poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske okna?

poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske okna?

Poslaťod matthewcheck » Str 15. Júl 2015 7:53:00

Uz som si myslel ze patrim do partie ludi, ktori mozu tvrdit ze jedinu dobru pracu na dome urobili poterari, no to by som asi uz chcel vela ... :nie:

Poter je vyliaty o cca 5 mm nizsie, momentalne riesime pokladku dlazby, pri francuzskych oknach, balkonovych dverach a vchodovych dverach nam teda po polozeni dlazby ostane viditelnych peknych par milimetrov z vnutornej okennej pasky ...

Jedna sa o najvacsiu plochu - obyvacka + kuchyna + chodba, cca 50m2 vcelku ... zdvihat podlahu nejakou nivelackou by bolo ekonomicky nezmyselne ... spadovat dlazbu taktiez neprichadza do uvahy, kedze je to v priestore a ukazalo by to ...

Rozmyslam teda nad sposobom ako by to slo spravit aby to nebilo do oci a zaroven bolo prakticke ... Pouzit napr. nejaku listu ktora by tu viditelnu cast pasky prekryla, nejaku trojuholnikovu alebo nieco podobne ... nejake napady?
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod tienik » Str 15. Júl 2015 11:38:32

pokial existuje zmluva o dielo a bol zadany jasny vyskovy bod, taqk to vidim na idealne lacne a bezpracne riesenie - opravu zabezpeci partia co robila poter.
Ak je to nedokazatelne, tak www.celox.sk a hladat co sadne.

Inac, tohto som sa aj ja bal ako cert kriza. Takze uz oknari museli "ladit" vysku dveri cez laser umiestneny v strede tak, aby to bolo fakt v jednej rovine.
Naslede ked sa lial anhydrit tak sa vyska chytala podla jednych dveri a vysledok sadol ako ..t na serbel.

S týmto príspevkom autora tienik súhlasil
tomas g
tienik
 
Príspevky: 2358
Registrovaný: Str 14. Júl 2010 21:26:49
Dal súhlas: 12 krat
Dostal súhlas: 270 krat

Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod matthewcheck » Štv 16. Júl 2015 14:07:50

na poterarov som mal dobre referencie a nejde mi to pravdupovediac do hlavy ako je mozne ze to tak vyslo ... samozrejme jasny vyskovy bod zadany (pisomne) nebol ...
v case vylievania poterov ale uz boli vsetky okna/dvere na mieste a bol aj jasny typ a hrubka dlazby, nerozumiem teda ako k takemu niecomu mohlo dojst ... robotu by im to veru ze nepridalo ak by tam pridali 5mm navyse ... nepredpokladam ze bol umysel nechat medzeru medzi spodnou hranou prahu dveri a vyskou poteru na 20mm ...

v konecnom dosledku ale som na podnet manzelky zasiel do mercury marketu a nasiel tam listu, ktora asi najlepsie vyriesila dany problem, dokonca musim uznat ze sa mi to aj celkom paci a vytvara to celkom pekny detail pod oknami ... nenasiel som na nete presne tu listu ktoru sme pouzili, ale je to nieco taketo:

http://www.celox.sk/sk/Produkty-Celox/P ... -PVC-.alej

akurat teda ze ta cast co je pod obkladom je na tych mojich listach pod dlazbou a lista je z hlinika ... poslem foto az sa k tomu dostanem ... nakoniec teda ale celkom uspech, ak by niekto mal podobny problem tak sa moze inspirovat ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod joko » Štv 16. Júl 2015 21:20:05

Možno je to sprostá otázka, ale pre ostatných dosť zaujímavá, a pre mňa nová informácia - skúsenosť: nemohla podlaha - EPS "klesnúť" po čase? ako boli výšky napr 2 - 3 dni po vyliatí anhydridu , a ako sú po roku? Nestlačil sa EPS po čase? Veď poter máš už rok. :drink
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod matthewcheck » Štv 16. Júl 2015 22:27:55

Chcel som to aj napisat ako taku domnienku do predchadzajuceho prispevku, a teda prave to ci sa nemohlo stat to ze to kleslo ... s poterarmi sme sa bavili o 10mm dlazbe + 5mm na lepidlo, vyslovene si to zameriavali od vysky prahu dveri ... obkladac mi tiez spominal ze jemu podlaha klesla dole tak ze roztrhlo silikon na soklikoch pri dlazbe ... Problem ale je ten ze som si vysky po vyliati poteru nemeral, zistil som to az teraz - ako hovoris - rok po vyliati ... na inych miestach som ale pokles nezaznamenal ...

Mozno by sa to ukazalo na okrajovych dilatacnych pasikoch z EPS? Tie som po vyliati poteru zrezal zarovno s poterom, oni vsak aj po roku ostali tak ako boli a na nich nic neukazalo ...
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod theb » Pia 17. Júl 2015 10:02:37

Ten dilatacny eps mohol klesnut spolu s poterom, to by som ako meradlo neriesil. Viem, ze este davnejsie tu MiroM riesil stlacenie eps pod poterom, ba dokonca si to aj meral (ciarka na stene) a mal tam nejaky pokles. Zavisi to samozrejme aj od hrubky EPS, ktory si daval do podlahy :)
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod joko » Pia 17. Júl 2015 16:05:06

mňe ide skutočne o skúsenosti pre iných. :ano:
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: poter nizsi o 5mm - ako vyriesit prechod na francuzske o

Poslaťod joko » Uto 28. Júl 2015 22:55:14

Dnešná skúsenosť:
bol som v dome, obývané cca 4 roky, demontovali sme kuchynskú linku a nábytok z kuchyňo - obývačky.
v rohoch sokel - dlažba takmer dookola klesnutá podlaha tak 4 - 5 mm, odtrhnútý špárovací silikon, ktorú dal obkladač pri obkladaní, a otvory v pri zemi takmer dookola tak do tých 5 mm.
Takže v určitých prípadoch sa pravdepodobne EPS stláča. Záleží na kvalite EPS a práce pri pokladaní. :(
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron