napojenie SDK na stenu

napojenie SDK na stenu

Poslaťod matthewcheck » Uto 14. Apr 2015 21:40:33

Riesim momentalne zvisly SDK kastlik (od podlahy po strop) na zakrytie rur vzduchotechniky. Z jednej strany sa to bude priamo nadpajat na existujucu stenu a hranu, ktora je uz omietnuta sadrovymi omietkami (je tam kovovy rohovnik). Ako odporucate urobit napojenie? Ake pasky a akym sposobom to spravit tak aby to nebolo viditelne?

Rozmyslal som nad odstranenim rohovnika s kusom omietky okolo, samotny SDK by som zapustil o hrubku omietky a zavolal by som omietkarov aby to nadpojili (predpokladam teda ze so sklotexnilnou mriezkou) zaomietli aj bocnu stranu kastlika ... tam ale teda neviem ako vyriesit roh, aby sa neobijal ... nejakou SDK rohovou paskou? Spredu na kastlik som uz omietky neplanoval ... Ci omietnut radsej vsetko sadrovou omietkou?

Podobny prechod vsak budem musiet riesit aj na inom mieste, a sice pri napojeni stropu prizemia a steny nad schodiskom ... SDK strop zaomietat nebudem urcite, teda vyriesit roh SDK - omietka bude treba tak ci tak ... Ako teda na to?

Pripajam aj obrazky pre ilustraciu ...

matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat




Re: napojenie SDK na stenu

Poslaťod Kokxo » Str 15. Apr 2015 10:54:21

Rohovník určite odstráň, zapusť to na hrúbku omietky, natiahni to všetko a máš po probléme. Budeš tam vymýšlať prepojenie rohu hrubá omietka - sdk, a potom ešte ďalší roh - sú nejaké papierové rohovníky, tiež aj kovové na SDK ale to budeš musieť aj tak sadrovať a brúsiť.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: napojenie SDK na stenu

Poslaťod matthewcheck » Str 15. Apr 2015 15:38:00

Jo, ten kastlik by sa tym vyriesil, ako som ale pisal, rovnaky problem je aj pri spoji stropu prizemia a steny nad schodiskom, tam uz celoplosne omietanie neprichadza do uvahy ...
Da sa na to pouzit obycajny AL rohovnik pre SDK rohy? Pripadne odporucate nieco lepsie/trvacnejsie?
Predpokladam ze to riesili mnohi z vas, nie je to tak nezvycajna zalezitost :)
matthewcheck
 
Príspevky: 298
Obrázky: 0
Registrovaný: Str 18. Dec 2013 14:05:09
Dal súhlas: 23 krat
Dostal súhlas: 13 krat

Re: napojenie SDK na stenu

Poslaťod steve33 » Str 15. Apr 2015 16:04:11

Ja by som pri strope a stene pouzil bielu plastovu ukoncovaciu listu v tvare U ktora sa zasunie do SDK
Sent from my BlackBerry Q10
Obrázok užívateľa
steve33
 
Príspevky: 432
Obrázky: 0
Registrovaný: Pia 15. Okt 2010 22:00:29
Dal súhlas: 20 krat
Dostal súhlas: 24 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron