Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod jezo » Str 13. Máj 2015 6:36:27

K dilatacii sa vyjadrit neviem, ale tiez som mal taku naivnu predstavu, ze cele podlazie polozim v kuse. Dost rychlo ma to preslo ;) Ale ak nevadi, ze ti niekde budu vychadzat popri stenach pruzky siroke 1 - 2 cm, nech sa paci :ano:
jezo
 
Príspevky: 231
Registrovaný: Ned 03. Jan 2010 11:12:45
Bydlisko: ZA
Dal súhlas: 13 krat
Dostal súhlas: 18 krat




Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod bigben » Str 13. Máj 2015 8:48:32

Ludo píše:ja so kupoval Kuberit /pohladaj na webe/
rozne sirky, a hlavne mi vyhovovala farebnost, kedze som kupoval v mosadzi...
len nechapem, ako moze lista prasknut :netusim
to nebude problem listy ako takej, ale skor montaze, technicky vzato - akakolvek lista musi byt o.k.

No ja som kedysi predaval prechodove listy a polski "kuzelnici" produkuju aj plastove prechodove listy. Tam az taky problem s prasklinou po celej dlzke nevidim.
bigben
 
Príspevky: 566
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:40:00
Bydlisko: TT
Dal súhlas: 45 krat
Dostal súhlas: 46 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod Kokxo » Str 13. Máj 2015 8:50:53

Máš pravdu, kvôli cene už poliaci postupne prechádzajú na výrobu plastových prechodových líšť.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod joko » Pon 18. Máj 2015 19:50:38

day píše:Ahojte,

podla prispevkov vyssie by som nemal polozit cely dom, cca 100m2, bez dilatacie,
pripadne ma niekto aj inu skusenost?

Rad by som polozil podlahu bez dilatacie, dilatacia by bola iba popri stenach.

:ano:

Ja som inštalatér, a okolo podlahovky sa motám iba x krát do roka, ale:
100 m2 je :dash
Prečítaj si technologické postupy. Maximálne prípustné rozmery bez dilatácie sú 40 m2, alebo 8 m jedna dlžka. A tu by sa dalo končiť. :netusim
Ak budeš mať beton tak musíš dilatovať každú miestnosť pri prahoch, a kuchyňo-obývačku aspoň na polovicu, lepšie extra každý okruh. Pri anhydride rozťažnosť je menšia, tam podlaháry viac tolerujú, ale 100 m je utópia.
Takže dilatovať každý prach, a ideálne je oddeliť kuchyňu od obývačky, najideálnejčie je na hrane dlažba - parkety, pod parketami je to úplne jedno, spoj pod dlažbou je riešiteľný problém, a tak radšej sa tomu vyhni.
Ak máš záujem celý dom najprv v kuse vyliať, a na ne postaviť SDK priečky, tak počítaj s tým, že hrozí prevrtanie podlahovky. Na poslednej stavbe sa to stalo na dvoch miestach, a sadrokartonisti utekali na inú stavbuá, lebo tam im navlhla SDK stena na 50 cm .Takže priečky a dilatovať, podlahovku do cháničiek cez prechod, ak nechceš mať problémy. :drink

S týmto príspevkom autora joko súhlasil
jan45
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod day » Pon 18. Máj 2015 20:08:10

Ahoj Joko,

ja sa pytam na plavajucu podlahu, ty, predpokladam podla odpovede, hovoris o poteroch 8-) :?:

S týmto príspevkom autora day súhlasil
joko
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod jan45 » Uto 19. Máj 2015 8:33:00

je to krajná plocha, treba ale nechať pri stenách podstatne väčšie dilatácie ako sa robí bežne, min. niekoľko cm, prekryť ležatou lištou.
http://vegetacnecistiarne.blogspot.sk/
jan45
 
Príspevky: 535
Obrázky: 8
Registrovaný: Ned 25. Júl 2010 11:41:56
Bydlisko: Bojnice
Dal súhlas: 368 krat
Dostal súhlas: 39 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod joko » Uto 19. Máj 2015 20:49:40

day píše:Ahoj Joko,

ja sa pytam na plavajucu podlahu, ty, predpokladam podla odpovede, hovoris o poteroch 8-) :?:


Prepáč , máš pravbu. Nečítal som čo je vyššie - staré, začal som iba Tvojim novým príspevkom. :oops: :dash
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod day » Sob 30. Máj 2015 22:25:29

Podlahu som polozil v jednom kuse - 95m2. Vyrobca mi to neodporucal, tak som zvedavy ci budem musiet urobit dodatocne dilataciu alebo nie.
Obrázok užívateľa
day
 
Príspevky: 550
Registrovaný: Ned 30. Máj 2010 13:23:18
Dal súhlas: 46 krat
Dostal súhlas: 18 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod bladerunner » Ned 31. Máj 2015 15:58:30

len taká zaujímavosť - na laminátke, ktorú som kúpil a idem pokladať je napísané, že sa môže ukladať až 13 m v oboch smeroch bez dilatácie!!!
nič to však asi nemení na tom, že "spojiť" dve miestnosti cez "úzke" dvere bez dilatácie asi nie je rozumné riešenie.
ja osobne idem dávať prechodové lišty v mieste všetkých dverí, nevidím v tom žiadny problém, lišty predpokladám, že dám vo farbe podlahy, originál od výrobcu podlahy
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod raven » Ned 31. Máj 2015 18:59:24

Ja mám aj na prízemí aj na poschodí plávajúcu podlahu bez dilatácie. Je to tak už 3 rok a všetko je v pohode. 100m2 dole a 100m2 hore. Dá sa to aj bez dilatácie, len sa nesmie podlaha prikladať natesno ku stene. Ja som ju dal 1cm od steny pri okrajoch a na to nástenné lišty z baumaxu. Podlaha podlahuje, nepuká, nevlní sa, nič jej nie je..:).
Betón som však dilatoval. Aj po okrajoch aj pri prahoch jednotlivých dverí... 8-)
Obrázok užívateľa
raven
 
Príspevky: 658
Registrovaný: Str 14. Jan 2009 20:50:27
Bydlisko: Košice-okolie
Dal súhlas: 35 krat
Dostal súhlas: 41 krat

Re: Treba dilatovat tento konkretny priestor?

Poslaťod bladerunner » Ned 31. Máj 2015 22:28:05

Asi je podstatný aj tvar pôdorysu a jednotlivých miestností. Pri nejakom členitejšom pôdoryse aj technická realizácia /pokládka/ plávajúcej podlahy bez predelenia v mieste napr. dverí bude asi dosť komplikovaná a kľudne na niektorých miestách môže vychádzať napr. 3 cm pásik podlahy pri stene a podobne. A to ešte ak náhodou nebudú všetky steny rovnobežné, môžu vznikať ďalšie komplikácie pri pokládke.
Ak je pôdorys jednoduchý, tak nemusí byť problém ani pri väčších rozmeroch ako aj potvrdzujú vaše skúsenosti.
bladerunner
 
Príspevky: 1245
Registrovaný: Pon 05. Okt 2009 20:10:55
Dal súhlas: 72 krat
Dostal súhlas: 126 krat




Predchádzajúci

Späť na Podlahy, dlažby, obklady

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia