na stavbu, ze pomozes so stavanim murov
jemu pomozes, sebe POMOZES este viac, plus pocas diskusii chytis tolko informacii, ze budes vdacny za tuto moznost

mne mury stavala firma, ale mat CAS, tak nemam problem postavit ich sam (s pomocnikmi)
odskusal som si to na zahradnom domceku, takze prax mam a teoreticke vedomosti detto

a takto je to so vsetkym..... dat hydroizolaciu? na prve pocutie pruser (ved to je dolezite, to predsa MUSI robit profik!!!), potom si kuknes profika pri praci, trosku mu pomozes a o chvilku izolujes veselo sam a velakrat aj lepsie..... a pod.

e) mas malo penazi - postav si sam skoro vsetko.... v zasade je to realne, len potrebujes veeeeeeeeeeela casu
samozrejme vela studovania ako v c) a d) a najma vela praxe ako v bode d)
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 5
..., _luky_, matthewcheck, mico, TomasHo
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Poslaťod kriloter » Str 24. Jún 2015 19:06:04

Emkac dobre napisal. Ja som cerstvo dostaval, variant d. Dalsi dom jedine variant c ☺.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod brusic82 » Štv 23. Júl 2015 10:16:26

Ďakujem ti emkac, podmienky prvých dvoch bodov nespĺňam na 100 % , takže to vidím najreálnejšie s kombináciou bodov c a d :D Oslovil som niekoľko priateľov na fb, ktorí čo to už sami porobili a povedali mi presne to, že nie na všetko potrebujem mať stavebný dozor a že veľa vecí viem spraviť aj sám keď pokukám nejaké videjká na nete, nejké fóra a múdre časopisy/knižky a kus sa nad tým zamyslím :-D Iní zas nedajú dopustiť na firmy ... No každý má skúsenosť s niečim iným a asi mali aj rôzne očakávania, preto tak protichodné názory :D
brusic82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 24. Feb 2015 2:49:15
Bydlisko: Šaca
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod ice_age » Štv 23. Júl 2015 10:34:00

Nielen ocakavania, ale aj naroky stavebnikov.
Ja som, na moje nestastie, dost detailista a co som videl realizacie firiem u inych, vzdy z toho kricala rychla robota. Netvrdim, ze tak robia vsetky firmy, netvrdim ze vyssia cena je vzdy ekvivalentom kvalitnej roboty (bohuzial).
Je to velmi subjektivne, kazdy je spokojny s niecim inym a kazdy si vsima nieco ine.
Pre mna je zaver taky, ze radsej si to za moje peniaze dose.iem sam, ako by mi to mal dos.at niekto iny :)
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod matthewcheck » Štv 23. Júl 2015 11:03:41

je to smutne ze si dosiel k takemu zaveru ... este smutnejsie ale je ze som k tomu dosiel aj ja sam ...
a ked si to dose.ies sam tak na tom este zvycajne aj kus usetris :)
po kazdom koho som mal na dome musim aj tak riesit nejake opravy a nahradne riesenia ...
myslim ze to nie je normalne, problem je vsak ten ze sa musi zmenit mentalita nasich panov "majstrov" ... ked clovek ma pomaly problem sa k niecomu vyjadrit, lebo uz na neho pozeraju ako na toho co len vymysla hluposti ... niekedy sa musim az trapne citit ked tym ludom mam hovorit aby dlazbu a obklady sli rezat vonku na terasu (3 kroky navyse) a neprasili mi vo vnutri na vsetko naradie co tam mam odlozene ... a aby po sebe upratali, to by som asi tiez chcel vela ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod theb » Štv 23. Júl 2015 13:38:08

Chalani suhlasim s vami. Tiez nebolo viac demotivujucej prace, ako opravovat po majstroch. Zaplatis si za to a este si to musis nakoniec aj sam spravit.

Samozrejme cest vynimkam, ale ako tak spatne na to pozeram, tak toho bolo dost malo. I ked zase na druhej strane, aj s opravami po majstroch to bolo za menej casu (ale viac penazi), ako ked si to clovek sam robil.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod ice_age » Štv 23. Júl 2015 15:50:59

To je vecna dilemma - vlastny cas vs. vlastne peniaze (alt. peniaze z hypo / pozicky).
Ale ja momentalne uz z principu odmietam platit za odflaknutu robotu, jednoducho ma to po doterajsich skusenostiach uz prestalo bavit.
Su roboty, ktore kvoli objemu sam clovek nema sancu spravit, su roboty, kde sa to da, ale trva to dlhsie. Je to na kazdeho dobrom zvazeni.
Ja som nastastie zatial nebol v stave, ze by som si po skonceni nejakej prace na dome povedal, ze radsej som to mal dat spravit robosovi / firme za peniaze.

Teraz ma caka okolie domu, terenne upravy, zavlahy. Zatial stojim pred dilemou spomenutou v uvode :)
ice_age
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Uto 03. Máj 2011 10:14:23
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod deko » Štv 23. Júl 2015 20:40:16

matthewcheck píše:je to smutne ze si dosiel k takemu zaveru ... este smutnejsie ale je ze som k tomu dosiel aj ja sam ...

a najsmutnejsie je, ze takto to nefunguje iba v stavebnictve, ale v mnohych inych odvetviach :kill :kill :kill obcas zacinam mat pocit, ze som prilis narocny, ak od firmy chcem kvalitne sluzby :dash :dash :dash
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod Ludo » Štv 23. Júl 2015 22:12:34

ja som ešte náročnejší
za svoje prachy
chcem kvalitné služby nielen od firiem
ale aj od štátu....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod ropak » Uto 28. Júl 2015 8:53:51

Ahoj. Dom staviaš len raz a preto si to treba všetko dobre premyslieť a nie všetko BUCH BUCH. Dobre ti tu rozpísali zopár rád, ale najlepšie je opýtať sa niekoho konkrétneho, kto je na tom podobne ako ty. Jasné že v dnesnej dobe nemoze nikto velmi vyskakovať a čoo-to si spravíte aj sami. My tu máme skvelu partiu chlapcov, ktorí robia obklady, dlažby, fasády a pod. ale takmer vždy sú vyťažení. Lebo ich robota hovorí za všetko a ludia ich jednoducho chcu a o tom to je. cim viac spokjnych ludi, tym lepsia firma. My sme oslovili tiež nejakých majstrov, a vybrali sme si nakoniec Hedostav. Majú aj stránku a realizácie na nete, a okrem toho robili aj susedovi a on mi ich odporučil. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nerobili všetko ale to nevadí, dohodol som s nimi len konkretne veci, na ktore som si ja sam netrufol a som maximalne spokojny.


emkac: podla vsetkeho to reklama nie je, ale predsa len, komercny odkaz som ochotny akceptovat az u "starsich" pouzivatelov..... ved sa pripadne skontaktujte cez sukromnu spravu, ak chcete danu firmu od ropaka vediet
ropak
 
Príspevky: 27
Registrovaný: Štv 26. Sep 2013 21:18:12
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod brusic82 » Ned 06. Sep 2015 21:36:12

Chápem emkáč, oslovil som zopár firiem, aj tú, ktorú mi odporúčil ropak a nakoniec mi urobili najlepšiu cenovú ponuku... Vyzerá to sľubne, papiere sa už vybavujú, keď všetko dobre dopadne, v polke septembra sa môže začať... :D
brusic82
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Uto 24. Feb 2015 2:49:15
Bydlisko: Šaca
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Stavba rodinného domu

Poslaťod Ludo » Pon 07. Sep 2015 9:04:23

polka septembra je už o týžden
dúfam, že dáš vedieť ako to celé pokračuje
a v oktobri už sem dáš aj fotečky fasády a kuchynskej linky
či???
len odkaz, že firma čo ti poradili je pekná, múdtra, lacná?
nie, neni som paranoik.....
Ludo
 
Príspevky: 1781
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:33:55
Dal súhlas: 153 krat
Dostal súhlas: 216 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron