terasa beton verzus zámková dlažba

terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod juraj.novo » Štv 23. Apr 2015 19:20:16

Stavbári chcel by som radu ako vyriešiť terasu za domom, mám dve alternatívy len neviem, ktorá je správna:

alt 1:
ubiť terén, položiť kari siete, betónová deka cca 10 cm, flex kléber, keramická mrazuvzdorná dlažba, exteriérová špárovačka

alt 2:
ubiť terén,pieskové lôžko, zámková dlažba, škárovanie pieskom

chcel by som to vyriešiť tak aby som sa k tomu nemusel o pár rokov vracať, ďakujem za všetky rady
Prílohy
juraj.novo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 09. Feb 2009 15:02:03
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod MartinH » Štv 23. Apr 2015 19:59:46

juraj.novo píše:alt 1:
ubiť terén, položiť kari siete, betónová deka cca 10 cm, flex kléber, keramická mrazuvzdorná dlažba, exteriérová špárovačka

alt 2:
ubiť terén,pieskové lôžko, zámková dlažba, škárovanie pieskom

chcel by som to vyriešiť tak aby som sa k tomu nemusel o pár rokov vracať, ďakujem za všetky rady


Hlasujem, aby si svoje peniaze a cas minul na alt. 2. :mrgreen:

Nemusi to byt zamkova dlazba, moze to byt aj vacsi rozmer. Hlavny argument pre mna je v tom, ze ked sa predsa len k tomu budes musiet vracat, vyberies von pokazenu dlazdicu, das novu a hotovo.

S týmto príspevkom autora MartinH súhlasil
drepo
Obrázok užívateľa
MartinH
 
Príspevky: 3951
Registrovaný: Ned 30. Nov 2008 20:02:01
Dal súhlas: 215 krat
Dostal súhlas: 333 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod juraj.novo » Štv 23. Apr 2015 21:38:01

už som aj ja nalomený na túto alternatívu, len potrebujem sa uistiť v tom, že to bude správne riešenie
juraj.novo
 
Príspevky: 75
Registrovaný: Pon 09. Feb 2009 15:02:03
Dal súhlas: 1 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod funtasta » Štv 23. Apr 2015 21:41:11

pri verzii cislo
ver1:na zakladovu dosku by si mal dat HI alebo aspon ten nater na balkony nasledne 10cm beton a nasledne az lepit dlazbu taksito musis rieisit dilataciu koli rozmerovej roztiaznosti tusim v jednom smere viac ako 5-8m sa nedoporucuje, HI koli tomu aby zemna vlhhkost nevzlinala smerom pod dlazbu pod ktoru by bola vysoka vlhkost a odskocila by ti dlazba takisto ukoncenie by si musel riesit nejakou ukoncovacou anitkoro listou , vyspadovat by si musel aby ti voda nestal v strede skratka kopec komplikacii

ver 2 zamkovu dlaziba netreba spadovat- vsiakne samo nevyhoda ukocenie obrubnkom su dost drahe ked chces stýlový obrubnik
ver3 urobit jednoduchu betonovu platnu cca 10cm pod urovnou zelanej výsky terasy a dat dlazbu na terciky alebo wpc dosky a ked sa ti nebude pacit dobetonujes 10cm a das dlazbu aka sa ti paci
funtasta
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Ned 05. Aug 2012 21:20:55
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod M0f0 » Pia 24. Apr 2015 9:52:12

hlasujem za alt 2, akurat namiesto pieskoveho lozka by som odporucal strkove. okrasny palisadovy obrubnik 1m ~ 4 Eur, to ta nemoze polozit
M0f0
 
Príspevky: 171
Registrovaný: Str 26. Okt 2011 11:52:53
Dal súhlas: 4 krat
Dostal súhlas: 2 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod bysťo » Pia 24. Apr 2015 12:25:51

neviem kde všetci berú pieskové lôžko pod dlažbu, tam má ísť frakcia 4-8, aby lepšie vsakovala voda
už stojí, ten náš domček vysnívaný...

S týmto príspevkom autora bysťo súhlasil
drepo
bysťo
 
Príspevky: 233
Registrovaný: Uto 30. Dec 2008 15:16:31
Bydlisko: Lukové
Dal súhlas: 10 krat
Dostal súhlas: 6 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod ... » Pia 24. Apr 2015 13:30:47

bysťo píše:neviem kde všetci berú pieskové lôžko pod dlažbu, tam má ísť frakcia 4-8, aby lepšie vsakovala voda


do piesku sa to asi lepsie uklada, teda aj uplnemu amaterovi; a pokial je ten piesok cisty, tak don voda vsakuje celkom dobre... akurat by som sa v pripade takejto dlazby obaval vyrastania rastliniek zo spar...
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod Kokxo » Pia 24. Apr 2015 13:38:10

Ak to budeš robiť alternatívou č. 2 treba pouvažovať nad odvedením vody, ktorá bude prechádzať cez piesok na spodok terasy a nad hydroizoláciou debniacich tvárnic zvnútra kde budú zasypané hlinou za účelom zabránenia prieniku vody do tvárnic, za pár rokov to budeš mať všetko potrhané od mrazu.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod theb » Pia 24. Apr 2015 22:45:28

... píše:do piesku sa to asi lepsie uklada, teda aj uplnemu amaterovi; a pokial je ten piesok cisty, tak don voda vsakuje celkom dobre... akurat by som sa v pripade takejto dlazby obaval vyrastania rastliniek zo spar...


1. ak sa makadam dobre stiahne vodovahou, latou, tak gumene kladivko ti bude akurat na to aby ti poriadne zavadzalo.
2. pieskom sa zvykava sparovat ulozena dlazba. Popravde, nie je rozdiel medzi vyrastajucimi rastlinkami z piesku a tymi co vyrastaju z prachu usadenom v sparach.

Ja by som sa skor bal toho, ze ten piesok je potvora a s prvou vodou vyplni medzery v makadame, ktory sice bol zhutneny, ale predsa len vacsia frakcia. Po niekolkych vydatnych dazdoch nemusi pod zamkovou ostat ani zrniecko a potom sa to bude krivit.
Obrázok užívateľa
theb
 
Príspevky: 857
Registrovaný: Štv 15. Júl 2010 9:30:19
Dal súhlas: 14 krat
Dostal súhlas: 77 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod TomasHo » Ned 26. Apr 2015 6:09:13

Hlasujem tiez za moznost 2.
Pod dlazbu by som teren vybral tak na 40cm, uzabovat, na spodok makadam fr. 16-32, uzabovat platnou, potom makadam fr. 4-8, na to dlazba, skary vyplnit ostrohrannym pieskom, prejst vibracnou platnou. Povrch musi byt vyspadovany vzdy. Ak tam bude stat voda, casom sa vytvoria kaluze (nikdy to nebude dokonale rovne), v ktorych dlazba zacne menit farbu.
Nepouzivat gulaty (plaveny/kopany) piesok, v tom sa rastliny drzia.
Inac, dlazba sa da kludne polozit aj do hliny, len si clovek musi povedat, co od toho ocakava : )

S týmto príspevkom autora TomasHo súhlasil
drepo
TomasHo
 
Príspevky: 573
Registrovaný: Ned 15. Máj 2011 8:22:12
Dal súhlas: 34 krat
Dostal súhlas: 35 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod mp1 » Pon 27. Apr 2015 19:39:37

č. 2 inak - odkopať "ornicu", naviezť drť, udusať, klásť platne (50x50x4cm), pekne kľačiačky a s murárskym kladivkom, podbíjať dlaždice jednu po druhej. medzery 0,1-1 cm ničím nevypĺňať. ak sa dlaždice časom "uvoľnia" a budú vydávať zvuk, je tu stále možnosť zdvihnúť a položiť jeden kamienok. výhoda je v tom, že cez medzery odtečie všetka voda a do neutuženej hliny vsiakne. v 20 cm vrstve drte neporastie žiadna rastlina (klamem, slnečnica zo zimného prikrmovania vtákov vzišla a dorástla do 20 cm).
mp1
 
Príspevky: 486
Registrovaný: Pia 21. Nov 2008 13:15:08
Dal súhlas: 79 krat
Dostal súhlas: 30 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod Maxo » Str 10. Jún 2015 22:29:09

Na terasu som pouzil nasucho betonove kocky 40x40 a zial aj 2 mm sparu. Nie som spokojny, sparovaci piesok na terase vadi. Hladam nejaku pruznu sparovacku ale nie taku pracnu ako nejake tmelenie. Vyberat kocky robit poter a davat kocky nanovo sa mi nechce. Spara sa uz zmensit neda. Okraje terasy su napevno. dik za radu.
Maxo
 
Príspevky: 446
Registrovaný: Str 29. Sep 2010 20:56:50
Dal súhlas: 9 krat
Dostal súhlas: 23 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod Kokxo » Štv 11. Jún 2015 11:47:04

Asi by som skusil polyuretánový tmel. Je to v tubách, nanáša sa to pišťoľou. Niečo na báze prášku a vody tam asi nemá zmysel dávať, popraská to.

Ja tiež robím teraz terasu, idem to vybetonovať, na vrch by som chcel urobiť vymývaný beton alebo kamenný koberec, nemáte náhodou niekto s tým skúsenosti, potreboval by som zohnať materiál za dobré ceny, urobím si to sám :ano:
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod ivvan » Štv 11. Jún 2015 14:51:45

sused má ten kamenný koberec, je to pekné ale asi iba prvý rok. síce aj zámkovka už nie je taká ako pred 10 rokmi ale toto ma sklamalo, má to na chodníku pod balkonom kde nie je vlhko a začalo mu to aj tak odskakovať od betónu. dajme tomu že chyba inštalácie, niekde to ťahá vlhkosť a potom odskakuje, ale ten povrch nevyzerá pekne po čase, tá živica sa poškrábe/ošúcha a vyzerá to potom tak zafúlane špinavo. aký výrobca to je neviem, možno to majú niektorí odolnejšie spravené.
ivvan
 
Príspevky: 347
Registrovaný: Štv 20. Nov 2008 13:27:42
Bydlisko: sever
Dal súhlas: 2 krat
Dostal súhlas: 20 krat

Re: terasa beton verzus zámková dlažba

Poslaťod Kokxo » Štv 11. Jún 2015 21:51:57

Dik za informáciu, tak kamenný koberec odpadá, teraz ak niekto niečo vie o vymývanom betone, prosím o informácie.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Stavebné práce, stavebný materiál

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron