studna - na co si dat pozor, referencie

studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod deko » Pon 30. Mar 2015 17:04:10

Ahojte,

asi si necham vyvrtat, resp. prehlbit studnu (voda je cca 30 metrov pod terenom). Mate niekto nejake poznatky, na co si davat pri vybere studniarov pozor, co by ste spravili inak, pripadne mohli by ste sem dat referencie na nejakych studniarov?

dakujem.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat




Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod Juraj K. » Ned 19. Apr 2015 17:28:45

Nám firma vŕtala teraz, začali vo štvrtok, skončili včera. Prútikár označil miesto a odhadol prameň v hĺbke cca 8 m. Prišla firma a majiteľ tvrdil že prútikárstvo je šarlatánstvo a že voda je všade, vysvetlil mi zloženie pôdy a kde v akých vrstvách sa voda nachádza. Pýtal sa kde chceme studňu a že on ju tam spraví. O tom že miesto určil prútikár som mu nepovedal, len som mu ukázal, že kde nám to vyhovuje. Zo začiatku vŕtali "na sucho" s hlavicou vyzerajúcou ako rúra, ktorou zároveň aj vyberali zeminu. Prvý prameň našli v hĺbke asi 6 m, tam už zemina bola riedka museli vymeniť vrták a začali vŕtať za pomoci inej hlavice a výplachu vodou zmiešanou s nejakou chémiou. Tvrdili, že sa musí ísť hlbšie, že je to iba povrchová voda. To je chvíľa kedy stratíš prehľad o tom čo sa deje a všetko je len na vŕtačoch. Nevidíš či je tam ďalší prameň, cez akú zeminu prechádzajú, nevieš nič (a podľa mňa to nevedia ani vŕtači..). Možno už ďalší prameň ani nenašli, možno ich našli viacej, to neviem. Skončili v dvadsiatich metroch, vložili chráničku, urobili obsyp a čerpali asi 1 hodinu. Vody bolo stále rovnako tak len dúfam že aj bude. Moje odporúčanie: Ak si vyhliadneš nejakú firmu neponáhľaj sa a choď sa pozrieť na ich robotu kde práve vŕtajú nech vidíš ako to vyzerá a do čoho ideš. Keď skončia po pár dňoch choď znovu za majiteľom a spýtaj sa ako s nimi bol spokojný. Pokojne to zopakuj aj s inou firmou aby si mal prehľad akú technológiu využívajú, aké podmienky potrebujú a pod. Veľa šťastia!
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod Kokxo » Ned 19. Apr 2015 20:16:09

Prútikárstvo nie je šarlatánstvo, chlapík od nás chodí hľadať vodu po celom Slovensku na miestach, kde ju nemohli vŕtači nájsť - to s tým, že voda je všade je blbosť.
Jeho syn je môj sused, našiel dva miesta, presne povedal v akej hĺbke voda je a ktorý prameň je výdatnejši. Chlapi keď navŕtali do 26 m voda začala striekať zo zeme ako z tých filmov, keď nájdu ropu :yahoo
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod emkac » Pon 20. Apr 2015 16:21:02

diskusiu o prutikareni som odclenil - prutikari-a-hladanie-vody-t8257.html
Quis custodiet ipsos custodes?
Obrázok užívateľa
emkac
 
Príspevky: 2992
Obrázky: 7
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 16:12:05
Dal súhlas: 106 krat
Dostal súhlas: 273 krat

Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod Juraj K. » Str 22. Apr 2015 0:10:40

emkač, dobre si uirobil.

deko potrebuje poradiť ohľadom vrtania, nie hľadania vody...
Juraj K.
 
Príspevky: 248
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 21:57:40
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod deko » Pia 24. Apr 2015 17:21:11

vela referencii sa tu nenaslo :( pridam teda ja jednu negativnu - pan Krupa z Cifera http://studne-krupa.sk/ . radsej sa mu vyhnite. 3x slubil ze na 100 percent pride na obhliadku, ale nikdy neprisiel a pre istotu si vypol telefon. :kill :kill :kill :grc :grc :grc :dash :dash :dash
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris!
Obrázok užívateľa
deko
 
Príspevky: 2484
Registrovaný: Str 19. Nov 2008 17:52:08
Bydlisko: Báhoň
Dal súhlas: 150 krat
Dostal súhlas: 194 krat

Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod ... » Pia 24. Apr 2015 17:39:03

mne robili http://www.oazar.sk, co sa prace tyka spokojnost, co sa dovolatelnosti/zohnatelnosti tyka tak je to niekedy horsie (ale kedze mavaju zvycajne aj dost prace tak je to aj pochopitelne; na druhej strane ked mi nieco zablblo a potreboval som pomoct tak vtedy som cakat nemusel (robili mi aj kurenie a ostatne veci s vodou suvisiace))
studne robia so zarukou na mnozstvo vody (takze za dieru kde je malo vody nezhrabnu prachy a nezmiznu s nimi kade lahsie)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: studna - na co si dat pozor, referencie

Poslaťod joko » Str 12. Sep 2018 22:16:03

Jedného poznám, dnes spojazdnil u Deka studňu - ponorku po 3,5 roka. Ale sme sa nadreli :shock: :yahoo
Obrázok užívateľa
joko
 
Príspevky: 2532
Obrázky: 9
Registrovaný: Ned 23. Nov 2008 19:28:22
Bydlisko: Bratislava
Dal súhlas: 688 krat
Dostal súhlas: 307 krat





Späť na Voda, kanalizácia a ČOV

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron