Jednomodulové prúdove chraniče

Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod onkas » Uto 04. Aug 2015 14:54:16

Zdravím, pouziva ich niekto? Ja by som si chcel nahradit klasicke istice za jednomodulove prudove chranice kvoli miestu v rozvadzaci. Malo by to byt rovnako spolahlive avsak som nasiel len dvoch vyrobcov a to nejaky XBS ktory nechcem (asi to bude cina) a f. Bonega z CZ ale nenasiel som ziaden eshop ktory by ich ponukal. Kde by som ich mohol kupit najlepsie cez net? Vo velkosklade elektroinstalacneho materialu na mna pozerali ze co to chcem :D
onkas
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 08. Jan 2010 13:24:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod MartinH » Uto 04. Aug 2015 16:50:38

onkas píše:Zdravím, pouziva ich niekto? Ja by som si chcel nahradit klasicke istice za jednomodulove prudove chranice kvoli miestu v rozvadzaci. Malo by to byt rovnako spolahlive avsak som nasiel len dvoch vyrobcov a to nejaky XBS ktory nechcem (asi to bude cina) a f. Bonega z CZ ale nenasiel som ziaden eshop ktory by ich ponukal. Kde by som ich mohol kupit najlepsie cez net? Vo velkosklade elektroinstalacneho materialu na mna pozerali ze co to chcem :D


Opytaj sa priamo Bonegy: http://www.bonega.cz/sk/elektro/index.htm

P.S. Naozaj to inak nejde? Prečítaj si, čo hovoria o značke Bonega a skús znova:
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... 473.0.html
http://diskuse.elektrika.cz/index.php/t ... 539.0.html
(tá druhá diskusia je o kombinácii chránič + istič, aby nevzniklo nedorozumenie)
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod matthewcheck » Uto 04. Aug 2015 17:08:33

hmm, a to som sa na Bonegu chystal (aj na zaklade tienikovych pochvalnych slov z inej diskusie tu na portali) ...
@MartinH: ty mas v tomto rozhlad, ako by to napriklad slo inak?
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod MartinH » Uto 04. Aug 2015 18:11:13

V disksuii to vsetko je. Bonega je loteria. Chranic obsahuje suctovy transformator, ktory sa tazko vojde do 1M.

Ja by som sa snazil to miesto (vacsi rozvadzac) tam spravit. Viem, ze sa to lahsie hovori ako robi.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod tienik » Uto 04. Aug 2015 19:59:30

Ja osobne nemozem povedat na Bonegu zleho slova. Jednanie v pohode, kvalita vyrobkov ma tiez zatial nesklamala. Ja osobne ich v pripade potreby kludne montujem a ano, prave sirka 1 modulu je niekedy pri rekonstrukcii viac nez presvedciva.
Kde to kupit v SR netusim, ja to beriem priamo od nich.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod onkas » Str 05. Aug 2015 6:15:56

Fuha, toto ste ma prekvapili... Mam 5 zasuvkovych okruhov + 2 trojfazove istice, moze to ist pod jeden prudovy chranic?Som elektrikar ale domove rozvody nerobievam kedze pracujem od skoly ako prevadzkovy elektrikar takze taketo veci si uz nepamatam :)
onkas
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 08. Jan 2010 13:24:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod MartinH » Str 05. Aug 2015 9:10:39

onkas píše:Fuha, toto ste ma prekvapili... Mam 5 zasuvkovych okruhov + 2 trojfazove istice, moze to ist pod jeden prudovy chranic?Som elektrikar ale domove rozvody nerobievam kedze pracujem od skoly ako prevadzkovy elektrikar takze taketo veci si uz nepamatam :)

Nic v zlom, ale elektrikar by mal mat zakladny prehlad aj mimo svojej uzsej specializacie. Okrem toho urcite mate kolegov, ktori poradia lepsie ako Internet.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod onkas » Str 05. Aug 2015 9:16:58

Máte pravdu ale ani kolegovia sa nevedeli zhodnúť na počte okruhov za jedným FI.No nič budem musieť vybojovať viac miesta v rozvadzaci...Inak v staršej diskusii jedno modulové FI chválil napr. tienik ktoré podľa jeho slov aj instaloval.Ktovie odstupom času či ich ešte odporúča. :)
onkas
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 08. Jan 2010 13:24:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod MartinH » Str 05. Aug 2015 10:18:30

onkas píše:Máte pravdu ale ani kolegovia sa nevedeli zhodnúť na počte okruhov za jedným FI.No nič budem musieť vybojovať viac miesta v rozvadzaci...Inak v staršej diskusii jedno modulové FI chválil napr. tienik ktoré podľa jeho slov aj instaloval.Ktovie odstupom času či ich ešte odporúča. :)


Riesite dve veci na raz. Bonega ano/nie je len na Vasom uvazeni. Niekori su spokojni, ini nie. To bola prva otazka. Osobne mam skusenost, ze problem chybajuceho miesta v rozvadzaci sa vracia znova a znova a znova. Ak to teraz uhrate malym poctom 1modulovych PCH, neskor sa to pripomenie zase.

Druha otazka je, kolko isticov moze ist za jeden chranic. To sa neda odpovedat jednym cislom. Ak hovorime o beznych 30mA:
1. prevadzkova spolahlivost hovori, ze cim menej tym lepsie. 1 centralny je uplne zle a 1 chranic na kazdy okruh je drahe riesenie. Zlata stredna cesta.
2. neporuchove unikajuce prudy sa nesmu nazbierat a tam je velky technicky je rozdiel, ci je to 4polovy alebo 2polovy chranic.

Ak chcete vediet o chranicoch viac, pozrite napr. uvod tejto prirucky:
http://www.eatonelektrotechnika.cz/podp ... iew_id=343
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod onkas » Str 05. Aug 2015 10:41:47

No teraz vyzerám ako amatér :D Keďže viacerí odpisuju jednomodulove FI tak som prešiel na variantu FI (4pol) na zásuvkove okruhy.Samozrejme hľadanie poruchy v takto zapojenom systéme bude ťažké to si uvedomujem.
onkas
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 08. Jan 2010 13:24:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod tienik » Str 05. Aug 2015 13:58:23

Z hladiska prevadzky nevidim problem pouzit jeden zdruzeny chranic pre viac 1f obvodov, al elen za PODMIENKY pouzitia 1+N isticov odpinajucich oba pracovne vodice.
Lebo inac je hladanie poruchy fakt len loteria, vacsinou laicky ani nevykonatelna.
Takze z mojho pohladu je to jedina prijatelna "zlata cesta"
Pouzitie obycajnych isticov na obvody za chranicom povazujem za vrcholne neprofesionalne a podla mna aj odporujuce par predpisom - kedze neviem okrem bezpecnosti zabezpecit aj spolahlivost.
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod onkas » Str 05. Aug 2015 18:46:50

Ale to budú opäť dvoj modulové ističe nie?
onkas
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 08. Jan 2010 13:24:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Poslaťod kriloter » Štv 06. Aug 2015 23:21:54

Su aj 1N istice v 1 module
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod onkas » Uto 11. Aug 2015 19:25:07

No, po dlhom vahani a jednej neprespatej noci som sa rozhodol ist predsa do jednomodulovych FI od Bonegy.S tym miestom by bol fakt problem...Problem mali vraj s FI s 10kA vypinacou schopnostou (napr. neodpajane N kontakty a pod.).Pri 6kA verziach by to malo byt ok, treba precitat technicke parametre na stranke.Robit to budem tak za 2-3 tyzdne, potom sem dam feedback :)
onkas
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Pia 08. Jan 2010 13:24:34
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Jednomodulové prúdove chraniče

Poslaťod kriloter » Uto 11. Aug 2015 20:46:37

onkas píše:No, po dlhom vahani a jednej neprespatej noci som sa rozhodol ist predsa do jednomodulovych FI od Bonegy.S tym miestom by bol fakt problem...Problem mali vraj s FI s 10kA vypinacou schopnostou (napr. neodpajane N kontakty a pod.).Pri 6kA verziach by to malo byt ok, treba precitat technicke parametre na stranke.Robit to budem tak za 2-3 tyzdne, potom sem dam feedback :)


Aspon by tam pani z bonegy mohli napisat, uz ked su tie chranice funkcne zavisle na napajacom napati, co vsetky elektronicke prudove chranice su, ci vypinaju alebo nevypinaju pri vypadku napajacieho napatia. Vadi mi silno konfrontacny ton vsetkych pokecov na stranke, ako len ich vyrobky su naj a vsetka konkurencia to ma zle ... to ziadny normalny vyrobca nenapise. Ked uz obratil by som sa na chalanov z HESSu zo skalice, je to sice to iste ako bonega ale aspon su normalni a nedristaju hluposti. Aj ked ani ich pokec k tomuto chranicu nie je bohvieco a neviem co si predstavit pod pojmom elektromechanicka spust na rezidualny prud.
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat




Ďalší

Späť na Elektrina, slaboprúdova technika, osvetlenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia