Murovanie zo Silky - nejake rady?

Re: Murovanie zo Silky - nejake rady?

Poslaťod Mongol » Str 17. Jún 2015 8:31:02

nikdy som nerobil so silkou, ale neni problem aj v lepidle.

Ked som muroval s Ytongom, tak to original 17kg Ytongacke lepidlo drzalo ovela lepsie, ako vsetky ostatne co som mal na porobeton. Jedine podobne, alebo rovnake bolo od Baumitu, toto aj Ytong by som povedal ze su totozne iba ine balenie 17/25kg. Su take viac plasticke, a menej pieskove. Mal som potom Cemix, Weber, Quick mix a pod, a to bolo ako priesok mlety s cementom, malo disperzie tam bolo. Netvrdim ze to nedrzalo aj s tymito lepidlami, ale lepsie sa robilo s tym originalom. Skus si zohnat aj vrecko origo lepidla, ci to nebude nejaky rozdiel.
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat




Re: Murovanie zo Silky - nejake rady?

Poslaťod dusanmt » Str 17. Jún 2015 9:05:00

@Mongol:
Ja pouzivam iba original lepidlo Silka. Vyraba ho Vapenka Vitosov. Ked som ho kupil, tak 3 vrecia z 9 boli po zaruke. Ale v stavebninach mi ich vymenili. Vsetkym vreciam pomaly konci expiracia - boli vyrobene 2.1.2015, ale myslim, ze v tom nebude problem. Ked s tym lepidlom robim ja, tak sa mi tvarnice neodliepaju. To len ti "majstri" s tym akosi nevedeli robit.

Ytong lepidlo vyraba Baumit, preto sa ti zdaju podobne/totozne - http://www.ytong.sk/sk/docs/Baumit-Yton ... asenie.pdf
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Murovanie zo Silky - nejake rady?

Poslaťod Mongol » Str 17. Jún 2015 9:17:36

OK, takze lepidlom to asi nebude...

Pises ze problem je dosiahnut rovinu. Nema ta silka nejake drazky, pasiky ci nieco podobne, aby sa podla nich dalo orientovat, ze ako ju otocit.

Ked sme robili s ytongom, tak sme zistili, ze ked ho kladieme v jednom smere, tak mame lepsiu rovinu. Na ytongu z boku su take ciarky, ked si pozries par tvarnic, prides na to ze su v rovnakom smere, a ked sme to davali tymto smerom stale rovnako, tak to bolo presnejsie.... Silka cosi take nema ?

Tie ostre hrany co si pisal su bezne aj na DT napr. Stacilo to odstranovat tak, ze sa jednym DT preslo po ostatnych vo vrstve na palete, a hrany sa zbrusili.

Z takehoto presneho murovacieho materialu som mal aj ja jedy... dokym som nemal polsku skladacku komina, tam to lietalo 1cm, a prestalo ma to stvat :-) Pride na to este omietka, ta to musi zrovnat. :dash
Mongol
 
Príspevky: 188
Registrovaný: Štv 07. Apr 2011 9:39:02
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 19 krat

Re: Murovanie zo Silky - nejake rady?

Poslaťod dusanmt » Str 17. Jún 2015 10:35:26

@Mongol:
Silka ma akurat take vystupujuce dva vertikalne pasiky, ktore by pri murovani mali byt nad sebou, ak sa maju vyuzit diery na elektroinstalaciu. Problem je, ze na jednej tehle je to odrete a na druhej to vystupuje cca. 1 mm, takze po prilozeni vodovahy zboku to skace. Ale na to som si uz zvykol :-)

Tie pasiky na Ytongu su pravdepodobne zo stetin, ktore cistia velky blok porobetonu po odrezani krajov. Ytong by mal byt presnejsi, lebo obrovsky kvader porobetonu sa rozreze na linke naraz na viacero tvarnic. Kdezto Silka sa myslim vyraba tak, ze sa zmes z vapna, piesku a vody naleje do foriem a tie vytvrdnu v autoklave. Takze tie formy pocas svojej zivotnosti mozu mat rozne velkosti sposobene opotrebenim, takze aj tie tvarnice maju potom rozne velkosti. Takze riesim to tak, ze si tvarnice naukladam na OSB dosku podla velkosti. A potom vedla seba davam iba tvarnice rovnakej vysky. Ale na toto som prisiel az neskoro.

Ostre hrany a vystupujuce kamienky riesim tak, ze po vymurovani jedneho radu som vsetky tvarnice presiel zeleznou pasovinou. Tymto som ich vrchnu stranu trocha "zbrusil".
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Predchádzajúci

Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron