Vetracia jednotka v nezateplenom podkrovi

Vetracia jednotka v nezateplenom podkrovi

Poslaťod skl » Sob 07. Mar 2009 16:25:16

Je mozne/rozumne/bezne umiestnit rekuperacnu jednotku do nezatepleneho podkrovia? (privody z interieru domu by sli prakticky hned do jednotky a boli by samozrejme zaizolovane) Povodne som planoval jednotku dat do pivnice ale zem.register sa z roznych dovodov nekona... a z hladiska tlakovej straty a nakladov na potrubie by to bola verzia v pokrovi vyhodnejsia (cca polovicna dlzka potrubia s menej zahybmi... vetrat sa totiz budu 2 podlazia nad pivnicou a rozvody pojdu v podhladoch izieb pod sdk). Na podlahe podkrovia bude cca 30 cm min.vaty a jednotka bude mat aj elektricky doohrev nasavaneho vzduchu.
skl
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:20:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Vetracia jednotka v nezateplenom podkrovi

Poslaťod skl » Sob 07. Mar 2009 18:13:44

Aby som to upresnil, rozmyslam nad tym celu jednotku aj s privodmi "zabalit" do utesnenej krabice z hrubsieho polystyrenu alebo obalenej min.vatou. Tak by mali byt tep.straty do priestoru podkrovia minimalne ....?
skl
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon 26. Jan 2009 15:20:48
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vetracia jednotka v nezateplenom podkrovi

Poslaťod yaho » Pia 08. Nov 2013 23:14:57

Nad tymto riesenim aj ja uvazujem, prosim ta mohol by si sa podelit s informaciou ci si to tak zrealizoval a ci je to OK cez zimu atd ake mas s tym skusensoti?
Dik.
yaho
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Pia 08. Nov 2013 23:02:26
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vetracia jednotka v nezateplenom podkrovi

Poslaťod Keso » Pon 22. Dec 2014 21:33:05

Povodne sme mali tiez jednotku hore na nezateplenom podkrovy. Problem nie je ani tak zima ale leto! Zmerali ste aka teplota je tam v lete ?
Keso
 
Príspevky: 28
Registrovaný: Uto 05. Júl 2011 9:12:29
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Vetracia jednotka v nezateplenom podkrovi

Poslaťod salwator » Uto 07. Júl 2015 14:05:30

tema uz mrtva, ale mozno sem niekto este pozrie: ja som meral- cierna strecha, jasno a bezvetrie, vonku 32.5, na povale 55!
salwator
 
Príspevky: 85
Registrovaný: Pon 11. Júl 2011 18:56:34
Dal súhlas: 28 krat
Dostal súhlas: 9 krat





Späť na Rekuperácia, vetranie, VZT

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron