Pokládka umelého kameňa na stierku

Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod kikostevo » Ned 22. Mar 2015 13:53:32

Dobrý deň,

potrebujem radu týkajúcu sa kladenia umelého kameňa v panelovom byte. Na panely je asi 2-3mm hrubá stierka a maľovka. Kameň som kúpil z betónu, čiže má vyššiu váhu ako sadrový. Chcem sa opýtať, či je potrebné pred kladením kameňa okrem maľovky odstrániť z panela aj stierku a kameň klásť priamo na panel? Ďakujem za každú radu.
Naposledy upravil emkac dňa Pon 23. Mar 2015 11:16:30, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmena nazvu temy
kikostevo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 22. Mar 2015 13:32:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat




Re: Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod Kokxo » Pon 23. Mar 2015 22:56:46

Ja by som to skúsil osekať sekerkou - skúška súdržnosti, urobiť do toho take zaseky nahusto, ak to nebude opadávať, tak posekať omietko trochu menej, aby malo za čo lepidlo chytiť.

Ja som tak už prerábal jednu stenu, bola tam pucovka a jedna vrstva farby - riedka použitá skôr ako penetrácia. Oblad začal odpadávať - farba so zrnom ostala na obklade, odpadla zapucovaná vrstva. Keby stenu predtým trochu prikrašlili sekerou, určite by to neodpadlo. :D
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod kikostevo » Uto 24. Mar 2015 8:18:19

Ďakujem za tip. A ak by som to spravil tak, že by som po odstránení maľovky a zdrsnení povrchu steny sekerou na takto pripravený podklad natiahol sieťku a až na ňu kládol umelý kameň? Bola by to blbosť?
kikostevo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 22. Mar 2015 13:32:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod ... » Uto 24. Mar 2015 9:55:27

skoda sekery, ostrie dostane asi pri tom dost zabrat, na to maju murari kladivo :-)
...
 
Príspevky: 1053
Registrovaný: Pia 14. Dec 2012 9:33:06
Dal súhlas: 31 krat
Dostal súhlas: 79 krat

Re: Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod Kokxo » Str 25. Mar 2015 23:43:25

kikostevo píše:Ďakujem za tip. A ak by som to spravil tak, že by som po odstránení maľovky a zdrsnení povrchu steny sekerou na takto pripravený podklad natiahol sieťku a až na ňu kládol umelý kameň? Bola by to blbosť?


Podľa mňa nič s tým nepokazíš, možno je to aj zbytočne, kľudne to natiahni.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat

Re: Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod kikostevo » Ned 29. Mar 2015 12:07:57

Takže včera som oškrabal maľovku v podstate až na panel, nakoľko to poväčšinou išlo dole aj so stierkou a kladivom som po celej ploche vybil body, tak ako mi tu bolo radené. Vyzeralo to takto:

Obrázok

Avšak všimol som si, že na niektorých miestach sa po úderoch kladivom akokeby uvoľnila vrchná úprava panela a začala sa lúpať. Preto mi to dnes nedalo a skúsil som tie miesta prejsť šrubovákom a zistil som, že idú dole celé kusy až na živý betón:

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Teraz neviem či môžem kameň vôbec lepiť na takýto povrch, pretože tam, kde dole nešla tá vrchná vrstva panela je povrch hladký, tam kde išla je zase drsný, hrboľatý, či to penetrovať a ak áno akú penetráciu použiť, nakoľko už mám kúpenú hlbkovú penetráciu, či tam najprv natiahnuť sieťku a až potom lepiť...? Alebo sa pokúsiť odstrániť všade tú vrchnú vrstvu panela a klásť kameň na živý betón? Tým pádom neviem či penetrovať, kedže povrch bude už všade jednotný a drsný??

Škoda, že som nevedel skôr, že existujú aj napr. hlbkové penetrácie (napr. od firmy BASF - http://www.basf-cc.sk/sk/Produkty/ws/penetracnenateryakrylatovesilikatoveasilikonove/pcmultigrundppb/Pages/default.aspx), po ktorých aplikácií priamo na maľovku netreba už povrch nijako ošetrovať, ani nič škrabať, odstraňovať, jednoducho napenetruješ maľovku a lepíš obklad...
kikostevo
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned 22. Mar 2015 13:32:50
Dal súhlas: 0 krat
Dostal súhlas: 0 krat

Re: Pokládka umelého kameňa na stierku

Poslaťod Kokxo » Ned 29. Mar 2015 16:34:37

Keď už to tak opadalo, tak zoškrab tu vrchnú vrstvu čo sa dá, môžeš to napenetrovať a lepiť obklad.

Čo sa týka tej penetrácie, nemusiš smútiť, myslíš, že by to držalo na maľovke, čo ide odpadnúť? V produktovom liste sa píše, že podklad musí byť:

suchý, nosný, pevný − zbavený všetkých nečistôt,
mastnoty, výkvetov, starých náterov a prachových
častíc.
Kokxo
 
Príspevky: 554
Registrovaný: Sob 12. Dec 2009 21:46:05
Dal súhlas: 32 krat
Dostal súhlas: 32 krat





Späť na Steny, omietky, obklady, fasáda

 


  • Súvisiace témy
    Odpovede
    Zobrazenia
    Posledný príspevok

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron