Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie?

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie?

Poslaťod jankazb » Štv 19. Nov 2009 12:56:05

Robí s oknami pre viac firiem, aj hliníkové Internorm (malo by to byť viac než slušná kvalita pre náročných). Nám montoval na celý dom aj s páskami. Super. Nechcela som robiť reklamu.
Obrázok užívateľa
jankazb
 
Príspevky: 92
Registrovaný: Štv 18. Dec 2008 12:23:36
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie?

Poslaťod fabka2004 » Štv 19. Nov 2009 13:14:06

jankazb píše:Robí s oknami pre viac firiem, aj hliníkové Internorm (malo by to byť viac než slušná kvalita pre náročných). Nám montoval na celý dom aj s páskami. Super. Nechcela som robiť reklamu.

reklama od prispeivatela fora dana takymto sposobom je priam ziaduca a je to jedno ci pozitivna ci negativna, ja to neberiem ako reklamu ale ako skusenost a radu ... a dobra rada je nad zlato
dakujem

S týmto príspevkom autora fabka2004 súhlasil
emkac
fabka2004
 
Príspevky: 1910
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 10:13:36
Bydlisko: BA vidiek
Dal súhlas: 48 krat
Dostal súhlas: 172 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie?

Poslaťod MiroM » Pia 20. Nov 2009 9:18:27

jankazb píše:Robí s oknami pre viac firiem, aj hliníkové Internorm (malo by to byť viac než slušná kvalita pre náročných). Nám montoval na celý dom aj s páskami. Super. Nechcela som robiť reklamu.

Internorm je cenovo uplne inde, tym netvrdim ze aj kvalitou je nad ostatnymi. Pomer cena/vykon je pri tejto firme viacej nez nepriaznivy.
Obrázok užívateľa
MiroM
 
Príspevky: 3039
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 8:21:13
Dal súhlas: 58 krat
Dostal súhlas: 244 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod kubko333 » Str 22. Dec 2010 23:21:48

S manželkou riešime otázku: z akého materiálu budú okná?

okrem štandarných veľlkostí izbových okien máme na obývačke 4 francúzske okná o veľkosti š 1,7 x v 2,3 (dve smerujú na juh a dve na východ, kde pokračuje prekyrtá terasa, takže jedno okno z nich bude slúžiť zároveň ako východ na terasu) - dvojkrídlové - rovnaká šírka krídel - rozmýšľali sme aj nad rozdielnymi šírkami oboch krídel ale súmernosť zvíťazila. Zároveň sme mali požiadavku aby všetky vyzerali na pohľad rovanko a aby boli všetky otváravé (kvôli umývaniu - dve z východu sa dajú v pohode z terasy ale tie z juhu sú z exteriéru vo výške, tak je ich nutné otvoriť a umyť v interiéri. Okno,ktoré bude slúžiť ako Východ na terasu by malo mať dostatočný priestor na prechod (napríklad kvôli nejakému prenášaniu niečoho veľkého a tak ... jednoducho keby náhodou),takže pri šírke 1,7 m -dvojkrídlo, bude otvor jedného krídla tak 70 - 80 cm - preto sme zvolili štulp - t.z. bez stredového stĺpika (samozrejme aby vyzerali všetky rovnako, musia byť aj zostávajúce tri štulpové).
Rozmýšľame nad každým materiálom a takéto máme závery (ktoré boli ovplyvnené najmä týmito francúzskymi oknami):

1.)drevo - v pohode unesie tieto okná, rám má v celku dobré termoizolačné vlastnosti
- ale : musí sa ošetrovať, má najnižšiu životnosť, stále pracuje

2.) plast - lacnejšia verzia, v celku dobré termoizolačné vlastnosti, dlhšia životnosť bez údržby
- ale : na uvedené okná je nutné použiť balkónový profil, ktorý je širší a tým znižuje plochu skla a estetický význam okna (rámy budú dosť výrazné oproti ploche skla), obava z postupného kryvenia okien - únava materiálu (to je len taký môj osobný červík v hlave :shock: ), manželke sa veľmi nepáčili plastové profily

3.) hliník - životnosť, údržba, stabilita
- "ale" sme zatiaľ nenašli (možno až na nižšie termoizolačné vlastnosti rámu oproti vyššie uvedeným)
- máme ponuku na hliníkové okná zo španielskeho profilu CORTIZO

Má niekto s týmto profilom nejaké skúsenosť?

Celkovo som tu na fóre našiel málo postrehov na spokojnosť/nespokojnosť prípadne názory na hliníkové okná (možno som len slabo hľadal). Ak máte nejaké postrehy a skúsenosti (pozitívne/negatívne) tak napíšte.

Ďakujeme

PS: jedna vec ma na tej cenovej ponuke na hliníkové zaráža - že cena je takmer taká istá ako pri drevených (ja som v tom,že hliníkové sú drahšie ako drevené)
Obrázok užívateľa
kubko333
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pia 29. Máj 2009 13:19:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod kubko333 » Štv 27. Jan 2011 18:01:08

Takže po dlhom rozhodovaní sme našli jasného víťaza na dodávku hliníkových okien. Bude to španielsky profil CORTIZO. Troška som si preveroval zázemie výrobcu profilov a nakoniec som zistil, že fabrika na výrobu profilov je na Slovensku - v Novej Bani, hliník je dodávaný od Slovalco. Takže zároveň podporím slovenskú výrobu :D
Výber ponúk bol z prfilov Schucco, Reynears, Huck Hartman, Aliplast, ceny sa pohybovali niekde od 15 tis. EUR a vyššie. Náš vítaz je za cenu drevených - cca 11 tis. EIR. Takýto cenový rozdiel si odôvodňujem najmä tým, že samotná výroba profilu je na Slovensku, kde je určite nižší náklad na pracovnú silu ako v Nemecku či Belgicku (odkiaľ sú vyššie spomínané ostatné profily) a zároveň odpadajú náklady na medzinárodnú logistiku.

Farba bude bronzová - eloxovaný hliník, anodizovaný - velice pekné, aj architektovi sa páčilo. Trojsklo 4 16 4 16 4 s argónom - Ug = 0,6, rámik TGI

Tak dúfam , že to bude správna voľba :-) :D
Obrázok užívateľa
kubko333
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pia 29. Máj 2009 13:19:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod retep » Uto 07. Jún 2011 15:05:15

Poprosim o kontakt na konkretneho dodavatela okien z CORTIZO. Mne sa priamo z CORTIZO ani neunuvali odpisat. Dakujem
retep
 
Príspevky: 35
Registrovaný: Uto 16. Nov 2010 16:47:13
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod kubko333 » Str 08. Jún 2011 8:50:25

Fabrika CORTIZO v Novej Bani ako taká vyrába len profily, tá zrejme kašle na konečného odberateľa a neunúva sa ani dať kontakt na výrobcu okien. Celkovo sa vyskytlo zopár problémov medzi výrobcom okien a dodávateľom profilov (španieli to majú zrejme dosť na háku, boli sme vo fabrike vo výstavnej sieni ich výrobkov a mali sme dosť dotazov, na ktoré nám odpovedali, keď sme to potom dali zadať do výroby, povedali že to sa nedá, no a najlepšie bolo, že pri finálnom zameraní došlo ešte k navýšeniu ceny za profily zo strany Cortiza - teda tak mi to povedal výrobca okien).
Naše okná robila firma JUST zo Sľažian pri Zlatých Morvaciach. Hlavným programom sú eurookná, ale už začali aj s hliníkom a zatiaľ sme spokojní aj s prácou aj s oknami (aj s cenou :-)
Pýtajte si pána Šuhajdu (obchodník) a prípadne povedzte, že kontakt máte od pána Babulica (to som ja) z Malého Lapáša. Pretože budem ešte potrebovať od nich robiť vonkajšie parapety, tak nech troška zlavia :-)

Ak ste zo vzdialenejšieho kraja, tak potom už len vygúgliť nejakého iného výrobcu okien. Na výstave v Nitre som videl aj iných.
Obrázok užívateľa
kubko333
 
Príspevky: 82
Registrovaný: Pia 29. Máj 2009 13:19:47
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 4 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod Key » Pon 25. Máj 2015 17:04:04

ahojte potreboval by som poradit ohladom hlinikových okien mám vybrate ktore chcem ale hladam firmu ktora ma kvalitnu montaz viete mi poradit?
Key
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 10. Feb 2013 16:10:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod prefa » Uto 26. Máj 2015 20:19:52

je vela firiem na slovensku co m kvalitne hlinikove okna skus konkretizovat skadial si a lepsie sa ti bude radit :)
prefa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pon 14. Jan 2013 12:42:53
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod Gaby » Str 27. Máj 2015 14:51:41

My máme hliníkové okna, máme xxxxxxxxxx a sme spokojni, majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti vďaka prerušenému tepelnému mostu



emkac: dovod cenzury, vid detektiv-oriesok-t8303.html
Gaby
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 10. Feb 2013 16:12:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod Key » Str 27. Máj 2015 20:49:23

Gaby píše:My máme hliníkové okna, máme xxxxxxxxxxxxx a sme spokojni, majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti vďaka prerušenému tepelnému mostu


a od akej firmy ich máte?
Key
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 10. Feb 2013 16:10:37
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod Segy1 » Štv 28. Máj 2015 14:15:23

my mame presne ten isty typ okien a máme ich od xxxxxxxxxxxxxx

emkac: dovod cenzury, vid detektiv-oriesok-t8303.html
Segy1
 
Príspevky: 2
Registrovaný: Str 23. Jan 2013 13:46:58
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké hliníkové profily? Treba ich dať na veľké presklenie

Poslaťod Gaby » Pia 29. Máj 2015 10:52:26

kupovali sme ich u firmy xxxxxxxxxxx a aj montaz robili oni



emkac: dovod cenzury, vid detektiv-oriesok-t8303.html
Gaby
 
Príspevky: 8
Registrovaný: Ned 10. Feb 2013 16:12:22
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 1 krat




Predchádzajúci

Späť na Okná, dvere, garážové brány

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron