Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Poslaťod dusanmt » Uto 12. Máj 2015 16:09:51

Ahojte, planujem obmurovat komin pouzitim porobetonovych tvarnic pre obmurovky sirky 75 a 50 mm a zaroven previazat dve priecky, ktore by inak skoncili pri komine bez ukotvenia (vid prilozeny obrazok). Priecky 100 mm by som prevazoval s obmurovkami 75 mm a obmurovky 75 mm by som prevazoval s obmurovkami 50 mm (z obrazka to nie je moc zrejme). Priecky aj obmurovanie komina by malo vysku 325 cm. Myslite, ze to bude OK?
Ma zmysel zakladat 50 mm obmurovku do murovacej malty? Alebo radsej zalozit 75 mm obmurovku a az na nu murovat 50 mm obmurovky?
Dakujem za kazdu radu.
Prílohy
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Poslaťod ... » Uto 12. Máj 2015 17:02:24

ja som priamo na komin nalepil "preklad" vytvoreny z dvoch zlepenych tvarnic, pod tym su dvere, z druhej strany komina prilepena stena (kotvena "len" lepidlom), oboje hrubky 10 cm a ziaden problem to nerobi, takze neviem ci mas az taku velku potrebu to tak velmi obmurovavat :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Poslaťod dusanmt » Uto 12. Máj 2015 17:35:21

Povodne mali ist priecky priamo na komin - nemali ist vedla neho, ako na obrazku. Priecku vlavo dole som musel posunut, lebo v mieste, kde je obmurovka 50 mm (cislo 3 na obrazku) su dvierka. Nedali by sa inak otvorit. Priecka vpravo hore musi ist tiez vedla komina, lebo to tak proste vychadza kvoli krbu (napojenie krbu atd.). Ak by som ho neobmuroval prieckovkami 75 mm (cislo 2 na obrazku), tak by tam vznikli nepekne skoky. Ak by som nepouzil obmurovky 50 mm (cislo 3 na obrazku), tak by som tie dve priecky nepreviazal, kedze do komina ich nesmiem kotvit. Okolo komina by mala byt dilatacia, tak preto som sa rozhodol pre obmurovky 75 a 50 mm. Namiesto 50 mm by mohla byt aj 75 mm, ale su tam dvierka a boli by moc hlboko "utopene".
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Poslaťod dusanmt » Str 27. Máj 2015 16:33:25

Este mam jednu amatersku otazku :-)
Z jednej strany komina mi akosi nevychadza vazba muriva - vid obrazok. Zlte by bola Silka a sede by bol porobeton (Termalica, lebo Ytong nevyraba vysku 199 mm). Inac ta lava cast na fotke nie je vymurovana (okrem spodneho radu Ytongu), je to len poukladane na seba.
Otazka je, ci taka vazba by bola OK?
Alebo je lepsie skratit tvarnicu s otaznikom a dat ku nej z lavej strany dlhsi dorezok, aby dorezok Silky v rade podtym (ktory bude cca. 195 mm) lepsie previazala? Tzn. tvarnica s otaznikom ho previaze o cca. 10 cm a tvarnica vedla nej zlava ho previaze tiez cca. 10 cm.
Alebo sa da vazba nejako "obist"? Zeby som napr. pod tvarnicu s otaznikom a dorezkom zlava (do vodorovnej loznej skary) vlozil nieco ako murivovu spojku (proste nejaky nerezovy pasik), ktory by ten spoj spevnil?
Prílohy
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Poslaťod bladerunner » Štv 28. Máj 2015 0:02:54

dusanmt píše:....... ale su tam dvierka a boli by moc hlboko "utopene"......

dvierka môžeš "preložiť" z komína na obmurovku
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Obmurovanie komina tvarnicami pre obmurovky

Poslaťod dusanmt » Štv 28. Máj 2015 8:02:24

bladerunner píše:dvierka môžeš "preložiť" z komína na obmurovku


Ano, nakoniec to tak aj idem spravit. Namiesto 50 mm tvarnice v stene, kde su dvierka, som pouzil 75 mm tvarnicu. Asi tam este predsadim sadrokartonovu stenu, lebo tam musim schovat rurky na odvod kondenzu z komina.
dusanmt
 
Príspevky: 37
Registrovaný: Uto 24. Mar 2015 10:51:17
Dal súhlas: 3 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: emkac a 0 hostia

cron