Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Re: Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Poslaťod matkoo » Štv 12. Feb 2009 17:32:58

martin1 píše:ja som tiez Ba IV, papiere som mal pre SÚ za 4 mesiace (vdaka tlacenke na opu), teraz cakam na stavebne povolenie. ty si cakal az 5 mesiacov? nie je nejaka casta na urychlenie? komu sa tam liskat? (ja zatial skusam tacit na starostu a uradnicku co to ma na starosti, neviem ci este niekoho ineho riesit?)
Co sa sa tyka tej verejnej vyhlasky, tak je to nieco ine ako priame listy susedom. vraj je to rychlejsie, musim si to nastaodovat v paragrafoch, ak mate niekto skusenost, tak vopred vdaka za info


aka si mestka cast?
ZVak a ZSE boli u mna v pohode cca 2 tyzdne
v BA zivotne prostredie/komin/ v norme cca 1mes /aj to cez znamych/
stanovisko mestkej casty-nekonecny pribeh
OU ZP
OOPaK cca mesiac
OSVS cca mesiac
OOH cca mesiac

SP prerusenie nutnost doplnit o /najprv nechceli/
Technicku spravu
stanovisko Hasicov
a este niaky papier

a kym sa to podpisalo kua

a COV to je o nervoch

podla toho co si pisal asik stavias v byvalej zahradkarskej oblasty tak este raz hodne zdaru....
Naposledy upravil emkac dňa Pia 13. Feb 2009 9:18:02, celkovo upravené 1
Dôvod: Upravenie citacie
Matkoo
Obrázok užívateľa
matkoo
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Štv 27. Nov 2008 15:51:46
Bydlisko: BA
Dal súhlas: 5 krat
Dostal súhlas: 2 krat




Re: Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Poslaťod raven » Štv 12. Feb 2009 22:42:59

Pokračovanie príbehu :)

Dneska som pobehal VSE - (Holleho 3) - tetuška chcela kópiu katastralnej mapy a mapu širšieho okolia (vzťahov).
Katastrálnu mapu som mal - mapu širších vzťahov si nakoniec stiahla z katasterportalu (šikovná to tetuška :lol: ).
Zašrafoval som im miesto stavby, vypisal jedno tlačivo, dal na podateľňu a hajde ďalej...

T-com - (Poštová ulica) - sú otvorení len utorok, stredu a vo štvrtok do fantastických 14:30. V robote končím 15:15, takže to budem musieť vybaviť elektronicky, poprípade cez poštu...

Máte nejakú fintu na T-com? Ako to urýchliť?

Slavo_T píše:Este potrebujes vbehnut na Obvodny Pozemkovy Urad KE-okolie (Popradska 78)
- ziadost Suhlas na pouzitie polnohospodarskej pody
- kopia listu vlastnictva (overena notarom) , alebo original 100Sk kolok , kopia katastralnej mapy


Nevieš, či treba to tlačivo aj vtedy, keď budem stavať na mieste starého domu? (starý dom čiastočne zbúram a na jeho mieste postavim nový)...
Naposledy upravil emkac dňa Pia 13. Feb 2009 9:19:47, celkovo upravené 2
Dôvod: Upravenie citacie
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Poslaťod martin1 » Štv 12. Feb 2009 23:21:18

matkoo píše: podla toho co si pisal asik stavias v byvalej zahradkarskej oblasty tak este raz hodne zdaru....

nie v byvalej :)
na miu treba byt aktivny a mat znamych, sefarchitekt bol v poho aj bez znamosti sa dal, aj ked som si tam pochodil svoje, starosta cez znamosti, uz je nakusnuty, dufam, len nieviem ako na stavebnom urade na nich, lebo rozhodnutie podpisu starosta, ale na stavebnom sa tvaria ze su od neho nezavisli...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Poslaťod martin1 » Štv 19. Feb 2009 17:07:08

zda sa ze sa mozno crta na lepsie casi, aj ked otazne je podla mna stale, kedy to bude, aky chaos vznikne a ci bude vobec nieco kv tom chaose kratsie, no ale pri ohlaskach vraj aj tak setko treba okrem povolenia stavebneho, ine doklady aj tak...takze -3 az 4 mesiace? kto, vie. a com tocim? tato sprava z dneska...

Ministerstvo výstavby navrhuje presunúť účinnosť nového stavebného zákona na 1. júla 2010 kvôli príprave viacerých vyhlášok

BRATISLAVA 19. februára (SITA) - Minister výstavby a regionálneho rozvoja Marian Janušek plánuje predložiť návrh zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon) na rokovanie vlády do dvoch, maximálne troch týždňov. Stane sa tak podľa neho po zapracovaní pripomienok k navrhovanému novému stavebnému zákonu z posledného zasadnutia legislatívnej rady vlády. Janušek to povedal vo štvrtok v rozhovore pre agentúru SITA po šiestej schôdzi komisie pre stavebníctvo a regionálny rozvoj pri parlamentnom výbore pre hospodársku politiku. Účinnosť stavebného zákona ministerstvo výstavby navrhuje odložiť z doposiaľ uvažovaného 1. júla 2009 na 1. júla 2010 vzhľadom na prípravu okolo troch desiatok s tým súvisiacich vyhlášok a vykonávacích predpisov.
"Je to jeden z najťažších zákonov, ktorý sa v tomto období pripravuje. Pracuje sa na ňom zhruba deväť rokov s určitými prestávkami. Stále do toho niekto vstupoval s rôznymi návrhmi," zdôvodnil Janušek zdĺhavé pokračovanie pripomienkovania návrhu stavebného zákona. Legislatívna rada vlády sa týmto návrhom zaoberala štyrikrát. Janušek predpokladá, že ak vláda navrhovaný stavebný zákon schváli, v apríli by sa mohol dostať na rokovanie parlamentu v prvom čítaní. Počas diskusie v stavebnej komisii poslanec Štefan Kužma (SDKÚ-DS) informoval, že do mája by sa mali dohodnúť na pozmeňovacích návrhoch k stavebnému zákonu v druhom čítaní v júni.
Nový stavebný zákon podľa Janušeka zjednodušuje priebeh celého procesu stavebného povolenia, čo si v súčasnosti vyžaduje veľmi veľa času. Pre stavby, ktoré potrebovali povolenie, bude podľa nového zákona stačiť už len ohlasovacia povinnosť a pre stavby s ohlasovacou povinnosťou už nebude potrebná ani tá. "Novinkou bude audítor stavby, ktorý veľmi pomôže investorovi. Kto bude stavať chalupu, dom, urobí s ním zmluvu a všetky administratívne veci vybaví on. Bude za to zodpovedný, musí mať živnosť, certifikát, ktorý im bude dávať ministerstvo výstavby," povedal ďalej pre agentúru SITA Janušek.
Pokiaľ ide o sankcie za čierne stavby, či porušovanie stavebného zákona, ich maximálna výška sa má zdvojnásobiť na 10 mil. Sk. Ministerstvo výstavby chcelo, aby postavenie čiernej stavby bolo trestným činom, čo však podľa Janušeka narazilo na legislatívne problémy. Minister je za ešte prísnejšie sankcie. Pôvodne sa uvažovalo, že sankcia by bola v podobe percenta od rozpočtovanej ceny stavby, s čím legislatívci tiež nesúhlasili. Janušek predpokladá, že poslanci v tejto súvislosti ešte predložia pozmeňovacie návrhy. Počas diskusie v komisii odzneli návrhy, aby výška sankcie závisela od výšky investície a bola presnejšie určená, lebo teraz ju ohraničujú len minimálna a maximálna suma. Ministerstvo výstavby zároveň uvažuje neskôr s vypracovaním samostatného zákona o stavebnej inšpekcii. Tá by mala plniť úlohu polície v stavebníctve.
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Poslaťod Slavo_T » Štv 19. Feb 2009 17:41:19

raven píše:Pokračovanie príbehu :)

Nevieš, či treba to tlačivo aj vtedy, keď budem stavať na mieste starého domu? (starý dom čiastočne zbúram a na jeho mieste postavim nový)...


Tak to neviem. Ja mam pozemok klasifikovany ako zahradu , takze som potreboval vbehnut aj na tento urad.
Ak si bol na Obecnom urade , tak by ti mali dat ziadost o SP a na tom papieri mas vsetky urady co treba pobehat ak chces ziadat o SP. Mne teta na OU zaskrtla tie , ktore potrebujem ja , aby sa vyjadrili k ziadosti o SP. A medzi nimi bol aj Pozemkovy urad.
T-Com : no tie uradne hodiny maju bohove. :evil: Ja som tam bol asi trikrat. Az nato ,ze jeden den nemali strankove hodiny, dalsi den mi chybali nejake papiere , to slo vcelku dobre. Vyjadrenie ti poslu postou. Najlepsie je tam zavolat a dohodnut sa s nimi ,ze im to posles postou , alebo mailom , ak budu suhlasit. Alebo zdrhnut z roboty ! ;)
Obrázok užívateľa
Slavo_T
 
Príspevky: 662
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 18:28:32
Dal súhlas: 74 krat
Dostal súhlas: 64 krat

Re: Aké doklady k súhlasému stanovisku úradov ku stav. povol.?

Poslaťod deko » Štv 19. Feb 2009 20:34:07

ziadny novy stavebny zakon nebude. pravne odd. u januschkovcov zamestnavaju rozne nastenkove tendre a navyse sns je nastvata ze sa v parlamente hlasovalo tak ako sa hlasovalo...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Predchádzajúci

Späť na Pozemok, projekt, príprava stavby

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia