Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Poslaťod dusanmt » Pon 22. Jún 2015 9:46:56

Ahojte,
vnutorne priecky murujem zo Silky 100 mm. Pouzivam original Silka maltu/lepidlo. Kedze mi to ide pomaly na pomoc som si zavolal partiu murarov. Ked som na druhy den kontroloval ich pracu, zistil som, ze niektore tvarnice je mozne odlepit rukou. Nasledne som zistil, ze Silka maltu je mozne oddelit od tvarnice aj rukou. Jednoducho suchanim prstom po vrstve zaschnutej Silka malty (aj po tyzdni) sa z nej stane piesok s prachom a na tvarnici nic neostane. Jednoducho sa rozsype - vydroli.
Myslel som, ze murari zle namiesali maltu, tak som ju pre skusku namiesal presne podla navodu. V navode pisu 5 az 6.5 litra vody na 17 kg zmesi, ja som pouzil to mensie mnozstvo zamesovej vody - uz vtedy je malta dostatocne riedka - konzistencia ako med. Maltu som na skusku naniesol na tvarnicu zubovou lyzicou. Na druhy den ju bolo mozne prstami zosuchat az na tvarnicu. Tvarnica ostala uplne cista.
Podla mna, lepidlo na VPC (vapennopieskove tehly) musi tvarnice zlepit tak, ze ich nie je mozne bez poskodenia oddelit. Obavam sa, ze tie priecky budem musiet rozobrat a vymurovat nanovo :cry:
Ak ste niekto pouzivali Silka maltu/lepidlo, mali ste tiez taku skusenost?
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Poslaťod TomasHo » Pon 22. Jún 2015 13:39:01

Nemohol by byt problem v tom, ze sa malta vysusila? Teda, aspon myslim, ze by mala vytvrdnut ako beton, na co potrebuje vodu.
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Poslaťod dusanmt » Pon 22. Jún 2015 13:54:11

@TomasHo:
Tvarnice pri murovani vlhcim. Vzdy pred nanesenim Silka lepidla tvarnicu pretriem stetcom s vodou a tak islo aj spodok novej tvarnice. Vzdy to robim tesne pred nanesenim lepidla, nikdy nevlhcim par tvarnic dopredu, lebo by rychlo vyschli.

Volal som s technickym poradcom Ytong a jeho nazor je, ze lepidlo pri skladovani asi zmrzlo (lepidlo bolo vyrobene 2.1.2015). Obchodny zastupca Ytong pre moj region je tento tyzden na dovolenke, takze to s nim budem riesit az buduci tyzden. Ale podla vyjadrenia technickeho poradcu mi pravdepodobne iba vymenia zvysne vrecia za nove. Lenze co z uz vymurovanymi 6-timi radmi? Ten moj cas mi uz nikto nezaplati, ze to budem musiet pravdepodobne rozobrat a vymurovat nanovo... Este pred rozobratim by som chcel zavolat nejakeho sudneho znalca, nech posudi pevnost steny, ak to vobec pojde posudit.
Uz som to raz rozoberal po tych muraroch, co to zbabrali. Vtedy som to rozobral po tvarnice, co som vymuroval ja. A nechce sa mi to rozoberat komplet cele, len kvoli tomu, ze mi predali zle lepidlo :-(
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Poslaťod Kokxo » Pon 22. Jún 2015 14:19:35

Zmrznúť, čo ja viem, tieto veci sa nikde neskladujú vo vykurovaných miestnostiach, vždy je to v nejakých halách, kde sa v zime pohybujú teploty pod bodom mrazu.

Vyzerá to, že kluci tam zabudli niečo primiešať, alebo to doteraz nikto neriešil, že to akosi nelepi.
Skúsiť kupiť basic od baumitu a zalep zopar tvárnic, určite to bude držať ako ďas.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Poslaťod dusanmt » Pon 22. Jún 2015 14:41:16

@Kokxo:
Tiez sa mi to s tym zmrznutim az tak nezda, lebo na vreci pisu: "Doba skladovatelnosti v neposkodenom originalnom baleni a v suchom prostredi je 6 mesiacov." Nic tam nepisu o teplote.

Uz som objednal 2 vrecia KM BETA Lepidlo SX - ZM 921 - je urcene na vapennocementove tvarnice.
Neviem, ale ten Baumit Basic by som sa bal pouzit. Verim tomu, ze by to drzalo, ale je to urcene na nieco ine. Som laik, ale myslim, ze tenkovrstvove lepidlo na murovanie musi mat aj pevnost v tlaku. Pozrel som technicky list od Baumit Basic, ale pevnost v tlaku sa tam neuvadza.

Ono mi pride divne, ze Xella predava na vapennopieskove tehly Silka, ktore maju pevnost 12 az 20 N/mm2, lepidlo, ktore ma pevnost v tlaku 5 N/mm2. Napr. lepidlo od KM BETA ma pevnost v tlaku 10 N/mm2.
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Silka malta (malta na VPC) sa rozsypa

Poslaťod koso » Pon 22. Jún 2015 14:55:23

hmm - podla mna ked je to suche vo vreci, tak tam nema co zmrznut...
koso
 
Príspevky: 178
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 15:54:40
Bydlisko: Čadca
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 4 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron