Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod Kokxo » Str 21. Júl 2010 21:46:27

Ja by som to tiez tak urobil :ano:
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat




Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod paolo » Štv 22. Júl 2010 7:56:35

jepeto píše:
Rozmyslam, ze
1., 5 cm pas HI ktory precnieva tak natavim dole na DT. Potom 15 cm pod a 15 cm nad miesto kde je tato HI napenetrujem po celej dlzke a na to nalepim 30 cm HI - to vsak bude trosku problematicke koli 5 cm odsadeniu DT oproti tvarnici. :|

Dik za nazory - rady


Mozem sa vyjadrit len bodu 1. Robil som to tiez takto. Ja som mal presah z vonkajsej strany vacsi (cca 20cm), ale tiez som ho natavil a zahol smerom nadol. Potom som napenetroval prvy rad tvarnic a nalepil pas siroky 33cm. Mal som miesto, kde mi prvy rad precnieva smerom vom asi 2-3cm. Nie je to zamerne, zrejme chyba pri salovani dosky. Ale pri lepeni pasov sa s tym nebol velky problem. Chce sa s tym proste pohrat.

Na fotke je vidno aj rozdielna znacka hydroizolacie. Proste v okoli nemali tu co som chcel, tak som sa "ulakomil" aj na tu co mali. Ale bola to hrozna praca. Zvysok domu som s nou uz nerobil.
Prílohy
DSCF1289cc.jpg
DSCF1289cc.jpg (236.65 KiB) Zobrazené 2904 krát
Obrázok užívateľa
paolo
 
Príspevky: 197
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:06:54
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 8 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod janopo » Sob 17. Aug 2013 21:00:15

Ahojte stavbári, v týchto dňoch riešim taký malý problém, pri ktorom by som vás chcel požiadať o rady. Majster, ktorý mi realizoval hrubú stavbu, ma naučil robiť hydroizoláciu platne tak, že natavoval iba spodnú časť priliepovaného pásu a nie aj vrchnú časť už prilepeného (spodného) pásu, o ktorý sa ten prilepovaný priliepal (vznikal spoj), čiže som takýmto spôsobom natavil celú hydroizoláciu. Samozrejme mi to nechytilo najlepšie, čiže zhruba 50% spojov nedrží skoro vôbec a dajú sa oddeliť s použitím min. sily.
Mám tam pásy Icopal Elastobit GG40, pod múrmi v dvoch vrstvách inde iba v jednej. Spodná voda našťastie nehrozí, pretože sme na kopci, iba vzlínajúca vlhkosť.
Informoval som sa v Icopale, ako to mám opraviť a poradili mi, že mám spoje pretaviť ďaľším 20cm širokým pásom, a kde to už nejde, napr. pod múrmi, tak len dúfať, že to bude v poriadku a že to nebude vlhnúť.
Pod múrmi sme to roblili spolu s mojím 12 na hodinu eurovím majstrom :dash , ktorý ma to takto naučil, ale sú tam dostatočne preložené dve vrstvy, tak pevne verím, že je to OK, čo poviete?
Dnes som to začal opravovať, pretavovať kde sa nedal dať 20cm pás, alebo tam kde sa dal dať, tak dotavovať ďaľšie 20cm pásy na spoje. Poviem vám, strašne prplavá robota, snažili sme sa to robiť pedantne, ale aj tak sme urobili viac škody ako osohu, pretože už máme komplet naťahanú vodu a elektriku, čiže sme roztavili jednu mepla rúru, ktorá už tečie a mne tečú nervy... a za celý deň sme stihly tak štvrtinu domu.
Prosím vas poraďte, ako by sa to dalo jednoduchšie a efektívnejšie opraviť. Za chyby sa platí, preto som už uvažoval aj nad tým, že by som to ešte všetko zalial nejakou kvalitnou tekutou napr. dvojzložkovou hydroizoláciou, ale neviem, či by to bolo z dlhodobého hľadiska dorbé riešenie, nejako tým tekutým hydroizoláciám ešte neverím - neviem akú to má životnosť...
Vlhkosti sa bojím a neviem, ako z toho vykorčulovať.
Ďakujem za všetky rady!
janopo
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto 28. Dec 2010 15:30:51
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod jan45 » Ned 18. Aug 2013 8:54:41

zaliať gumoasfaltom, alebo inou tekutou lepenkou. ak sú pásy preložené aspoň 10cm a nie je ku nim prístup, nič sa nestane, tlakom sa spoja.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod ensa » Pia 08. Nov 2013 21:10:52

chlapi, poradte mi, ako ste lepili HI okolo prestupov (kanalizacia, voda...). Vystrihnut dieru do pasu, nasadit na prestup a opalit horakom? neviem si to dost dobre predstavit napr. pri kanalizacii, co s nou ten horak dorobi. a tiez,, ci by to bolo dobre zaizolovane.
ensa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 08. Nov 2013 21:06:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod ensa » Sob 16. Nov 2013 17:48:42

nikto nic? :|
ensa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 08. Nov 2013 21:06:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod user » Ned 17. Nov 2013 8:52:46

Existuje viacero sposobov, najlepsie je to popisane v technickych listoch.Ja som v hi vyrezal otvor presne podla obvodu potrubia a natavil ho az k samotnemu potrubiu, treba velmi opatrne pracovat s horakom. Spoj som este osetril tekutou hi v dvoch vrstvach.
user
 
Príspevky: 582
Registrovaný: Ned 02. Sep 2012 9:29:52
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Poslaťod kriloter » Štv 13. Mar 2014 20:31:37

Zdravim, potreboval by som poradit. Chystam sa natavovat HI na obvodove mury a neviem ako rozumne na to. Vychadza mi to na cca 50cm vysoke pasy, lenze je to tazke ako fras a myslim, ze sposobom jeden drzi, druhy natavuje to asi nepojde. Treba to narezat na kratsie pasy a tak natavovat? Buda tak viac spojov, ale to by problem nemal byt. Aky je njeegonomickejsi sposob? Vdaka

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod ensa » Ned 16. Mar 2014 12:23:00

Toto by zaujimalo aj mna. Paolo by nam mohol poradit.
ensa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pia 08. Nov 2013 21:06:30
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Poslaťod kriloter » Sob 05. Apr 2014 21:32:47

Dalsia otazka, kleber+sietka na asfaltovy pas chyti v pohode?

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
kriloter
 
Príspevky: 625
Registrovaný: Str 11. Jan 2012 16:36:30
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Ako svojpomocne hydroizolaciu?

Poslaťod Juraj K. » Pon 20. Júl 2015 11:26:51

Prečítal som si diskusiu a pozerám že viacerí máme podobné problémy a každý ich rieši inak, to znamená že univerzálne riešenie asi nenájdem. Sme v štádiu, že máme zabetónované základy a deku, z boku od terénu sme to obložili styrodurom 6 cm a na to sme dali nopovú fóliu. Styrodur sme lepili PUR penou na lepenie polystyrénu. Otázka znie ako postupovať s hydroizoláciou? Rozmýšľam nad postupom podľa priloženého obrázku, samozrejme že plochu, kde budeme dávať hydroizoláciu predtým natrieme asfaltovým penetračným náterom. Čo by ste mi poradili? Je tento postup správny a dá sa to takto?
V diskusii odznela aj otázka ako riešiť prestup železnej armatúry z "mokrej"časti do "suchej". Tiež to budeme riešiť pri dvoch pilieroch a asi to spravím tak že v prechodovom mieste natiahnem na roxori zmršťovaciu elektrikársku chráničku a nahrejem teplovzdušnou pištoľou...
Prílohy
nákres.pdf
(241.72 KiB) 254 krát
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Predchádzajúci

Späť na Izolácie, zateplenie

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron