Čo mi narobil mráz

Re: Čo mi narobil mráz

Poslaťod bigben » Str 04. Feb 2009 9:02:47

Ja osbne súhlasím s micom. Jednoducho je teraz zima a mráz aj uprostred domu a mráz dvíha plytké základy. Ak bude dom obývaný a bude sa v ňom kúriť, tak už to nebude podmŕzať. Absolútne neodporúčam opravovať teraz keď je ešte šanca na nejaký ten mráz. No a chcelo by to dom uzavrieť do budúcej zimy, úplne ideálne, keby sa už aj kúrilo. Želám veľa zdaru!
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat




Re: Čo mi narobil mráz

Poslaťod fabka2004 » Str 04. Feb 2009 10:19:36

bigben píše:Ja osbne súhlasím s micom. Jednoducho je teraz zima a mráz aj uprostred domu a mráz dvíha plytké základy. Ak bude dom obývaný a bude sa v ňom kúriť, tak už to nebude podmŕzať. Absolútne neodporúčam opravovať teraz keď je ešte šanca na nejaký ten mráz. No a chcelo by to dom uzavrieť do budúcej zimy, úplne ideálne, keby sa už aj kúrilo. Želám veľa zdaru!

ale toto nesuvisi s plytkymi zakladmi ... toto suvisi s nezasypanymi zakladmi a teda tym padom neboli v nezamrznej hlbke ... mohli byt aj 3m hlboko ak by neboli zakryte tak by to nepomohlo ... hlbka je irelevantna ak zaklady niesu zakryte ...
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Čo mi narobil mráz

Poslaťod bigben » Str 04. Feb 2009 22:42:34

fabka: súhlasím, napísal som blbosť, ale podľa mňa to nesúvisí ani s tým že neboli prihrnuté základy. Podľa fotiek sa zdá, že prasklina v betóne a prasknutá priečka sú skoro v strede domu. Jednoducho mráz zdvihol deku.....
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Čo mi narobil mráz

Poslaťod mPeto » Pia 20. Feb 2009 0:26:50

Cau, dnes som objavil aj ja jemne pukliny v deke (BTW stavba je v Jánoch :), takze asi tvrda zahoracka zima :)), da sa povedat ze su to vlasove trhliny (odhadujem 0,5mm), ale su . A su vzdy "v stede" miestnosti. Myslim, ze sa jedna o zmrznutu pôdu pod dekou (nie pasmi), ktora samozrejme zvacsi objem a vytlaca beton hore. Ak by sadali nerovnomerne z. pasy, praskliny by isli od muru.
mPeto
 
Príspevky: 265
Registrovaný: Sob 20. Dec 2008 21:12:10
Bydlisko: Záhorie
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: Čo mi narobil mráz

Poslaťod zamnio » Pia 20. Feb 2009 1:02:13

mPeto píše:Cau, dnes som objavil aj ja jemne pukliny v deke (BTW stavba je v Jánoch :), takze asi tvrda zahoracka zima :)), da sa povedat ze su to vlasove trhliny (odhadujem 0,5mm), ale su . A su vzdy "v stede" miestnosti. Myslim, ze sa jedna o zmrznutu pôdu pod dekou (nie pasmi), ktora samozrejme zvacsi objem a vytlaca beton hore. Ak by sadali nerovnomerne z. pasy, praskliny by isli od muru.

s 0.5 mm trhlinami v deke by som si hlavu nelámal
zamnio
 
Príspevky: 186
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 14:24:57
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 6 krat




Predchádzajúci

Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron