Druha stavba - emkac

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod MartinH » Pon 05. Máj 2014 15:49:40

emkac píše:som si vedomy toho, ze pultova ci uplne rovna strecha by boli lacnejsie a lahsie varianty


Ja mam sikmu strechu, ako som chcel. Vyzera dobre a hodi sa k domu a do nasej stvrte.

ALE keby som staval druhy krat, mozno by som chcel rovnu a bez problemov pochodznu. Nevyzera dobre, no je prakticka. Nemal by som problem vlastnymi silami sa tam pozriet, keby bolo treba alebo len tak skontrolovat, ci je vsetko OK. Vid: kto-skontroluje-strechu-pred-zimou-t7523.html A to nemam solar alebo svetlovody.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat




Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod joko » Pon 05. Máj 2014 18:54:05

Samozrejme budúca jeseň a zima nebudú také ako bola posledná, ale kolega vlani na jeseň začal 29. septembra s výkopom, prvý týždeň prvá deka, o 7 dní druha deka ( musel mať dvojitú deku kvôli nestabilnému podložiu) o dva týždne múry, o týždeň veniec, dva týždne krov, okolie, kritiny, končil 21. decembra s betonovaním príjazdovej cesty do prístrešku na autá pod zámkovú dlažbu, a v januáry si nechal namontovať okná. Až vtedy ostal stáť pre prázdnu kasu. Základom bol fantastický "stavbyvedúci - menežér - organizátor" koho platil (z Jahodnej DS), a jeho každodenná účasť na stavbe. Všetko operatívne riešili, dozeral na kvalitu, a pozýval robotníkov po jednotlivých etapách na jedno pivo. Obetoval tri mesiace svojho života, ale za to dostal kvalitnú a lacnú hrubú stavbu.
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod bladerunner » Pon 05. Máj 2014 19:06:54

joko píše:......... vtedy ostal stáť pre prázdnu kasu. .........
.......................... za to dostal kvalitnú a lacnú hrubú stavbu.......

nehovorím, že jedno vylučuje druhé, ale ........ čo ďalej???
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod ... » Pon 05. Máj 2014 19:33:19

joko píše:Samozrejme budúca jeseň a zima nebudú také ako bola posledná, ale kolega vlani na jeseň začal 29. septembra s výkopom, prvý týždeň prvá deka, o 7 dní druha deka ( musel mať dvojitú deku kvôli nestabilnému podložiu) o dva týždne múry, o týždeň veniec, dva týždne krov, okolie, kritiny, končil 21. decembra s betonovaním príjazdovej cesty do prístrešku na autá pod zámkovú dlažbu, a v januáry si nechal namontovať okná. Až vtedy ostal stáť pre prázdnu kasu. Základom bol fantastický "stavbyvedúci - menežér - organizátor" koho platil (z Jahodnej DS), a jeho každodenná účasť na stavbe. Všetko operatívne riešili, dozeral na kvalitu, a pozýval robotníkov po jednotlivých etapách na jedno pivo. Obetoval tri mesiace svojho života, ale za to dostal kvalitnú a lacnú hrubú stavbu.


my sme hrubu stavbu dali este v sibenicnejsom termine - prvy vykop sme robili 4.11. (2011), posledny strop liali (tiez) 21.12. (2011), betonovali sme 4 platne (dom ma jedno podzemne a 2 nadzemne podlazia, a aj druhe nadzemne podlazie ma betonovy strop a nad tym neobytne podkrovie)
ale tiez to bolo so zaklinanim pocasia aby sa dalo robit; v kombinacii s nie lahkym terenom (stupania 12 - 15 % v niekedy rozblatenom (a inokedy aj zasnezenom) terene) ale tiez sme mali na to super cloveka co to cele organizoval :-D
a tiez sme potom chvilu stali, jednak aby stavba prezimovala a tiez aj pre to lebo bolo treba pockat na dalsie peniaze...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod tomaskoj » Pon 05. Máj 2014 21:02:24

Pomerne dlho som tu na fore nebol. Ako tvrdím všetkým svojím kamarátom a staviteľom-čo nevieš-nerieš najdeš na tomto fore. veľa som sa tu dozvedel. Veľa ľudí mi poradilo. A teraz čítam že staviaš druhý dom? užasné. Ja dnes môžem povedať že ten moj je konečne nakomplet aj s vonkajšom , vysadbou..... Už len leharo a kosím travu. Takže držím palce. JA by som už na druhý nemal nervy.
tomaskoj
 
Príspevky: 110
Registrovaný: Pia 05. Dec 2008 9:12:43
Bydlisko: Nitra
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 3 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod emkac » Pia 05. Sep 2014 16:17:30

emkac píše:Takze dalsi prispevok do tejto filozofickej temy... prave som surovo skaredo a hnusne odkopiroval navrh domu jedneho clena tohoto fora a sem som si dovolil dat moju chabu kresbu - projekt-domu-emkac-ii-t7818.html

Moja predstava ja do dvoch tyzdnov to mat presne na papieri a potom to dat projektantovi.

Tomu netusim, kolko to bude trvat, ale do leta chcem mat vsetko vybavene, cez leto doska, na jesen steny.
Moj sen je do konca roka dat aj strechu, ale to neviem, ci cas a peniaze dovolia.
Ak sa to podari, tak je sanca, ze o rok sa stahujem do nedokonceneho a neupraveneho domu....
Ale bojim sa, ze je to utopia.....
Cas ukaze....



samozrejme, ze je vsetko utopia, ako inak :)

vsetko vybavene bolo cca do konca augusta, som hrdym majitelom SP
dnes na pozemku vytycili stavbu, budu tyzden prvy vykop

aktualny plan:
do konca septembra doska
do konca oktobra obvodove mury
do polky decembra strecha

casovo to realne tusim je, ale kedze vytrvalo odmietam spocitat potencionalne naklady a moju hotovost a buduce prijmy, vobec netusim, ci sa niekde nezaseknem
takze idem stavat, kym nedojdu peniaze a potom to zacnem riesit :D
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Poslaťod kriloter » Sob 06. Sep 2014 11:21:28

Realne to je, presne tak isto som to mal pred rokom, zelezo sme viazali sami, aj xps pod dosku ukladali, co chvilu trvalo a stihlo sa to, este aj s vyrovnávajúcim betonom pod xps

Sent from my HTC Desire X using Tapatalk
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod emkac » Sob 20. Dec 2014 20:45:33

16.9. - prvy vykop
18.9. - betonaz zakladov
23.9. - betonaz dosky
4.11. - osadenie rohov
8.-9.11. - murovanie ytong
2.-5.12. - veniec
15.-16.12. - pokladka krovu
16.-18.12 - skridla

takze najoptimistickejsi variant vysiel, dostal som to pod strechu
snad vyjde aj to stahovanie v lete ;)
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?

S týmto príspevkom autora emkac súhlasili - 4
joko, kriloter, sigma, tomas g
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod kriloter » Uto 23. Dec 2014 10:16:20

stahovanie v lete je dost optimisticky plan, som zvedavy, drzim palce :-)
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod ... » Uto 23. Dec 2014 13:56:49

kriloter píše:stahovanie v lete je dost optimisticky plan, som zvedavy, drzim palce :-)


preco ? pokial nebude stat na nedostatku zdrojov (penazi) tak nevidim v tom najmensi problem aby to za 6 mesiacov dal do obyvatelneho stavu...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod emkac » Ned 16. Aug 2015 11:46:29

Stahovanie v lete sa ukazalo ako realne...... tento tyzden mam v dome naraz
- sadrokartonistov - uz len dokoncuju nejake specialitky
- maliarov (zacinaju, vraj to stihnu do konca tyzdna)
- kachlickara - uz zacal so sprchacom a geberitom, vraj do konca tyzdna skoro vsetko postiha

buduci tyzden mam na
- rekuperaciu
- elektriku (zasuvky vypinace, cast rozvodnej skrinky)
- zahadzanie vonkajsej kanalizacie, sfinalizovanie hlavneho privodneho kabla

31.8. dojdu parketari a ja sa v ten den prestahujem :)))


co nebude:
- datove rozvody (okrem jedneho, nech mam aspon wifi)
- vonkajsie zateplenie
- postel, (sak spat mozem aj na madraci) - bude koncom septembra, ak sa nestane zazrak a nejaku si nevyberiem skor
- vstavane skrine, gauc - budu v strede septembra
- kuchyna (7.9. bude)
- umyvadlo v kupelni :( (ked som blbec a objednavam nieco speci.....) - bude v polke septembra
- sprchac - hlavne ze je vana :)

- a samozrejme okolie bude v znacne rozbitom stave

Zatial nemam nakupene ani spotrebice, ale to do mesiaca snad stihnem......
Detto dovtedy snad stihnem stieky na okna, vnutorne zaluzie, zasobnik, nabytok do detskych izieb a to je asi tak vsetko. :)



Suma sumarum, povodne plany sa ukazali ako realisticke.... nemat pred dvoma mesiacmi vypadok (vtedy, ked sa riesili omietky a HI a poter) a mat vtedy o kustik lepsie nachystane partie, tak je to podstatne lepsie.
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod jezo » Pon 17. Aug 2015 7:18:33

Rychlost je to pekna, ale stoji to za mozne (takmer iste) problemy s vlhkostou? Alebo rekuperacia vsetko vyriesi?
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod fabka2004 » Pon 17. Aug 2015 10:15:34

jezo píše:Rychlost je to pekna, ale stoji to za mozne (takmer iste) problemy s vlhkostou? Alebo rekuperacia vsetko vyriesi?

dovolim si reagovat ... ziadne, takmer iste ziadne problemy s vlhkostou nebudu ... poter je vysuseny uz nielkolko tyzdnov proipraveny - rozumenj vhodny na pokladku finalnej naslepnej vsrstvy, omietky su vysusene tiez pocas susenia poteryu a extremnych horucav bol strop otvoreny, murivo z vonku za mesiac extremnych horucav je presusene, takze ziadna extra vlhkost tam nie je ... mne nie je znamy ziadny dovod preco by tato konkretna stavba mala mat predpoklady na problemy s vlhkostou
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod jezo » Pon 17. Aug 2015 10:59:22

OK, ako povies. Ale ja som staval tiez z ytongu a podla mojich skusenosti za jeden rok z neho vlhkost nezmizne.
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Druha stavba - emkac

Poslaťod emkac » Pon 17. Aug 2015 20:58:16

omietky dokoncili 26.5., co su tri mesiace
poter dokoncili 25.6., co su dva mesiace

10.7. sa poter zacal ohrievat, kazdy den plus tri stupne z 25 na 40, nasledne zo 40 na 25, cca 2 tyzdne to trvalo

odvtedy boli povacsine horucavy a mal som plne otvoreny strop, ziaden SDK, ziadna vata

4.8. zacali davat vatu a parozarbanu, cize sa stavba kvazi uzavrela..... denne pocas horucav tam chodili ludia a vetrali... az vcera sa skazilo pocasie, cize vysusovanie domu sa zastavilo


vyssie uvedene potvrdzuje fabkove slova, ze by uz vlhkost v dome byt nemala.... ale na druhej strane kazde rano, ked tam clovek dojde, je tam hnusne dusno
tajne som dufal, ze buduci tyzden daju rekuperacku a budem aktivne vetrat aspon par dni, ale maju dovolenku, cize rekuperacku namontuju az v den stahovania :D
tak sa skusim spolahnut dovtedy na otvorene okna
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




PredchádzajúciĎalší

Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia