Poskodeny privodny kabel?

Poskodeny privodny kabel?

Poslaťod emkac » Pon 10. Aug 2015 12:51:25

Ujo bagrista mi kolesom presiel po kabli, nejako ho zachytil. :(

Vyzera to takto.... cierna izolacia sa porusila, to biele pod tym nie.....

Je to pruser? Na jednej strane vsetko vyzera OK, na druhej strane je to hlavny privodny kabel do domu a bol zlomeny do cca 90 stupnoveho uhla.

Asi treba brat do uvahy aj fakt, ze oprava znaci vyrezanie daneho miesta a spravit spoj, ktory bude trvalo v zemi.... vymenit kabel sa neda.
Prílohy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat




Re: Poskodeny privodny kabel?

Poslaťod bladerunner » Pon 10. Aug 2015 13:28:46

OK to rozhodne nevyzerá.
Asi blbá otázka, ktorú nechceš počuť, ale PREČO ten kábel nie je v zemi, keď je to už definitívny, ktorý tam má zostať? Čo si robil nejakú prekládku kábla?
Podľa mňa, budeš musieť opatrne dať dole izoláciu a skontrolovať jednotlivé vodiče a potom sa rozhodnúť, čo ďalej.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Poskodeny privodny kabel?

Poslaťod tomas g » Pon 10. Aug 2015 19:37:02

Mne tiez ujo bagrista roztrhol privodny kabel, ktory je trvale v zemi. Elektrikari neboli nadseni, ale opravili to svorkami (neviem akymi) a nakoniec dali "japonku" - take zmrstovacie puzdro, ktore je odolne, codotesne a neviemcoeste. Original je vraj dost drahe, ale mali ho "zvysne" zo stavby, kde robili (robili nejake shoppiny a business centra). Po cca 6 rokoch prevadzky sa zatial vsetko zda byt ok.
tomas g
 
Príspevky: 1040
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 17:33:12
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 144 krat

Re: Poskodeny privodny kabel?

Poslaťod emkac » Pon 10. Aug 2015 23:08:33

mno, asi ho ujo bagrista mal ohnut
lebo tym, ze ho ohol, som ho dokladne preskumal.... a zistil som niekolko poruseni na inych miestach, kedy to vyzeralo, ako keby ten kabel bol parkrat narezany

povacsine ziaden problem, ledva preslo cez ciernu izolaciu, niekde preslo aj cez zlztozelenu izolaciu, ale na dvoch miestach boli posahane aj cierna a seda izolacia a vnutro bolo vlhke, cize poskodenie nastalo pred provizornym vlozenim do zeme..... sice to fungovalo, ale podla vsetkeho to bola casovana bomba

tuto je vidiet, ze to ohnutie v zasade samotne droty neposkodilo.... teda ak neratam moje zaskrabnutie rezakom do zltozelenj izloacie, ked som to cistil :netusim


tu je vidiet to najhorsie poskodenie..... vnutri to bolo vlhke a zahlinene, nechapem, co sa mohlo stat.....




s najvacsou pravdepodobnostou sa poslednych par metrov sekne a da sa novych.... kedze vsetky poskodenia kabla su v rozpati cca 3m



a este poznamka.... kabel som mal docasne ulozeny v ryhe, zasypany cca 10cm hliny..... bol zapojeny do skrine, aby vnturi bola ciastocne elektrika, nech mozem susit podlahu
kabel som dnes vyberal, lebo mi kopali jamu na zumpu plus sa hladala kanalizacia, cize to ulozenie elektrokabla bolo len docasne... finalne ulozenie bude az po polozeni zumpy
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: Poskodeny privodny kabel?

Poslaťod bladerunner » Uto 11. Aug 2015 12:36:41

Takže "všetko zlé je na niečo dobré" :-)
Poriadne to oprav a zapamätaj si kde bude spoj, aby si pri prípadných problémoch vedel, kde hľadať. aj keď pri dobrej robote by problémy nemali byť.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat





Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť