Spustenie narážanej studne

Re: Spustenie narážanej studne

Poslaťod vlado.sk » Štv 06. Aug 2015 22:54:01

user - moze, a hlavne ak mas spatnu klapku s plastovym srdcom nie kovovym...evidentne tam ale bude neaky problem, 1.5m zase nie je vzialenost ktoru by pri nasavani nemalo prekonat hociake samonasavacie cerpadlo ked ho zavodnis...
Inak ako citam tvoje plany, isiel si na to zo zleho konca...ak chces mat pripojene zavlahy + rozmyslas aj nad pripojenim domu do buducna mal si radsej rovno investovat do silnejsieho cerpadla+frekvencny menic. Ak by si pripojit dom nechcel a cerpadlo by malo sluzit hlavne na zavlahy tak by som zase urcite volil alternativu cerpadlo + presscontrol, na zavlahy nepotrebujes velku nadobu.
vlado.sk
 
Príspevky: 58
Registrovaný: Štv 06. Jún 2013 21:20:59
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 3 krat




Re: Spustenie narážanej studne

Poslaťod joko » Štv 06. Aug 2015 22:57:12

Ano aj nová klapka môže prepúšťať(zriedkavo), ale skôr predpokladám netesnosť v spojoch ,( filtri), ako klapku - napadá ma to hlavne kôli horšiemu nasávaniu vody t.j. vzduchu v systéme. Ak sa do systému nedostane vzduch, tak voda neklasne, aj keby klapka nedržala. Voda nemá takú váhu aby vytvorila vákum.
Ale hlavne: kde presne máš klapku? za T-kusom, pred filtrom, za filtrom ,pred čerpadlom , za čerpadlom?
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Spustenie narážanej studne

Poslaťod user » Pia 07. Aug 2015 5:44:45

Klapku mam ako je na obr. za filtrom pred cerpadlom. Klapka je z kovu.
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Spustenie narážanej studne

Poslaťod user » Pia 14. Aug 2015 8:10:49

Ktuálne čerpadlo neudrží vodný stĺpec viac ako 2 hodiny. Po opätovnom zavodnení čerpadlo bezproblémovo vodu nasáva.
Napadá ma jedine výmena spätnej klapky. Prípadne do budúcna nebude lepšie umiestniť klapku pred filter?
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Spustenie narážanej studne

Poslaťod mp1 » Pia 14. Aug 2015 17:16:07

napojenie máme "aj s ručnou pumpou" (ako to mal autor), časom som "vychytával" muchy - zrušil "guľový ventil" a nahradil ho spätnou klapkou. teraz premýšľam, ako nahradiť guľový ventil "klapkou k ručnej pumpe.
moja rada
- spätná klapka musí byť na pripojení k "studni";
- guľové ventily tesnia rok, dva, potom "za noc" spadne hladina v rúre;
- spád medzi rúrou a čerpadlom je mýtus;
- k pripojeniu treba použiť "vlnovec" (ako k plynomeru), nie plastovú rúru a rôzne "skrutkové spoje");
- čerpadlo (samotné teleso) má veľký objem, treba mať veľa trpezlivosti pri "zavodňovaní;
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat




Predchádzajúci

Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť