Prva skusenost s firmou, izolacia a oprava pivnice

Prva skusenost s firmou, izolacia a oprava pivnice

Poslaťod martin1 » Štv 22. Jan 2009 23:50:12

Tak uz je tu moja prva skusenost s firmami a tyka sa pivnice, planujem stavat dom z chaty od jari - svojmocne, vacsinu,a riesim teraz pivnicu, hovorim si doriesim ju kym zacnem stavat, je to pivnica 2 m pod zemou 4,5 x 5,5 metra strop 2 metre vysoky, bez akychkolvek izolacii so studnou a odtokom, co, keby tam nebolo tak tam mam pol metra vody. Pivnicu a obvodove steny prizemia chcem s chaty nechat. Hovorim si dam pivnicu porezat pod stropom alebo zainjektovat a potom vnutri vanicku s nejakymi omietkmi a na spodok dlazbu a je to. Chata nevlhne, je tam terpapier pod mrumi, ale pivnica teda vlhne, injektaz by to spravila a bolo by. Na podreźanie 25 cm zelezebetonu, z ktoreho je pivnica 15 metrov dlzkovych (bez okien) ceska firma si zapytala 21 cekych aj s dph (lano som inde nezohnal a cesi dali dobru ponuku), hovorim si pohoda, ale injaktaz bude este lacnejsia, teraz mi tam prisla mensia firma na injektaz, pozreli poslali ponuku, paci sa mi to az na tu cenu 157 000, z toho len injektaz 26 000, hm, neuveritelne, take polozky tam dali ako obkopanie chaty (1 meter do sirky a pol metra do hlbky - kvoli zatmelenie medzeri medzi betonovou pivnicou a vchnou tehlou) 5-litrov, odvoz sutiny (stara omietka) 2 litre a pod. neuveritelne, co si firma zarata. No idem do toho radsej sam, dam si v normalnej firme (dufam ze najdem) injaktaz spravit, alebo dam podrezat a basta a potom uz sam, projekt od tej firmy s cenovou ponukou na 157-litrov mam, tak podla toho pojdem, chcel by som do troch mesiacov po vikendoch, uvidime, budem pisat ako budem postupovat, snad ma to popozenie...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Prva skusenost s firmou, izolacia a oprava pivnice

Poslaťod quark » Pia 23. Jan 2009 10:58:54

martin, martin, myslím, že sa stále uberáš zlým smerom......
prečo nechceš vyskúšať nejakú stav. chémiu? firiem je pomerne veľa, hlavne v BA, myslím, že v tvojom prípade bude robiť HI klasickým spôsobom veľký problém. A to s tou vaničkou zvnútra, no neviem. Na stenách tomu nedávam veľkú trvanlivosť.
asi máš iba dve možnosti:
1. klasický ropný spôsob HI: odkopať a ......
2. staveb. chémia zvnútra objektu, ako to chceš. ako si písal, ked nemáš vhodný beton /skala a veľké vzduch. medzeri/ tak sprv nový poter na podlahu a steny tiež.......
quark
 
Príspevky: 510
Obrázky: 0
Registrovaný: Uto 25. Nov 2008 12:19:21
Bydlisko: Senica
Dal súhlas: 8 krat
Dostal súhlas: 10 krat

Re: Prva skusenost s firmou, izolacia a oprava pivnice

Poslaťod martin1 » Pia 23. Jan 2009 11:09:07

mas pravdu pomylil som sa, myslel som chemiu, v tom projekte od firme je vlastne chemia, kadejake potery s chemickymi priasadami, musim si to cez vikend poriadne nastudovat a az potom pisat...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Prva skusenost s firmou, izolacia a oprava pivnice

Poslaťod martin1 » Štv 19. Feb 2009 10:54:01

quark píše:martin, martin, myslím, že sa stále uberáš zlým smerom......
prečo nechceš vyskúšať nejakú stav. chémiu? firiem je pomerne veľa, hlavne v BA, myslím, že v tvojom prípade bude robiť HI klasickým spôsobom veľký problém. A to s tou vaničkou zvnútra, no neviem. Na stenách tomu nedávam veľkú trvanlivosť.
asi máš iba dve možnosti:
1. klasický ropný spôsob HI: odkopať a ......
2. staveb. chémia zvnútra objektu, ako to chceš. ako si písal, ked nemáš vhodný beton /skala a veľké vzduch. medzeri/ tak sprv nový poter na podlahu a steny tiež.......

Uz idem na tu pivnicu, zima nezima, prva firma co mi to ponukla spravit na kluc za to chcela 150-tis. sk, izolacia pivnice o podoryse 4,5 x 5,7. Nakoniec som sa dohodol s inou firmou, ze si od nich budem brat len material a oni mi budu radit ako na to, ze to nie je nic zlozite. V prvej faze som si kupil za 5-tis. injektazne salamy sika, navrtam do betonu kolme diery na kazdych 12 cm, vrtakom 12, a do nich potom pistolou, co mi pozicali, dam tu injektaznu hmotu sika. Potom budem vyrovnavat beton lepidlom a na to pojde dalsia sika vodeodolna chemia, nieco ako omietka a tiez na podlahu. Cela pivnica by tak mala byt za 20-tis. sk hotova...
martin1
 
Príspevky: 774
Obrázky: 0
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 12:37:28
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron