Ako izolovat schody na povalu?

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ... » Pia 25. Júl 2014 7:25:30

kriloter píše:Zdravim, zneuzijem tuto temu :-)
Predavaju alebo daju sa modifikovat stahovacie schody na vzduchotesne? :-)
Nemate niekto fotky ako sa to vlastne montuje? Cumim na vaznimky meter od seba a ani sajn nemam, ako by som to tam vlastne namontoval ... chystam sa zateplovat strop a ani neviem, ci tie schody treba namontovat pred tym alebo len vynechat nejaky otvor?
pomoc :-)


stahovacie schody nemame, mame rebrik schovany v satniku a vo vyleze je namontovane normalne do vonka otvarave plastove okno, len s plnou vyplnou... z hladiska vzducho a tepelnoizolacnych vlastnosti je to asi najlepsie co sa da na ten vylez vymysliet... (pripadne ak je dost priestoru da sa spravit tie stahovacie schody a okno nad to, tym sa ziska zaroven dalsia tepelnoizolacna komora....)

S týmto príspevkom autora ... súhlasil
ninaclaudius
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat




Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ninaclaudius » Pia 25. Júl 2014 9:30:59

ahoj, nemohol by si poslat fotky toho okna? dakujem :-)
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ... » Pia 25. Júl 2014 11:13:40

ninaclaudius píše:ahoj, nemohol by si poslat fotky toho okna? dakujem :-)


nasiel som medzi fotkami jedine toto:
Obrázok
ak chces vidiet nieco viac tak musim nafotit alebo ak budes mat cestu niekde pobliz tak sa zastav a ukazem...

S týmto príspevkom autora ... súhlasil
ninaclaudius
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod kriloter » Pia 25. Júl 2014 11:59:57

to je haluz, toto by ma nenapadlo :-D
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ... » Pia 25. Júl 2014 12:34:16

my sme sa k takemuto rieseniu dostali pri roznych diskusiach s ludmi okolo pasivnych domov a potom ked boli dni otvorenych dveri v takychto domoch sme to v jednom mali moznost vidiet aj na vlastne oci :-)
akurat bol problem s tym ze do profilu ktory sme povodne chceli neexistovalo kovanie na otvaranie do vonka pri danom rozmere ramu ...

S týmto príspevkom autora ... súhlasil
ninaclaudius
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ninaclaudius » Pia 25. Júl 2014 14:55:36

tak to je super, toto povazujem za dokonale riesenie :-)
by som sa aj zastavila, ale neviem, kam (tak do SS dik)
ahoj
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod pepa » Pia 25. Júl 2014 16:07:42

Zbytocne predrazene riesenie. Moje 10cm hrube platne EPS na posuvanie budu mat lepsie izolacne vlastnosti a stoja zlomok ceny.
dvojpodlazny 140m2 Ytong lambda+15cm eps, strop 32cm, podlaha 15cm+anhydrit, 3skla, juzne slovensko

S týmto príspevkom autora pepa súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
pepa
 
Príspevky: 1454
Registrovaný: Pon 27. Jún 2011 22:32:05
Bydlisko: takmer BA
Dal súhlas: 64 krat
Dostal súhlas: 103 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ... » Pia 25. Júl 2014 17:07:36

pepa píše:Zbytocne predrazene riesenie. Moje 10cm hrube platne EPS na posuvanie budu mat lepsie izolacne vlastnosti a stoja zlomok ceny.


kym bolo to okno na mieste tak som tam mal podobne hodene platne xps (xps ma vyssiu hustotu a este k tomu boli aj hrubsie a teda o dost tazsie) a budes sa asi divit ale vzduch ich aj tak dokazal podvihnut a posunut (podotykam ze toto "okno" tam slo o hodne neskor ako boli montovane "normalne" okna, takze to nebolo tym zeby bol dom nejak prefukovany; ja som to potom riesil tak ze na kazdej platni XPS boli polozene este zo dve betonove skridle :-D)
a to nehovorim o tom ze tam asi nedokazes dosiahnut dobre vzduchoizolacne vlastnosti; v kazdom pripade je to ale urcite lacnejsie riesenie
na druhej strane to "okno" stalo aj s montazou necelych 200e, za kopu inych blbosti sa na stavbe zaplatilo viacej a zrovna tejto investicie mi urcite nie je luto...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ninaclaudius » Pia 25. Júl 2014 20:15:57

prosim ta mozes este napisat cca rozmery a kde mas zaizolovany strop? na urovni toho okna horizontalne polozenu izolaciu? ci v sikminach? (teda ak mas sikmu strechu) medzi krokvy atd.? dik ahoj
ninaclaudius
 
Príspevky: 123
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 13:32:27
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 5 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod ... » Pia 25. Júl 2014 23:23:57

ninaclaudius píše:prosim ta mozes este napisat cca rozmery a kde mas zaizolovany strop? na urovni toho okna horizontalne polozenu izolaciu? ci v sikminach? (teda ak mas sikmu strechu) medzi krokvy atd.? dik ahoj

vylez do stropu mam 120x80 cm; tepelna izolacia je z hornej strany vrchneho stropu (teda tam kde aj to "okno"); pokial by som riesil izolaciu na sikminach, tak by rovnako tak bolo nutne riesit tam aj rozumne izolovany prielez (ak by tam ovsem bol; u mna vsak pohodlny pristup k antenam je nutnostou :-)) a samotne padacie dvere by v takom pripade nebolo nutne izolovat (kedze by oddelovali 2 priblizne rovnako teple priestory)
v kazdom pripade celkova plocha sikmin je vacsia ako toho stropu, takze jednak by to bola vacsia spotreba izolacneho materialu a este k tomu pri rovnakej hrubke aj tak vacsia strata tepla (kedze vacsia teplovymenna plocha)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Ako izolovat schody na povalu?

Poslaťod Juraj K. » Štv 27. Aug 2015 7:22:43

Pozdravujem
Aký rozmer a typ sklápacích schodov do neobytného podkrovia ste použili?
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron