co s 2 arami v 20tisic. meste?

co s 2 arami v 20tisic. meste?

Poslaťod zacapa 23 » Pia 26. Jún 2015 16:36:10

Caute,

Len si tak dumam,kupil som par rokov dozadu pozemok v 20tis meste 9.2 arovy. Oplotene cca 7,kde som postavil a skolaudoval dom, zvysok nie. Na zvysku v tvare 3ojuholnika stoji 6 plechovych garazi,ktore ale nie su moje s vynimkou 1. Skuste mi dat hocaky tip ako to vyuzit lepsie. Teraz mam z toho cca 600 rocne...co je navratnost cca 20r pri kupnej cene...pri trhovej aktualnej 30... moznosti je viac 1) nechat to tak, 2)dat tam vlastne garaze,ktore su investicia,ale cca 3 krat vyssi najom len oproti z toho z pozemku,3) postavit tam napr sklad plocha cca 200m2,bavime sa o 500m od centra,ale to kvoli hluku a pod asi nie, 4) nejaku predajnu,co ist nemusi ale muoze kedze to neni centrum uplne,popripade dajake 2 ci 3 kancelarie na najom... uvazujem nad tym uz dlhsie som zvedavy na kazdy nazor:)
zacapa 23
 




Re: co s 2 arami v 20tisic. meste?

Poslaťod Majo 2 » Pia 26. Jún 2015 22:19:37

Mozno by som zistil na SU na co je urceny pozemok, ci obytna zona alebo obcianska vybavenost a podobne.
Velmi opatrne by som sa spytal na stavbu volacoho, lebo tam moze byt urceny koeficient zastavanosti napriklad 40 %.
A je mozne ze okrem tych garazi tam oficialne postavis tak 100 m2, napriklad kvoli odstupom od inych pozemkov, ulicna ciara, koeficient zastavanosti.
Ale aj keby tam zostali iba odostupy tak to moze byt nakoniec budova o podlahovej ploche mensej ako si predstavujes.
Tak teda skus na tom SU nahliadnut do uzemneho planu.
Inak taka predajna je zaujimava pokial tam je vacsii pohyb ludi.
Kancelaria moze mat poschodia ale potom treba aj parkovat a ak sq vycleni v stavebnom povoleni miesto na parkovanie na mestskom pozemku tak za to su dost vysoke poplatky.
Garazi podla stavebneho povolenia sa tam zmesti mozno 3.
Ale mozno sa mozes posunut na svoj vacsi pozemok , postavit kancelarie a pod nimi parkovanie.
Este je varianta slusna krcma a vonkajsie sedenie a vyuzijes celych 200 m2.
Majo 2
 
Príspevky: 1060
Registrovaný: Pon 05. Jan 2009 14:08:51
Dal súhlas: 30 krat
Dostal súhlas: 47 krat

Re: co s 2 arami v 20tisic. meste?

Poslaťod MartinH » Ned 28. Jún 2015 11:53:18

Ak bude na danom mieste dopyt, prenajimal by som garaze. Zo vsetkych moznosti najmenej moznych problemov. Ostatne prenajmy by boli investicne narocnejsie a len pre jedneho najomcu, cize vyssie podnikatelske riziko.
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat





Späť na Rôzne

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron