daždová kanalizácia - vecné bremeno

daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod NED » Štv 05. Sep 2013 11:32:23

na cestu, ktorá vedie popred náš pozemok steká zle odvedená voda z pozemkov nad nami. mesto ale "nemá" peniaze, tak ako riešenie chce dať bokom cesty žliabky a cez náš pozemok dať 300mm plastovú rúru. k tomu chcú vecné bremeno. náš pozemok je rovinka cca 3000m2 pri potoku, južná orientácia. všetci susedia, ktorí nemajú nič z naším pozemkom súhlasili, aby sa daždová kanalizácia takto urobila.
Náš návrh: mesto má cestu, v ktorej sa aj tak bude robiť splašková kanalizácia a nech urobia normálne vpusty atd...
susedia sú na nás nahnevaní, že to nechceme pustiť, ale neviem ako im mám vysvetliť, že vecným bremenom klesne cena pozemku? Alebo sa mýlim? Mesto teda ušetrí a ja prerobím. Uvažujem správne? Celá vec stojí akože na nás a tak sa zatiaľ nič nedeje - cez zimu je z cesty klzisko.
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod ... » Štv 05. Sep 2013 12:07:43

vo vseobecnosti je tvoj nazor spravny, pozemok s vecnym bremenom sa predava tazsie ako bez neho....
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod tienik » Štv 05. Sep 2013 12:36:42

NED píše:na cestu, ktorá vedie popred náš pozemok steká zle odvedená voda z pozemkov nad nami. mesto ale "nemá" peniaze, tak ako riešenie chce dať bokom cesty žliabky a cez náš pozemok dať 300mm plastovú rúru. k tomu chcú vecné bremeno. náš pozemok je rovinka cca 3000m2 pri potoku, južná orientácia. všetci susedia, ktorí nemajú nič z naším pozemkom súhlasili, aby sa daždová kanalizácia takto urobila.
Náš návrh: mesto má cestu, v ktorej sa aj tak bude robiť splašková kanalizácia a nech urobia normálne vpusty atd...
susedia sú na nás nahnevaní, že to nechceme pustiť, ale neviem ako im mám vysvetliť, že vecným bremenom klesne cena pozemku? Alebo sa mýlim? Mesto teda ušetrí a ja prerobím. Uvažujem správne? Celá vec stojí akože na nás a tak sa zatiaľ nič nedeje - cez zimu je z cesty klzisko.



neviete sa dohodnut na odpredaji napriklad?
A este cosi, za vecne bremeno sa plati - ako ta kompenzacia znehodnotenia, takze informuj sa na sumu.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod NED » Štv 05. Sep 2013 14:30:32

práveže informoval. nikto neuvažuje s nejakým odškodným, maximálne nebudem platiť daň za daný pozemok.
informoval som sa v banke, ako veľmi znižuje vecné bremeno ceny nehnuteľností - pri pozemku som odhadoval
30%, v skutočnosti je to ale viac. Nejde mi do hlavy,že ked nemám peniaze a mestu nezaplatím dane, tak na
mna pošlú exekútora, keď ale nemajú peniaze oni, tak to musíme strpieť ja....
A najhoršie na tom je, že mesto nastolilo vyčkávaciu taktiku aby "sa pohli ľady".
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod deko » Štv 05. Sep 2013 14:36:54

od nas chcel buduci sused, aby sme povolili zakopanie elektrickeho kabla za nas plot na nas pozemok. nechcel ani tarchu. kym neprisiel s dostatocne lakavou ponukou, jednoducho som to odmietal. proste nieco za nieco. bodka.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod ziletka » Štv 05. Sep 2013 14:39:04

na tvojom mieste by som siel za susedmi a rozumne im vysvetlil v akej situacii si, aby pochopili ze keby boli oni v takej istej situacii, tiez by uvazovali rovnako. 30% z ceny nie je par supov ktore mozes ozeliet. Jedna sa o pas po kraji pozemku? skus sa s mestom dohodnut na odpredaji toho pasu. Alebo ako posledne riesenie, oddel si ten pas na katastri, daruj ho niekomu (bratovi, zene...) a tym padom bude to bremeno len tam a nedotkne sa zvysku tvojho pozemku. Ale aj tak by si mal vsetky naklady spojene s tym pozadovat od mesta.
Dolezite je aby susedia pochopili tvoju situaciu, lebo to vyrazne ovplyvni vase susedske vztahy (ako pises, uz su nahnevany).
Všetky peniaze nezarobíš, niektoré budeš musieť aj ukradnúť.

S týmto príspevkom autora ziletka súhlasil
Majo 2
Obrázok užívateľa
ziletka
 
Príspevky: 1167
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 21:54:45
Bydlisko: Martin
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 72 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod Majo 2 » Štv 05. Sep 2013 14:45:30

Dazdova voda sa nemoze legalne zviest do splaskovej kanalizacie.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod NED » Pia 06. Sep 2013 8:50:01

áno jedná sa o pás popred pozemok, ale..... potom v 1/3 môjho pozemku cez zámkovú dlažbu atd... atd.
pre mna by to znamenalo rozoberať dlažbu, celkovo máme konečne pekné bývanie....
písal som na mesto, že kedy chcú vyčistiť cestu od zimného posypu, že je už september.....
ináč cesta, ktorá vedie na hllavnú cestu je dlhá cca 500m a voda tečie no nej na min. 4miestach...
aj tak vám ďakujem za podporu a zato, že verím že niekto rozmýšľa aj hlavou....
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod tienik » Pia 06. Sep 2013 9:24:42

No, ak este z toho vznika aj naklad pre teba, fakt niet co riesit.
Ty nie si povinny riesit problemy mesta - odflaknutu cestu vratane odvedenia dazdovych vod.
Nejedna sa o nic zivotne dolezite - preto sa ani nemozu opret o zakony, typu energeticky a tak.
Takze jedine riesenie je podla mna, z riesenim suhlasit - ak niet inej moznosti, ale jednym dychom zaroven pozadovat ponuku na financne vyrovnanie. Ako samozrejmost beriem to, ze vsetky prace a upravu Tvojho pozemku vratane dlazby kompletne zabezpeci aj zaplati mesto. Tieto skutocnosti by som si samozrejme najskor podchytil zmluvne - ak by suma odskodneho vyhovovala.

A nahnevanych susedov sa kludne opytaj ci si mozes napriklad cez ich obyvacku natiahnut kanalizaciu a povedat "dakujem pekne" - je to v principe to iste.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
sigma
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod sigma » Pia 06. Sep 2013 14:25:28

http://ziar.sme.sk/c/6706636/byvaly-pol ... zemok.html
Mas pozemok 3000m2 a rura musi ist akurat cez chodnik? Nech si tam daju precerpavaciu stanicu a ruru dookola popod cestu.
Obrázok užívateľa
sigma
 
Príspevky: 1877
Obrázky: 10
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 9:23:12
Bydlisko: NR
Dal súhlas: 336 krat
Dostal súhlas: 108 krat

Re: daždová kanalizácia - vecné bremeno

Poslaťod NED » Str 12. Aug 2015 12:03:10

Zdravím
takže problém nie je ani po ďalších 2 rokoch vyriešený. Urobil som mestu rozpočet na dažďovú kanalizáciu. Cena do 7000tis euro bez dph.
No a pán z mesta dal protinávrh, že nejde urobiť daždovú kanalizáciu, pretože odstup plynu a kanalizácie je min. 2metre od hrany potrubia, čo
sa mi nezdá. sevak plánuje zriadiť splaškovú kanalizáciu a má to odsúhlasené cik cak cez komunikáciu a nič iné sa tam nevojde.
Kedže nemám čas neustále chodiť na rokovania, ktoré aj tak nikde nevedú, na vlastné náklady chcem urobiť dané žliabky s tým, že poza ne
dám ešte cestný obrubník (nikto nikdy nebude čistiť žliabky a tie sa časom zanesú - sklon na 30metroch je max 1%).
Obec chce dať potrubie cez náš pozemok, s čím zásadne nesúhlasím. Bol som na inom mieste, kde mladý pár súhlasil s umiestnením potrubia
na pozemku. Nádhera. Poklopy 0,5m nad zemou, po prácach si museli celý pozemok opravovať sami (hrabličkovať, dosypávať usadnutú zeminu).
a to nevravím, že všetci susedia si do tej daždovej pustili odpady zo žúmp.
Nie dakujem.
Je skutočne min. odstup potrubí daždova/splašková kanalizácia DN300 a plynovod (miestny rozvod) tie uvádzané 2metre?
dakujem za odpoved
NED
 
Príspevky: 63
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 12:33:09
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron